15. 10. 2018

Novinka pod lupou: Přijela pouť (Stream.cz)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Přijela pouť
Žánr Komedie, Retro
Stanice Stream.cz
Premiéra 14. 10. 2018
Vysílání neděle

Délka pilotu: 16 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Je tady rok 1990 a revoluce. Pro světské to neznamená více svobody, více práce a více peněz, spíše naopak. I přes všechny změny se ale zákony na pouti rodiny Dresslerových nemění. Jsou dva. Rodina a hydraulika.

Trailer

na Stream.cz

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Wow, retro, to jsem nečekala! Nebylo to špatné. Hodnotila bych to jako všechny ostatní další české stream webseriály. Půjde o dobrou oddychovku, ale nejde od toho čekat nic jiného. Půlce diváků humor sedne, druhá půlka ho po pár minutách nebude moct vystát.

Seriál má poměrně hvězdné obsazení, první díl ale prozatím mnoho neukazuje a nedává jim prostor zazářit. Možná je to tím, že je tady postav poměrně dost, když vezmeme v potaz délku epizod. Jasně, snaží se představit všechny a po zhlédnutí pilotu mám pocit, že je všechny znám a vím, kdo je kdo. Ale co se týče hereckého projevu, většina z nich nedostala čas předvést, co v sobě mají.

I když mi seriál nepřišel extra vtipný, sledovalo se to hodně příjemně. Epizoda rychle utekla a nevadilo by mi si ihned pustit další. Sice hned pod odsledování zapomenete na to, co jste viděli, ale během sledování si to budete užívat. Pilot naznačil zajímavý příběh, vypadá to, že by tam dokonce i nějaký příběh mohl být a rozvíjet se v průběhu epizod, což je plus.

P.S.: Líbilo se mi, jak seriál nenápadně upozornil na to, v jakém roce se odehrává. „Tati, kdy ses narodil? 1945. Ale no tak, přece ti není 45 let.“
 • sympatické postavy
 • příběh by mohl být i trošku provázanější
 • rychle to uteklo
 • rychle na to zapomenete
 • stejné jak ostatní webkomedie
 • vidlácký humor nesedne každému
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Stream tentokrát sáhl po velice zajímavém tématu, u kterého si tedy vůbec nejsem jistý, jestli v současnosti existuje něco podobného. Seriál celkem zajímavě vykresluje porevoluční dění u nás, zároveň však do ničeho nešťourá, takže by mohl lidem docela sedět.

Postavy upoutaly, dokonce bych i věřil, že patří ke světským, především tedy Barboře Mottlové a Tomáši Matonohovi. Část postav pravděpodobně zatím nebyla představena, takže další díly mohou zaujmout i díky nim. Pilot byl příjemnou oddechovkou s fajn vtipy, celé to bylo příjemné, nenucené, sledovalo se to prostě dobře.

Jedinou věc, kterou bych možná seriálu vytkl, je délka, tentokrát ovšem jako moc krátkou. Možná by bylo fajn, kdyby postavy v jednotlivých dílech dostaly více prostoru, na druhou stranu v současnou chvíli se skutečně jedná o lehkou chvilkovou záležitost.
 • fajn obsazení
 • příjemné vtipy
 • doba
 • budoucí vývoj
70 %
Mé hodnocení
jesmot

Téda. Konečně jednou webseriál, co už má slušnou stopáž, že se může rovnat velkým seriálům a není to jen výplňová vata. Úvod ve správném tempu rychle představí všechny postavy, nastíní situace a rovnou rozjíždí dlouhodobou zápletku. Přesně tak to má být!

Prostředí pouti je super a do budoucna poskytuje spoustu prostoru pro různorodé zápletky, stejně tak postavy jsou dostatečně různorodé, aby se tvůrci nemuseli plácat furt na místě. Trochu mi sice nesedlo zasazení do porevoluční doby, ale pokud se to využije pro vědmu, tak by to mohlo mít svoje plusy.

V podstatě nemám, co vytknout. Nejenže to většinu ostatních místních webseriálů strčí hravě do kapsy, myslím, že by dokonce mohlo v pohodě konkurovat většině aktuální televizní tvorby.
 • prostředí
 • postavy a obsazení
 • stopáž delší jak 10 minut
 • zasazení po revoluci
 • možná až moc „je to staré“ filtru
90 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
verca.sotek

verca.sotek

Nebylo to tak špatné, jak jsem si myslela. Když do toho nebudou moc motat politiku? Svoje diváky si to...
před 123 týdny
Nira

Nira

Pro mě pohoda, určitě mrknu dál.
před 123 týdny
Další články k tématu