1. 10. 2018

Novinka pod lupou: Světlu vstříc (iDnes Kino)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Světlu vstříc
Žánr Komedie
Stanice iDnes Kino
Premiéra 30. 9. 2018
Vysílání každou neděli

Délka pilotu: 10 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Cyklus anekdotických příběhů z útulného „krematoria na kraji města“. Krematorium v Boru se potýká s finančními problémy i konkurencí v blízkém Týništi. Hledá se tedy řešení, jak zvýšit četnost žehu a získat tak další finance, aby byl konkurent zneškodněn. Do boje vyráží partička hlavních hrdinů, více či méně postižených svojí profesí.

Trailer

Na trailer se můžete podívat na iDnes Kino

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Mám ráda seriály od Playtváku, tedy pardon nyní už od iDnes Kina. Ne že by to byla kdovíjaká hitparáda, ale těch 10 minut uteče jako nic, takže jsem si u toho stihla tak akorát nachystat a sníst snídani a bylo po všem.

Moc se mi líbí prostředí, kam je seriál zasazen. Především na české scéně se moc často nevidí, a ostatně ani zahraničních seriálů od dob Dead Like Me nebo Six Feet Under moc nebylo. Tato novinka navíc celé téma pojala humornou formou, což je mnohdy dosti morbidní, ale může to mít i velký potenciál.

Bohužel musím říct, že fanoušci černého humoru, kteří jsou nyní na sledování natěšení, budou asi zklamaní. Přišlo mi, že pilot celou dobu stál na brzdě. Možná je to právě tím tématem – tvůrci se báli, aby nevzbudili moc velké pobouření, proto k tomu všemu přistoupili velmi opatrně a s velkou rezervou. Myslím si, že když chcete udělat komedii z prostředí krematoria, musíte do toho jít na plný plyn, nebo vůbec. Protože pak z toho vznikne nemastný a neslaný seriál, který prudérní jedince rozzuří a milovníky černého humoru zklame, takže si ho vlastně neužije nikdo.

Ale na druhou stranu herecké obsazení je fajn. Postavy mi taky nevadily, prostě všechno je to takové OK. Takové průměrné, obyčejné. Hned zapomenete, co se tam vlastně dělo, seriál nešokuje ani nijak nevyčnívá. Škoda.
 • prostředí
 • fajn postavy
 • nevyužitý potenciál
 • rychle na to zapomenete
50 %
Mé hodnocení
ragelly

No, Odpočívej v pokoji po Česku v tom rozhodně nehledejte. Snaha o humor je tu za každou cenu. Narážky na to, co je a není mrtvé, případně o náladě jak na pohřbu nejsou vtipné ani na poprvé. Ale to správné peklo nastane, až když to uslyšíte po desáté.

Bohužel pilot o ničem jiném není. Nastíní problémovou situaci do budoucna a pak už se vše jen točí okolo mrtvých hlášek. A ano, je to zábava jako na pohřbu, i když i tam se člověk nejspíš pobaví víc jak tady.

A přitom pár světlých momentů by se najít dalo. Ladislav Županič je do role ředitele krematoria jako dělaný a jeho úlisný úsměv má spoustu do sebe. Bohužel tvůrci neví, jak toho využít, a sklouzávají zpátky k lacinému humoru.
 • obsazení
 • děj
 • vtipy zní jak obehraná deska
40 %
Mé hodnocení
Fruiko

České streamové projekty, respektive jejich piloty, se strašně těžko hodnotí. V tak krátké stopáži se prostě strašně těžko hledají především pozitiva. Když to vezmu od základu, celé se to nese v podobném duchu jako Hasičárna Telecí, opět příběh o lidech, kteří se snaží zachránit něco, co je jim tak blízké a je jim životem. Ale proč ne, když se to dobře podá, nemusí to být úplná kravina ani projekty přes kopírák.

Vtipy byly docela povrchní a prvoplánové, možná to byl záměr, každopádně to působí trochu lacině, tedy po stránce scénáře. Pokud bych se měl držet tohoto typu humoru, málem jsem umřel z Dany Batulkové. Hned při prvním záběru to bylo jako „co ta tam dělá“? Obsazení celkově i co se týče dalších dílů vypadá na české poměry slibně, zvrtnout se to ale může kdykoliv.

Nevím, jestli se pro některé může seriál stát oddechovkou na večer, pořád je tu ta přítomnost černého humoru, vlastně spíš jeho očekávání. Pilot utekl rychle, stejně jako asi i zbytek seriálu, takže zase proč by ne. K hodnocení bych možná byl ochotný přidat 10 %, ale ve srovnání s jinými se mi to zas tak moc asi nelíbilo.
 • uteklo to (i když to bylo celkem jasné)
 • Dana Batulková
 • nadějné obsazení
 • prvoplánové vtipy
 • ničím zvlášť nevyčnívá
 • omezenost námětu
60 %
Mé hodnocení
jesmot

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Jenny17

Jenny17

Přesně obsazení super, pár vtipů, ale jak píše Fruiko scénář je hodně slabý...
před 125 týdny
Jenny17

Jenny17

Další díl hodně trapné, no škoda.
před 124 týdny
Nira

Nira

Souhlasím, dala jsem tomu šanci, ale stačilo :-)
před 124 týdny
Další články k tématu