22. 10. 2018

S lupou do historie: Major Crimes

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Major Crimes 1×01: Reloaded?

Medailónek

Název: Major Crimes
Žánr: Drama, Krimi
Stanice: TNT
Vysílání: 2012–2018
Celkový počet sérií: 6
Premiéra: 13. 8. 2012
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: James Duff
Herci: Mary McDonnell, G. W. Bailey, Tony Denison, Michael Paul Chan, Raymond Cruz, Kearran Giovanni, Phillip P. Keene, Graham Patrick Martin, Jonathan Del Arco, Robert Gossett, Jon Tenney, Leonard Roberts, Daniel di Tomasso, Jessica Meraz

O čem to je?

Spin-off seriálu The Closer. Divize Major Crimes se vydává do nového neprobádaného území. Nová šéfová Sharon Raydor je odhodlaná vést oddělení s více týmovým přístupem, chce sdílet úspěchy a zásluhy lidí, se kterými pracuje. Seriál sleduje, jak zaměstnanci amerického zákonného systému a advokáti spolupracují, aby dosáhli přiznání pachatelů.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Mám ráda kriminálky a tahle vypadá hodně dobře. Hned úvodní scéna byla dost mrazivá, seriál ihned skočil na věc a s ničím se nepáral. Původního Closera jsem neviděla, takže nemůžu porovnávat, jak moc je seriál stejný nebo jak se liší oproti svému předchůdci. Ale čekala jsem něco zmatenějšího podle toho, co mi psala Tempy. Tohle mi jako pilot přijde, minimálně pro mě jako neznalce původního seriálu bylo poměrně snadné vyznat se v postavách.

Samozřejmě ale tato kriminálka cílí především na fanoušky původního seriálu. Jsou tady postavy, které se nemají potřebu představovat, protože předpokládají, že je lidi už dávno znají. Ale jak říkám, nevadilo mi to, protože z jejich akcí šlo poměrně bez problémů poznat, kdo jaký je a co od nich očekávat. A jako bonus navíc pilot neztrácel čas nějakým zdlouhavým představováním, ale mohl se naplno pustit do příběhu.

Ten byl zajímavý a s ještě zajímavějším vyústěním. Líbí se mi, že (což je pravděpodobně novinka oproti Closerovi) tady bude probíhat spolupráce mezi vyšetřovateli a státním žalobcem. Spojení krimi a právničiny mi sedí, takže mě sledování určitě bude bavit. Líbí se mi, jak navíc v prvním případu propojili policisty a pachatele, protože to jsem opravdu nečekala a bylo to o to mrazivější.

Myslím, že Criminal Minds je zdařilá kriminálka, která si nebere servítky v korektnostech. Má sympatické postavy, hlavní hrdinka je dost zajímavá, aby dokázala utáhnout celý seriál. Fanoušci žánru i původního seriálu určitě budou spokojení.

+ případ a jeho vyústění
+ větší míra brutality
+ sympatické postavy
+ neztrácí čas představováním postav

- pro nemilovníky žánru nemá seriál nic, kvůli čemu stojí za to sledovat

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Tempy

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: – 

Tak tohle byl překvapivě zatím nejdivnější pilot, který jsem zde hodnotila. On to totiž není pilot. Většinu epizody máte dojem, jakoby se navazovalo na tu z předchozího týdne, ale pokud jste, jako já, viděli z původního Closera jen pár náhodných dílů, tak budete mít většinu času dojem, že vám něco uniká.

Jistě, děj není tak rafinovaný, abyste se ztratili, je to spíš jen nepříjemné, protože si dost často musíte domýšlet, co k tomu, či onomu vedlo. Samotná krimi zápletka je vcelku zajímavá, ale ruší ji to vše ostatní okolo. „Nová Brenda“ Mary McDonnell se snaží Kyru Sedgwick nahradit tak zoufale, až to diváka zabolí. Bylo to tak násilné, až jsem si říkala, jestli tu nedošlo k nějakému nucenému odchodu Kyry, že to tvůrci takhle „hrotí“. Ano, jde sice o jinou postavu, ale jako by nešlo. Kyra byla navíc často nesnesitelná zábavnou formou, její nástupkyně je, alespoň pro mě, pouze nesnesitelná. A celkový dojem nezachrání ani staré známé tváře detektivů z původního seriálu.

Nejvíc je násilné odkazování na předchozí děj vidět na případu Rustyho, u kterého se nově příchozí divák zkrátka nemá čeho chytit. Ano, dostaneme nějaké informace, ale jsou podány tak zvláštně, že se o vytvoření nějakých sympatií k chlapcovu osudu opravdu mluvit nedá.

Sledování Major Crimes mohu doporučit jedině těm, kteří právě zhlédli poslední sérii Closera, jinak to podle mě opravdu nemá cenu.

+ známé postavy
+ krimi zápletka

- nová šéfová
- odkazy k předchozímu ději
- není to nic pro nové diváky

Moje hodnocení pilotu: 0 %, protože si stojím za tím, že tohle zkrátka není pilot.
Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Katka Mrkvicová

Katka Mrkvicová

Tak já viděla nejdřív Major Crimes a teprve potom Closera a toho ještě nikdy úplně celého,protože na rozdíl...
před 100 týdny
Další články k tématu