22. 10. 2018

Novinka pod lupou: Élite (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Élite
Žánr Thriller
Stanice Netflix
Premiéra 5. 10. 2018
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 55 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh se točí okolo tří studentů ze střední třídy, kteří začnou chodit do exkluzivní soukromé školy ve Španělsku. Jejich interakce s bohatými studenty vede až k vraždě.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nejsem si úplně jistá, kvůli čemu je u tohoto seriálu takové haló. Jasně, pro mě, která má teen dramata se záhadou v oblibě, je to příjemná podívaná, ale na druhou stranu tady nevidím nic, kvůli čemu by si to měli oblíbit i ti, kterým žánr vůbec nic neříká.

Jazyk je pro mě osobně překážkou. Španělsky neumím a nemám čas sledovat 55 minut epizodu a oči mít přilepené jen na obrazovce, abych tušila, co se tam děje. Angličtina je v tomto ohledu pro mě o dost lepší, protože během sledování zvládnu připravit článek, napsat názor na předchozí viděný seriál atd… Tady to moc nešlo. Ale to je čistě můj osobní problém, který asi nikdo z vás nebude muset řešit.

Příběhově mi seriál padl do noty. Jak už jsem zmínila v úvodu, je to teen thriller, odehrává se na prestižní střední škole a střídá dvě časové roviny – současnost a flashbacky, které postupně ukážou, jak se vztahy mezi lidmi vyhrocují a vedou až k vraždě. Jsem ráda, že na konci dílu ukázali totožnost oběti, už jsem se začínala bát, že to zůstane skryto, což by mě naštvalo, protože takto alespoň vím, na koho se soustředit. To skákání z přítomnosti do minulosti (nebo spíš naopak) mi přišlo až moc těžké a nápadité, v obou časových rovinách je úplně jiná atmosféra, což je logické, ale úplně mi k sobě nesedly.

Postavy vypadají dobře, jsou to ti praví snobové, mezi které se připletou nová nevinná káčátka. Nikoho jsem si vyloženě neoblíbila, ale nikdo mi ani nevadil. Asi nejméně sympatií má ode mě hrdinův starší bratr, který by tam podle mého názoru vůbec nemusel být, klidně by se to všechno mohlo točit jen kolem středoškoláků bez takto uměle přidávaného dramatu.

Celkově fajn, příjemné postavy, výborné prostředí, zajímavá záhada, ale nic, co bychom ještě neviděli. Chybí mi tam nějaký ten šmrnc, který by si mě chytil a já musela ihned vidět další díl.
  • záhada
  • prostředí, mladé postavy
  • kostrbaté propojení přítomnosti a minulosti
  • nechytne na první dobrou
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
Olivia Caroline Jones

Olivia Caroline Jones

jo, tak tohle je naprosto přesný! sice mě mrzí to přirovnávání tohohle klenotu k ptákovině jako je...
před 118 týdny
Nira

Nira

Díky za lupu i komentáře - teen dramata moc nevyhledávám, neplánovala jsem sledovat, ale nakonec zkusím...
před 118 týdny
Nikolina

Nikolina

Pilot ale aj celú prvú seriu mám pozretú a za mňa 100%. Už pilot ma navnadil na sledovanie, neboli tam...
před 117 týdny
Další články k tématu