1. 11. 2018

Novinka pod lupou: Tell Me a Story (CBS All Access)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Tell Me a Story
Žánr: Thriller / Drama
Stanice: CBS All Access
Premiéra: 31. 10. 2018
Vysílání: středa
Délka pilotu: 51 minut
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Kevin Williamson
Herci: Paul Wesley, Danielle Campbell, James Wolk, Billy Magnussen, Kim Cattrall, Dania Ramirez, Sam Jaeger, Davi Santos, Zabryna Guevara, Dorian Missick

Ve zkratce

Jedná se o psychologický thriller založený na mexickém televizním seriálu Habia una vez, který Kevin Williamson předělal do amerického prostředí. Seriál se odehrává v současném New Yorku, kde jsou tři oblíbené dětské pohádky (Tři malá prasátka, Jeníček a Mařenka, Červená karkulka) předělané do temného a děsivého světa obklopeného láskou, nenávistí, pomstou a vraždou.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Kevin Williamson opět nezklamal (a navíc si k seriálu přitáhl i některé ze „svých“ herců). Celkově mám jeho tvorbu ráda, takže jsem se na nový seriál těšila, i když jsem byla z popisu děje lehce zaskočená. Na papíře mi totiž seriál moc neseděl, trailer mě taky nepřesvědčil, ale nakonec jsem s pilotem spokojená.

Na seriálu je skvělé to, že jsou příběhy postav nějakým způsobem propojeny. Nejprve všechny poznáváme samostatně, takže máme zhruba přehled o tom, kdo je kdo (i když je těch postav až moc). Poté jsou uvedeni ve scénách s jinými postavami, které se nám také předtím ukázaly, čímž je děj krásně propleten. Je pravda, že v dnešní seriálové nabídce už to není ojedinělý jev, ale stejně to stále působí propracovaněji.

Přestože pilot trvá zhruba 50 minut (což je delší stopáž, než je běžně zvykem), postav je tam spousta a všechny jsme je zatím poznali jen okrajově. Každá z nich však skrývá velký potenciál a určitě budeme postupně odhalovat jejich osudy, včetně jejich minulosti. Tohle tajemno a otázky kolem nich mě lákají k dalšímu sledování. Tomu samozřejmě napomáhá i pár cliffhangerů z pilotu, díky kterým si budete chtít pustit další epizodu.

Velkou výhodou je, že se jedná o děj na pokračování, takže na seriál se bude dobře koukat hlavně maratonem. Potěšila také znělka (i když byla na můj vkus moc dlouhá), protože od té se většinou upouští. Milé zpestření hned na úvod.
 • propletené příběhy
 • znělka
 • děj na pokračování
 • obsazení
 • láká k dalšímu sledování
 • delší stopáž
 • hodně hlavních postav
80 %
Mé hodnocení
gabik.029

Wow. Tolik nejen známých, ale i mých oblíbených postav jsem v seriálu snad ještě nikdy neviděla. Tento projekt nasbíral hodně hvězd, to se musí nechat. Jen jsem měla na začátku trošku obavy, jestli se herci upsali správnému projektu, protože CBS All Access mě o svých kvalitách prozatím moc nepřesvědčilo.

Tohle ale po pilotu vypadá hodně zajímavě. Je tady velké, opravdu velké množství postav. Na začátku jsou nám ukázány samostatně, ale postupně se jejich osudy začnou proplétat. Jsem docela zvědavá, jak se vztahy mezi nimi budou vyvíjet v dalších epizodách. V podstatě každý z nich mě nějakým způsobem zaujal, a to přímo svou postavou, nejen tím, že znám herce/herečku. Ale musím tedy říct, že všichni i po letech vypadají pořád stejně a stejně dobře. Tedy kromě Casey z Greeku. Protože ta by snad vypadala už líp, kdyby jí ostříhali dohola, než tady s tímto účesem.

Letmo jsem slyšela něco o tom, že to má mít něco společného s pohádkami, ale osobně jsem v pilotu našla jen jeden náznak, a to červenou pláštěnku, kterou babi dává vnučce. Upřímně, vnučka vypadá tak na 27 let, ne na to, že chodí na střední. A její dějová linka, ač je mimořádně šťavnatá, mi hned navodila PLL a Dawsonův svět (ještě před Joey měl Pacey Tamaru, pamatujete?). Jiné pohádky jsem zde opravdu nezaznamenala… OK, teď vidím plakátek v článku a už mi dochází ta prasátka :-)

Pokud si ale odmyslíte, že bychom v tom měli hledat něco jako pohádky, tak jde o solidní thriller. Líbí se mi, že jde o serializovaný příběh, i když antologie by se sem taky dobře hodila. Ale takto budeme mít víc času na seznámení se s postavami a já jsem zvědavá, jak se to celé bude vyvíjet dál a jak výbušné bude finále.
 • mnoho známých tváří
 • zajímavé téma
 • serializovaný příběh
 • mnoho pohádkových náznaků jsem neobjevila
 • sestřih Specer Grammer mě bude děsit ve spánku
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu Tell Me a Story? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Nevada

Nevada

Dá se nějak stručně bez větších spoilerů říct, o čem to vlastně je? Z obsazení mě hodně láká James Wolk.
před 120 týdny
Gabik.029

Gabik.029

Chtěla jsem to zkusit, ale asi nedá :D
před 120 týdny
IrmaVep

IrmaVep

Tak mě jste docela navnadili ;) Snad se tenhle "Chci vidět" neztratí v moři 2018.
před 120 týdny
Další články k tématu