17. 10. 2018

Novinka pod lupou: Informer (BBC One)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Informer
Žánr Drama
Stanice BBC One
Premiéra 16. 10. 2018
Vysílání úterý, 21:00

Délka pilotu: 57 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Raza je mladík z Londýna, který pochází z pákistánské rodiny. Policista z jednotky proti terorismu Gabe ho naverbuje, aby se stal informátorem v utajení. Gabe má minulost, kterou není ochotný zveřejňovat. Jeho novou parťačkou se stane Holly, jejíž neustálá zvědavost a ambice se pro něj stávají přítěží. Protiteroristické vyšetřování se vyostřuje a sázky pro všechny tři jsou vyšší a vyšší.

Seriál je příběhem o identitě ve světě, kde se hranice neustále posouvají a společnost se dělí na různé tábory. Co se stane s vámi, vašimi přáteli rodinou nebo sousedy, když se ocitnou na špatné straně? A když se z osobního začne stávat politické?

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Ehm, nic moc. Začátek vypadal nadějně, ale postupně se z toho stalo poměrně nudné a nezajímavé roztahané drama s tématem, které se neustále omílá, až už to pěkné není. Chápu, že terorismus je v současném světě hodně velkým problémem a je potřeba se s ním vypořádávat v různých formách, např. i zdramatizování ve filmech a seriálech. Ale pořád mi přijde, že ty seriály jsou všechny vytvořeny podle stejné šablony.

Seriál má docela sympatické obsazení. Hlavní trojce není špatná, Raza na začátku vypadal hodně dobře, ale pak už neměl ani moc prostoru se ukázat, protože to všechno bylo jen o dramatických pohledech. Největší potenciál vidím v Holly, která je hodně dobrá jako herečka i jako postava a jsem zvědavá, jak zamotá celkovým příběhem. Zkažený policista mi v paměti utkvěl asi nejméně, ničím nezaujal.

Moc nechápu, jak úvod souvisel s dalším dějem. To měl být nějaký flashforward, a pak jsme se vrátili na začátek, abychom viděli, jak se seriál do toho konkrétního bodu dostane, nebo jak to bylo? Celkově z toho, co naznačili o příběhu, jsme zatím moc neviděli, všechno to byl jeden velký a dlouhý úvod o tom, jak se z hodného kluka shodnou blbých náhod stane informant, i a je nucený jít do podsvětí, i když jinak by se tomuto prostředí vyhýbal velkým obloukem.

Ve výsledku zklamání. Seriál ničím nevyčnívá a nenajdete v něm nic, kvůli čemu byste na příběh ihned nezapomněli a těšili se celý týden na další epizodu.
  • herecké obsazení
  • úvod s potenciálem
  • celkově nudné a rozvleklé
  • postavy se nemůžou pořádně předvést
  • chybí důvod, proč sledovat dál
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu