21. 11. 2018

Novinka pod lupou: Hackerville (HBO)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Hackerville
Žánr Drama
Stanice HBO Europe
Premiéra 4. 11. 2018
Vysílání neděle, 20:00

Délka pilotu: 55 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

Seriál z produkce HBO Europe a německé TNT Serie sleduje síť hackerů a vyšetřovatele, kteří dostanou úkol je vystopovat.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Docela mi to připomnělo Crossing Lines, jen s tím rozdílem, že tady jde o hackery, tam šlo o vrahy. Ale jde opět o evropskou koprodukci, která vypadá úplně stejně jako zmíněný seriál.

Upřímně ale musím říct, že jsem se docela nudila. Asi je to trošku odlišným stylem vyprávění a natáčení, než na který jsme u HBO zvyklí v americké produkci. Celé mi to přišlo takové pomalé, moc upovídané, ale největší problém jsem měla herci. Všichni jsou nevýrazní a/nebo nesympatičtí. Nedokážu přesně určit, čím to je, ale hlavní hrdinka mi děsně lezla na nervy. Herečka mi přišla nedostatečná pro to, aby utáhla hlavní roli. Ani bych jí nevěřila, že pracuje v protihackerském oddělení, protože vypadá, že ani neví, co je to počítač, a stejně nepřesvědčivě i zní.

A když vám nesednou herci, už je to prostě zbytečné rozebírat dál, protože se nedokážete naplno ponořit do příběhu a vychutnat si ho, když nikomu nefandíte. I když, upřímně? On i ten příběh sám o sobě byl celkem o ničem. Jistý potenciál tady je díky dětskému záporákovi, ale nejsem si jistá, jestli seriál má na to, aby ještě příjemně překvapil své diváky.
 • dětský hacker má potenciál
 • nesympatické postavy
 • pomalé tempo
 • až příliš povídání a málo akce
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Na tuto novinku jsem se docela těšil, aktuální téma, evropské prostředí, prostě mě to celé tak nějak lákalo. Nemůžu říct, že pilot úplně odpovídal mému očekávání, ale špatné to nebylo.

Opět zajímavé propojení dvou světů, respektive států, což má za následek dvojjazyčnost celého seriálu (v jedné scéně ještě i trocha angličtiny). Bylo to celkem náročné, takže tímto se omlouvám i ragelly, že to kvůli mě musela sledovat. Ale zpět k pilotu. Zmínil jsem propojení Německa a Rumunska, ale ono tam vlastně nic takového úplně nebylo, protože mimo hlavní hrdinku, k žádnému střetu „kultur“ nedošlo. Německo je napravo a Rumunsko zase nalevo, tedy pomyslně.

Úvodní titulky taky zaujaly jak nápadem, tak i zpracováním tak hudbou. Kybernetická stránka seriálu mě mile potěšila, žádné náhodné bušení do klávesnice, smět nesmyslů, které by měli tvořit nějaký kód, nic takového. Ale zase asi se to dalo čekat, když se kolem této problematiky točí celý příběh.

I přes žánr seriálu se děj nese v docela odlehčeném stylu, nějaká akce tam je, místy i vtip. Popichování Lisy ohledně jejího rumunského/ně­meckého původu, debata ohledně ořechů, nic extra nuceného. Sand i prezentovaná natvrdlost policejních vyšetřovatelů se dala přežít. Teda „rozuzlení“ na závěr mě trochu rozesmálo, protože mě to napadlo hned, když zmínili bratra. Celý seriál vypadá dobře, do budoucna má co nabídnout, jen tedy kombinace délky a jazyků je mírně náročná.
 • úvodní titulky
 • dva jazyky
 • evropskost
 • reálnost
 • oddělení linek Německo, Rumunsko
 • chtělo by to více akce
 • kombinace délky a jazyků
70 %
Mé hodnocení
jesmot

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
A.R.G.U.S.

A.R.G.U.S.

Prozradit zde závěrečný zvrat není moc chytré, seriál je dost neznámý, pilot určitě nevidělo mnoho lidí...
před 89 týdny
Destinytte

Destinytte

Asi zkusím. :)
před 89 týdny
litllewitch

litllewitch

Tenhle seriál mě zaujal, protože se živím tím, že se snažím v jedné bance zabraňovat platebním...
před 88 týdny
Další články k tématu