6. 12. 2018

Scéna měsíce: Listopad 2018

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

You
epizoda
1×09 -Candace (4. 11. 2018)
herci
Elizabeth Lail (Guinevere Beck) a Luca Padovan (Paco)
scéna
Schovka
allyska

I v tomhle měsíci mě seriál You nepřestával překvapovat, a tak opět padla volba na scénu měsíce na něj. Nevybrala jsem si ale tu úplně závěrečnou, ač příchod Candace byl nečekaný. Mně se víc líbilo odhalení Beck, kdo je Joe ve skutečnosti. Už když kdysi Joe Pacovi poradil, kam si schovat věci, mě napadlo, jestlipak si takhle také schovává věci a bude mu to osudným. A ono jo. Teda spíš Beck nakonec. V oné scéně přijde Paco vrátit knížku Joeovi, který v bytě zrovna není, a předá ji Beck. Zmíní se před ní, že ji zapomněl ve stropě, kam mu to Joe poradil a odejde. Beck neodolá a jde zkontrolovat i strop Joea. Ve své zamilované náladě si myslí, jak tam najde něco krásného, ale ono je to úplně naopak. Konečně se tak dozvídá pravdu o Joeovi.

A.R.G.U.S.

Legends of Tomorrow
epizoda
herci
Caity Lotz (Sara Lance) a Jes Macallan (Ava Sharpe)
scéna
Dárek k narozeninám
A.R.G.U.S.

Tento měsíc skončil seriál You, který si pro nás připravil pořádný cliffhanger a čekání na další sérii bude obtížné. Dále překvapivě Walking Dead nabídlo parádní scénu, kde se nám představili noví záporáci. No ale nic nemá na scénu z Legends of Tommorow, kde má Ava narozeniny a náhle k ní přijde Sara a doručí ji dárek, který byl vskutku nečekaný a nezapomenutelný pro všechny diváky.

Furiant

The Walking Dead
epizoda
9×08 – Evolution (25. 11. 2018)
herci
Tom Payne (Jesus), Ross Marquand (Aaron), Josh McDermitt (Eugene Porter), Norman Reedus (Daryl Dixon), Danai Gurira (Michonne), Eleanor Matsuura (Yumiko), Nadia Hilker (Magna)
scéna
Nástup Whisperers
Furiant

V listopadu mě moc scén nezaujalo, avšak odvysílala se jedna, na kterou jsem se dlouho těšil. I když zrovna nebyla úplně dle mých představ, myslím si, že sem rozhodně patří. Jedná se totiž o nástup Whisperers, lidí, kteří se chovají jako zombíci, v midseason finále deváté série The Walking Dead. S tím souvisí i smrt Ježíše, což je právě ta věc, která se mi moc nelíbia. Ale to ostatní, ta hororová atmosféra na hřbitově, to zabíjení walkerů, ta bezmoc, když v závěru šeptem zaznělo, aby je obklíčili, nechali je pohromadě a nenechali je uprchnout, to bylo skvělé. Konečně mělo TWD zase grády, konečně tam bylo něco, co fakt stálo za to. Na linii s Whisperers se opravdu těším, tak snad tvůrci nezklamou. Začali totiž velice slibně!

lukascoolarik

Homecoming
epizoda
1×10 – Stop (2. 11. 2018)
herci
Julia Roberts (Heidi Bergman), Bobby Cannavale (Colin Belfast)
scéna
Přibrzděte, Coline
lukascoolarik

Mnou velmi očekávaný Homecoming rozhodně nezklamal a přinesl celou řadu scén, které z paměti jen tak nedostanu. Jedna z nich se odehrála během finále a šlo o nepřehlédnutelné napodobení scény z úvodního dílu. Heidi a Colin telefonují, zatímco Heidi kráčí budovou střediska Homecoming. Poutavá kamera střídá jeden zajímavý úhel za druhým, včetně velmi širokých záběrů a pohledů seshora. Vše působí stejně, zato povaha jejich telefonátu je úplně jiná. Zatímco v pilotní epizodě byl Colin přísný nadřízený, který Heidi neustále skákal do řeči a povyšoval se nad ni, v závěrečné části je na výši Heidi. Podařilo se jí zachránit Waltera před opětovným nasazením do války, byť nekonvenčním způsobem, kvůli kterému bude čelit dlouhodobým následkům. Mnohem hůře je na tom ale Colin, jehož projekt a celá kariéra jsou v ohrožení. Tentokrát Colinovi skáče do řeči Heidi, to ona má kontrolu nad situací a dává mu ochutnat jeho vlastní medicínu. A v kontextu všeho, co se během první série odehrálo, jde o opravdu silný a pro Heidi i vítězný moment.

Pajky

Chicago Fire
epizoda
herci
Taylor Kinney (Kelly Severide), Eamonn Walker (Wallace Boden), Kim Delaney (Jennifer Sheridan) a Brittany Curran (Katie Nolan)
scéna
Překvapení na pohřbu
pajky

Po několika měsících v řadě, kdy jsem vybral nějakou scénu ze seriálu na Netflixu jsem se zase vrátil ke staré dobré velké pětce amerických seriálů. Konkrétně k seriálu Chicago Fire, který ze mě pořád dokáže vydolovat emoce, když je třeba. Celá sedmá epizoda se týkala příprav na pohřeb Bennyho Severida, Kellyho otce a zasloužilého hasiče. A Kelly mu chtěl dopřát rozloučení, které si zasloužil. Jenže politicky bylo rozhodnuto, že vzhledem k tomu, že nezemřel v akci, tak ho nedostane. Takže se Kelly musel spokojit se skromným obřadem, kde mohl svému otci naposledy vzdát hold. Samotný obřad byl dojemným rozloučením, ale překvapení, které následovalo, když hasiči vynáší rakev z obřadní síně. To byl ten okamžik, který vhání slzy do očí. A to v Chicagu pořád ještě dobře umí udělat.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
andromache

andromache

Tak třeba to Artura už nebavilo, kdoví ;). Mě třeba Rip moc nebavil, ale to možná proto, že jsem pořád...
před 103 týdny
Micuda98

Micuda98

Teď se dívám na sedmou epizodu Riverdale a zase je tam ta farma... a Jug se představil jako...
před 103 týdny
Yellow

Yellow

"Rory" (:D) měl charisma a styl, k tomu herec umí hrát, u herečky Avy jsem...
před 103 týdny
Další články k tématu