Facebook Twitter E-mail
28. září 2012

Tom Sawyer a Huckleberry Finn míří do seriálového světa

Když společnost Wycka Godfreye a Marty Bowena Temple Hill Entertainment vstoupila v roce 2010 do televizního světa obecnou smlouvou s ABC Studios, prvním projektem, co dokázali prodat, bylo novodobé zpracování klasické literatury. Projekt, který byl tehdy popisován jako příběh hraběte Monte Crista z ženské perspektivy, se později stal trhákem stanice ABC, který znáte pod názvem Revenge (druhá sezóna Revenge mimochodem začíná už tento víkend).

Společnost Temple Hill nedávno obnovila s ABC Studios smlouvu a rovnou přišla s dalším dramatickým seriálem, který vychází ze světoznámého příběhu a mají na něm pracovat velmi zkušení a prověření scénáristé. Je jasné, že studiu na tomto projektu opravdu záleží a vypadá to, že do něj vkládají slušné naděje. Hlavními postavami této novinky nebude nikdo jiný, než dvojka Tom Sawyer a Huckleberry Finn, které na svět přivedl Mark Twain před téměř 150 lety. Scénáře se pro začátek ujmou Jason Richman a David Zabel.

Projekt, o kterém ABC doufá, že by mohl z hlediska úspěchu a odezvy diváků kráčet ve stopách Revenge, je popisován jako mysteriózní dobrodružství. Tom Sawyer a Huckleberry Finn budou mladými muži ve věku kolem dvaceti let, kteří se rozhodli založit detektivní společnost, děj se má odehrávat v rušném steampunkovém New Orleans. Město má působit podobným dojmem jako Londýn v nejnovějším filmovém zpracování příběhů Sherlocka Holmese od Guye Ritchie. Richman a Zabel tedy budou pracovat na scénáři, produkce se ujmou samotní Bowen a Godfrey.

Práce na tomto seriálu se tak stávají druhým projektem, který má na televizní obrazovku přivést ikony dětské literatury. Studia 20th Century Fox TV a Imagine TV totiž společně pracují na přípravě The League Of Pan (podrobnější informace najdete v této bleskovce).

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
megawir
Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

litllewitch
před 268 týdny
Nejdřív Eddison, teď tohle...Dovolím si být prozatím silně skeptická. Ale...
channina
před 268 týdny
Netuším, co kromě jmen to má s Finnem společného, ale třeba se to uchytí...
megawir
před 268 týdny
Řekl bych, že nic :) Snaží se spíš vydělat na jméně, že jo. Se uvidí, jak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY