16. 10. 2018

Novinka pod lupou: Camping (HBO)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Camping (Kempování)
Žánr: Komedie
Stanice: HBO
Premiéra: 14. 10. 2018
Vysílání: neděle ve 22:00
Délka pilotu: 27 minut
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Jennifer Konner, Lena Dunham
Herci: Jennifer Garner, David Tennant, Janicza Bravo, Arturo del Puerto, Brett Gelman, Juliette Lewis, Ione Skye

Ve zkratce

Walt slaví své 45. narozeniny, které hodlá strávit na rodinném výletě, pečlivě naplánovaném jeho manželkou Kathryn. Celá oslava se však zvrtne, když na místo dorazí její sestra.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Britskou verzi seriálu Camping jsem neviděla, ale na americkou adaptaci mě nalákalo herecké obsazení. Ani to ovšem seriál v mých očích nezachránilo a na druhý díl se určitě nepodívám.

Všechny postavy (snad kromě malého Orvise) mi přišly naprosto nesympatické a otravné, což je vcelku zásadní problém – proč bych koukala na seriál, kde mi všichni lezou na nervy? Jejich chování, názory, konverzace, prostě nic, co by mě nějakým způsobem pozitivně oslovilo.

Ani děj není bůhvíjak složitý. Sice tam nějaké zápletky jsou, ale jedná se o úplně obyčejné záležitosti, u kterých se náročnější divák nezabaví a nechá se snadno rozptýlit něčím jiným (třeba brouzdáním na internetu). Navíc je seriál prezentován jako komedie, ale nic komického jsem v něm tedy nenašla. Za mě se jednalo spíše o otravné a trapné scény. Určitě se však mezi vámi najdou i tací, kterým tento styl naopak sedne a seriál si budou užívat. Třeba se s přibývajícím počtem epizod kvalita zlepší.
 • obsazení
 • otravně nesympatické postavy
 • „komedie“, která nesedne každému
 • spíše trapné a otravné než vtipné
20 %
Mé hodnocení
gabik.029

Ach, Sydney! Čemu ses to upsala. Byla jsem nadšená, když jsem slyšela, že Jennifer bude hrát v dalším seriálu. Moje nadšení zchladlo, jakmile jsem se dozvěděla, že půjde o komedii na HBO. Přesně jsem tušila, že to dopadne nějak takhle.

Pilot byl docela utrpení. Nebo ne utrpení, ale nuda. Nic, co bych s nedočkavostí očekávala týden co týden. Je tady skupina postav, ze kterých nikdo nevyniká, alespoň ne v dobrém slova smyslu. Pokud bychom měli brát v potaz míru otravnosti, pak na plné čáře vítězí hlavní hrdinka.

Vůbec se nedivím, že k ní ostatní postavy nejsou moc vřelé. Já bych s takovým člověkem nedokázala být v jedné místností dýl jak pět minut, než by mi začalo hrabat. Už jen to samotné sledování mi dávalo solidně zabrat, abych ji dokázala přežít. Ale upřímně, ostatní nejsou o moc lepší. Možná je to i tím prostředím, které svádí k neustálému pití piva a povídání trapných historek, ale prostě mi nikdo nesedl tak, že bych si ho oblíbila.

Seriál bohužel nezachrání ani slavní herci. Tak nějak nevím, pro koho by měl být určen, kdo by se u toho mohl dobře bavit. Scénka s pistolí, která vlastně provázela celý díl od začátku do konce, byla hodně slabá. Když k tomu přičtu nesympatické postavy, nezbývá mi nic. A po pilotu ani pořádně nevím, jakým směrem se příběh bude odvíjet dál, pokud tam tedy vůbec nějaký bude a nepůjde jen o slet rádoby vtipných scén s vyhrocenými postavami a jejich vzájemnými vztahy.
 • půlhodinová stopáž
 • postavy, především hlavní hrdinka
 • bez vtipu
 • ničím neutkví v paměti
20 %
Mé hodnocení
ragelly

Tak tu máme další z těch zvláštních pilotů, kdy se nemůžu rozhodnout, jestli je to chytlavě divné, nebo prostě jenom divné.

Britskou předlohu jsem neviděla, ale k sledování americké verze mě nalákal můj milovaný David Tennant. Nutno říct, že ten opět nezklamal a jeho nevěřícné pohledy u táboráku patřily k vrcholům celého pilotu. Jen si říkám, jestli bude jeho přítomnost stačit k tomu, abych sledovala dál. Pilot se rozběhl celkem zajímavě a já se těšila na zdařilou satiru strefující se do dnešních instamatek a prvních circa pět minut jsem se báječně bavila. Pak se to bohužel celé nějak zvrtlo s příchodem dalších postav na scénu. S každým dalším známým nebo členem rodiny odcházel vtip a přicházela trapnost a zacyklenost. Už i Jennifer Garner, která s Tennantem první minuty solidně táhla, začala být pomalu ale jistě nekoukatelná, jak opakovaně tlačila na pilu.

Jak vydařená komedie to mohla být, kdyby se děj soustředil jen na hlavní dvojici a jejich syna a na to, jak se poperou s pobytem v přírodě. Takhle je to celé takové rozmělněné a až na pár úsměvných hlášek a okamžiků to asociuje spíš ztrátu divákova času. Možná si ještě pár dílů pustím, když nebudu moct v noci spát, ale že by šlo o seriál, na který by se člověk každý týden třásl, to rozhodně ne.
 • námět
 • stopáž
 • David Tennant
 • správkyně kempu
 • vedlejší postavy
 • nezáživnost
 • nemá potenciál pro nějaké budoucí rozvinutí děje
50 %
Mé hodnocení
Tempy

Plánujete dát šanci seriálu Camping? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
slayerrrr

slayerrrr

Dle hodnocení to vypadá na klasický rukopis Leny Dunham, který osobně miluju. Ale chápu, že se na něj těžko...
před 123 týdny
Camfourek

Camfourek

Po prvním dílu jsem zvědavá, co z toho vyleze. Poslední záběr byl boží.:) Ještě jeden díl...
před 122 týdny
ragelly

ragelly

Tak dokoukáno. Pilot sám o sobě byl docela šok, ale jak to člověk jede naráz, tak už si na ty...
před 36 týdny
Další články k tématu