5. 11. 2018

Scéna měsíce: Říjen 2018

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

You

epizoda
herci
Penn Badgley (Joe Goldberg) a Shay Mitchell (Peach Salinger)
scéna
Odstranění Peach
allyska

You je pro mě jedna z nejlepších letošních novinek. Seriál má dobrý spád, humor a na Badgleyho se pěkně kouká. Sice hraje stalkera, ale člověka baví sledovat, jak dokáže o Beck zjistit téměř všechno díky internetu a jak má pokřivený pohled na to, co pro ni musí udělat. V poslední době měl největšího soka v podobě Peach a jejich vzájemné hašteření a přetahování se o Beck bylo výborné. Vše vygraduje ke konci dílu, když si Joe uvědomí, že nejspíš prohrává bitvu o Beck, že její pouto s Peach je až moc silné. Rozhodne se Peach odstranit z cesty, udeří ji do hlavy při jejím každodenním běhu. Jako on nemohu uvěřit, co se právě stalo, že by opravdu zabil Peach, že by opravdu seriál přišel o tak dobře napsanou potvoru. Perfektní konec dílu a pro mě scéna měsíce.

A.R.G.U.S.

The Man in the High Castle

epizoda
herci
Alexa Davalos (Juliana Crain) a Luke Kleintank (Joe Blake)
scéna
Juliana zabije Joea
A.R.G.U.S.

Tento měsíc jsme se po velice dlouhé době dočkali návratů dvou seriálů – The Man in the High Castle a Daredevil. U obou sérii šlo o skvělé návraty. I u seriálu Doctor Who jsme se konečně dočkali nové série, tato byla velmi očekávaná, protože došlo k velké změně a místo Doktora máme nyní Doktorku a zatím jsem velice spokojený. A náhodou jsem narazil na výborný seriál The Haunting of Hill House, který mohu jen doporučit. V American Horror Story se po dlouhé době objevila Jessica Lange, což mi jen připomnělo, jak moc mi tam tato skvělá herečka chybí. Takže je vidět, že tento měsíc vážně nebyla nouze o pamětihodné scény. Ale hned jsem věděl, co za scénu si vyberu, a vyhrál to The Man in the High Castle. V seriálu jsem se dočkali shledání Juliany a Joea, ti se spolu naposledy setkali v první sérii. Ze začátku to vypadalo dobře, ale každý z nich si zažil dost věcí a hodně se změnili. Oba dva se využívali, aby dosáhli vlastních cílů. Když to nakonec prasklo, Joe ji začne ohrožovat zbraní. Vypadá to pro ni špatně, ale v mžiku oka se situace otočí, když mu bleskurychle podřízne krk. Joe jen nevěřícně kouká, zkouší zastavit krvácení, ale po chvíli padá na podlahu a umírá. Tohle byl velice podařený zvrat, který mě dost šokoval.

Furiant

Daredevil

epizoda
herci
Charlie Cox (Matt Murdock), Wilson Bethel (Benjamin ‚Dex‘ Poindexter)
scéna
Daredevil potkává „Daredevila“
Furiant

V říjnu se sice rozběhly už téměř všechny seriály, co sleduji, avšak nejvíce se mi líbila scéna z šesté epizody třetí série Daredevila, kdy se agent Poindexter poprvé objevil v obleku Daredevila. Tohle byl šok nejen pro Matta Murdocka, který v této sezóně pověsil oblek Daredevila na hřebík, ale i pro mě. Vůbec jsem to nečekal – nečetl jsem komiksy ani žádné spoilery, takže s touto událostí u mě tvůrci velmi zabodovali. Setkání dvou Daredevilů samozřejmě vygradovalo v perfektní bojovou scénu, ve které byly ukázány schopnosti budoucího Bullseye. Navíc byla opravdu perfektně natočena, práce s kamerou byla skvělá. Závěrem jen dodám, že doufám, že Netflix Daredevila také nezařízne. Rád bych totiž viděl, kam bude příběh směřovat.

lukascoolarik

Better Call Saul (Volejte Saulovi)

epizoda
4×10 – Winner (8. 10. 2018)
herci
Bob Odenkirk (Jimmy McGill), Michael McKean (Charles McGill)
scéna
Vítěz bere vše
lukascoolarik

Finále čtvrté řady Better Call Saul nabídlo hned několik povedených scén, já si ale nakonec vybral hned tu první ve formě flashbacku. Ten naprosto dokonale vystihuje bratrský vztah Jimmyho a Charlese, a to během několika desítek vteřin. Jimmy má zrovna zpívat karaoke, a tak se Charles rozhodne, že se v baru ještě chvíli zdrží, byť už byl právě na odchodu. Sice nemám ten nejlepší hudební sluch, ale Jimmyho zpěv byl nepochybně otřesný – což teď není podstatné, ale musel jsem to zmínit. Po chvíli si Jimmy na pódium přizve Charlese, který se přirozeně zdráhá, ale nakonec vstane. Je nade vše jasné, že tenhle večer je Jimmyho večer, protože se právě oficiálně stal právníkem, a Charles se vedle Jimmyho ocitl z čiré lítosti – koneckonců se při zpěvu nestřídají nějak pravidelně. Jenže Charles si nemůže pomoct a musí být v záři reflektorů, a tak Jimmymu zanedlouho téměř vyrve mikrofon z rukou a převezme zpěv The Winner Takes It All. Vhodnější skladbu snad tvůrci ani nemohli vybrat, protože nabízí otázku, který z bratrů McGillových je vlastně vítěz? Jimmy sice stále žije, zatímco Charles nikoliv, ale v současnosti se Jimmy/Gene neocitá zrovna v té nejvítěznější pozici. V každém případě šlo o jeden z mých oblíbených momentů v sérii, která nebyla zrovna nejsilnější.

Pajky

The Haunting of Hill House

epizoda
herci
Victoria Pedretti (Eleanor „Nell“ Crain)
scéna
Závěrečné odhalení
pajky

Plná seriálová sezóna se rozběhla, ale i v říjnu jsem si nejvíc užíval seriály od Netflixu. Dlouho jsem si myslel, že si vyberu něco z třetí série Daredevila, která rozhodně stála za to a bylo tam z čeho vybírat. Jenže těsně před Halloweenem jsem se rozhodl podívat na The Haunting of Hill House a otázkou už bylo, jen kterou scénu tentokrát vyberu. Kdybych vybíral podle toho, jak moc jsem se lekl, tak bych musel zvolit osmou epizodu a lekačku v autě. Nicméně, pátá epizoda a odhalení toho, kdo je tajemnou „Bent-Neck Lady“, bylo mnohem, mnohem zajímavější. V této epizodě se rozplétá příběh Nell a proč se rozhodla vrátit do strašidelného domu a k závěru se dozvídáme nejen, jak zemřela, ale hlavně, kdo ji strašil celé ty roky. V okamžiku, kdy spáchá sebevraždu, tak jí před očima proběhnou všechna setkání s Bent-Neck Lady a ona si uvědomí, že celou dobu viděla svou budoucnost…


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Mehal

Mehal

V téhle řadě DD by šlo vybrat víc scén
před 92 týdny
janka89

janka89

The Haunting of Hill House naprosto súhlasím, len pri čítaní tejto scénky som opäť mala zimomriavky. tento...
před 91 týdny
spike

spike

Třetí série The Man in the High Castle je celá skvělá ale tato scéna dostala i mě.
před 91 týdny
Další články k tématu