15. 10. 2018

Novinka pod lupou: Butterfly (ITV)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Butterfly
Žánr Drama, Minisérie
Stanice ITV
Premiéra 14. 10. 2018
Vysílání neděle

Délka pilotu: 44 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Jedenáctiletý Max se identifikuje jako dívka a rozhodne se žít svůj život jako Maxine. Její odloučení rodiče Vicky a Stephen se ze všech sil snaží se situací vypořádat a své dítě podpořit v tomto obrovském životním rozhodnutí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Vážné téma zabalené do minisérie. Britové se nebojí serializovat témata, která by v Americe jen tak neprošla, což je určitě dobře. Na druhou stranu je zpracovávají lehce uspávačským způsobem.

Butterfly je o klukovi, který chce být holkou. I když se ze všech sil snaží tyto pudy potlačit, jen aby jeho rodiče zůstali spolu, tak nakonec podlehne. Moc se mi líbí vztah, jaký má se ségrou. Sourozenci si v tomto věku většinou jdou po krku, ale ona ho bere jako ségru a brání ho (ji?) zuby nehty před okolím i vlastními rodiči, což je určitě super a asi největší plus celé minisérie. Rodiče jsou napsáni taky hodně dobře, resp. hodně věrohodně a reálně – tak nějak bych si představovala, že se chovají i lidé v reálu, když jím podobnou novinku oznámí jejich dítě. Na jednu stranu se ho snaží podpořit, ale na druhou stranu to není úplně lehká věc, se kterou se dá vypořádat mrknutím oka, a chvíli prostě trvá, než najdou to vnitřní smíření a jsou schopni dítě naplno podpořit v jeho rozhodnutí.

Vlastně „reálné“ je synonymem celého seriálu. I prostředí ve škole je znázorněno hodně slušně. V podstatě papírově se seriálu nedá moc co vytknout. Má silný příběh, se kterým se můžou ztotožnit stovky lidí po celém světě, má výborné herecké obsazení a herci odvádí velmi dobré výkony. Jen se to celé nese v takovém pomalém a depresivním duchu, že mi prostě sledování není úplně příjemné. Ale tak to je u většiny britských dramat, takže pokud tento žánr patří mezi vaše oblíbené, tady tato novinka se vám určitě bude taky líbit.
  • téma
  • herecké výkony
  • reálné vyobrazení chování lidí
  • pomalé a depresivní
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Empty

Empty

Pomalé + depresivní/surové = prostě britské :D
před 94 týdny
Další články k tématu