26. 10. 2018

Novinka pod lupou: Legacies (The CW)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Legacies
Žánr Drama, Nadpřirozený
Stanice The CW
Premiéra 25. 10. 2018
Vysílání čtvrtek, 21:00

Délka pilotu: 42 minut

Předskokan Supernatural
Konkurence Station 19 (ABC), Mom + Murphy Brown (CBS), fotbal (Fox), Will and Grace + I Feel Bad (NBC)
Tipovačka pouze pesimisté jsou pro zrušení, ostatní včetně 85 % tipujících věří v prodloužení

O čem to je?

Spin-off The Vampire Diaries a The Originals vypráví příběh další generace nadpřirozených bytostí na škole pro mladé a nadané. Sedmnáctiletá Hope je dcerou Klause Mikaelsona, nechybí ani dvojčata Alarica Saltzmana a mnoho dalších mladých lidí, kteří se snaží dospívat nejméně konvenční možnou cestou a stát se tou nejlepší verzí sebe sama… i přes ty nejhorší vnitřní impulsy. Stanou se z těchto čarodějů, upírů a vlkodlaků hrdinové, kterými vždy chtěli být? Nebo záporáci, kterými byli předurčeni se stát?

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Upřímně? Čarodějky mi přišly lepší. Jo, jsem fanoušek žánru a sledovalo se mi to příjemně, ale nepřišel žádný pocit nadšení a těšení se na další díl. TVD ani The Originals jsem zatím neviděla, nemůžu tedy porovnávat, jak seriál ladí s atmosférou svých předchůdců a jestli jim nedělá ostudu, ale tipovala bych, že se bude držet poměrně věrně, takže fanoušci původních seriálů asi budou s oblibou sledovat i tuto novinku.

Jelikož neznám původní dějové linky, asi mi toho hodně uniklo. Seriál do jisté míry čerpá z toho, co se stalo v Originals, a odráží se od toho, takže pro neznalce je to trošku těžší. Na druhou stranu je to vytvořeno poměrně jednoduše, takže není problém se v tom zorientovat po pár minutách ani pro mě, jen jak říkám, možná mi nějaké ty narážky a spojitosti mohly uniknout. Rozhodně to ale není tak, že bych kvůli tomu nepochopila, o co v seriálu jde.

Postavy jsou fajn, ne že bych si je hned zamilovala, ale ani mě zatím nikdo výrazně neštve. Hope je docela sympatická a ty holky dvojčata mají dost velký potenciál. Ohledně toho kluka to bylo jasné od začátku, že se přesně tohle stane, a stejně tak je jasné, že z toho udělají nějakou zvrácenou romanci a věčný konflikt v hrdince o tom, jestli má následovat rozum, nebo srdce.

Celkově myslím, že existují lepší teen nadpřirozené seriály. Ale sledovat se to určitě dá, pokud jste fanoušci žánru. Jsem zvědavá, jak si seriál bude v mých očích stát v porovnání se Sabrinou, na kterou se chystám hned po dopsání tohoto názoru a která spadá v podstatě do stejného žánru.
  • sympatické postavy s potenciálem
  • snadná orientace v jednoduchém, leč zábavném příběhu
  • hlavní twist byl cítit na sto honů
  • je jasné, že tvůrci půjdou klišoidní cestou srdce vs. mozek, hodná holka a badboy
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Očekávání veliká – potěšení ještě větší. Jsem neskutečně nadšená a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Pilot úplně zbořil veškerá moje očekávání. Určitě na to má vliv i to, že jsem viděla všechny díly The Vampire Diaries a The Originals. Pro člověka, který není až tak velkým fanouškem, to nemusí být úplně to pravé, ale pokud jste na nadpřirozeno a na teen dramata z prostředí škol, je to pro vás jako dělané.

Abych jenom nechválila, tak musím podotknout že herecké obsazení dvojčat mi moc nevyhovuje. Ale to už jsme viděli v traileru. Prostě děvčata jsou mi lehce nesympatická. Není to ale nijak závazně, jen jsem čekala nějaké trochu víc roztomilé holky. Další bod k hercům, je úžasné, že znovu uvidíme, alespoň občas, nějaké staré známé tváře. A doufám, že jich časem bude víc.

Ještě samostatně musím vypíchnout hudbu. Já si jí zas tak často nevšímám, ale tady prostě všude tak perfektně seděla a skvěle doplňovala atmosféru, že to nejde nezmínit. Navíc všechny ty magické efekty. No prostě super zážitek.
  • spin-off
  • Hope a Alaric
  • hudba
  • atmosféra
  • dvojčata
100 %
Mé hodnocení
vuvicom

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře16zobraz všech 16 příspěvků
Infinity...

Infinity...

Na můj vkus je to až moc teen. Hraní tomu moc nepomáhá (stejně jako dvojčata). Radši se budu držet Sabriny.
před 92 týdny
Anetka888

Anetka888

O tom nepochybuj. :D
před 92 týdny
Furiant

Furiant

Jeeee, tak kvůli tobě jsem se na to už chystal (:D), ale po dnešku a druhé epizodě... jdu radši pouštět...
před 91 týdny
Další články k tématu