26. 11. 2018

Novinka pod lupou: Beat (Amazon)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Beat
Žánr Drama
Stanice Amazon (Německo)
Premiéra 9. 11. 2018
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 61 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci
Herci Jannis Niewöhner,

Karoline Herfurth, Alexander Fehling

O čem to je?

Beat pracuje jako promoter prestižního berlínského techno klubu. Je to člověk, který nikdy neodmítne pozvánku na večírek. Evropská tajná služba ho naverbuje jako informátora v utajení. Hrdina brzy odhalí šokující rozsah korupce v prostředí, ve kterém se nachází, a bude nucen testovat vlastní limity.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Jsem hodně rozpolcená. Pro mě je u tohoto seriálu nepřekonatelným problémem němčina, asi můj nejméně oblíbený jazyk na světě. Kdykoliv němčinu slyším, umírám. A přežít tohoto hodinu bylo pro mě téměř nadlidský výkon. Ale nejhorší je, že německy neumím, takže jsem byla odkázaná na anglické titulky, což znamenalo, že jsem u sledování nemohla dělat nic jiného, musela jsem se plně soustředit na seriál, a o to ta němčina vyzněla hůř. Takový začarovaný kruh.

Pokud bych ale tohle odmyslela, musím hodně ocenit samotný příběh. Kdyby byl natočený v angličtině, myslím, že by to pro mě osobně byla jedna z pecek sezóny. Ne že bych nějak milovala techno a párty kluby, drogy a podobně, ale od dob Queer As Folk se snad v tomto prostředí žádný seriál neodehrával. A tady je navíc příběh šikovně zkombinovaný s poměrně drsnou thrillerovou kriminálkou, která vypadá hodně solidně.

Hlavní záporák je solidní psycho. Podobnou postavu jsme tu dlouho neměli, myslím, že ani batmanovský Joker by nedosahoval jeho úrovně. Musím říct, že herec byl vybrán na výbornou, stačí pouhý pohled na něj a už vám běhá mráz po zádech, a když pak nasadí ten svůj výraz, připadáte si, že za chvíli vypukne nový Hitler s Židy v koncentrákách. Ani hlavní hrdina není špatný, i když mi nepřišel zdaleka tak výrazný jako záporák.

Takže pokud hledáte drsné krimi thrillery a nevadí vám němčina, určitě toto dílko vyzkoušejte. Já se mu ale bohužel vyhnu, leda by se někdy objevil s dabingem.
  • super záporák
  • drsné krimi
  • němčina je pro mě nepřekonatelný problém
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Iveta Kovářová

Iveta Kovářová

Vybrali moc dobře .... Jannis je ůžasnej. Zahraje všechno od historických postav až po ty šmejdy...
před 117 týdny
Další články k tématu