11. 12. 2018

Novinka pod lupou: Death and Nightingales (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Death and Nightingales
Žánr Drama, Historický, Romantický, Minisérie
Stanice BBC Two
Premiéra 26. 11. 2018
Vysílání středa, 21:00

Délka pilotu: 58 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Minisérie je adaptací moderní irské stejnojmenné klasiky. Jde o poutavý příběh o lásce, zradě, podvodu a pomstě, který se odehrává na pozadí půvabného venkova ve Fermanaghu v roce 1885. Jde o místo, kde sousedé pozorují sami sebe a donášejí, je to svět špionů, zpovědí a dvojitého jednání. Beth Winters slaví 25. narozeniny. Jde o den, kdy se rozhodla odejít z domu za půvabným Liamem Wardem, kterého vymění za komplikovaný a komplexní vztah se svým nevlastním otcem Billym. Dekády hromaděná bolest a zrada se konečně dostane ke zničujícímu vrcholu, a to během pouhých 24 hodin, během kterých se celá minisérie odehrává.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Historická dramata to u mě mají těžká, protože mám na ně hodně vysoké nároky. Musím se opravdu ponořit do děje, abych se bavila, protože tam chybí mnou oblíbená moderní technika a všechny vymoženosti současného světa. Ale přiznejme si, že když je tam Jamie, tak už jsem předem zaujatá. Ale naštěstí jsem předem netušila, že ho tam objevím, takže jsem do pilotu šla zcela objektivně…

Love story patří mezi mé oblíbené, i když tady je to tak trošku skryté. Vlastně po prvním díle tak úplně nevím, o čem to celé vlastně bude. Nebo teda vím, o čem to bude, ale netroufám si ani hádat, jak to celé dopadne. To se mi líbí, seriálu nechybí taková nejistota – nepůjde o jízdu v zaběhnutých kolejích, u kterých v první minutě víte, jak to celé skončí.

Vlastně tady ani není úplně jasné, kdo je zloduch a kdo klaďas. Postavy rozhodně nejsou černobílé, všechny v sobě mají špetku z obou světů a po prvním díle si opravdu netroufám tipovat, kdo na které straně stojí. Každopádně již nakousnuté herecké obsazení musím skutečně pochválit. Jamie je pastva pro oči, ale samozřejmě potěšil i Matthew Rhys, i když je zde v takové nelíbivé roli. Herečku neznám, ale působí hodně sympaticky a hned jsem si její postavu oblíbila, takže za mě rozhodně velké plus.

Mnoho historických dramat, zvlášť od BBC, si do watchlistu nedávám, ale tato netypická love story mi tam chybět nemůže.
  • herecké obsazení
  • nepředvídatelný příběh
  • dokáže vtáhnout do děje
  • pomalejší tempo, jak je u BBC dramat běžné
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
kjama

kjama

Jak je něco od BBC, bude to stát za to. Děkuji za doporučení a jde se na to.
před 115 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Do tohoto rozhodně jdu,kombinace BBC a Jamieho.....těším se :)
před 114 týdny
litllewitch

litllewitch

Mně stačí Matthew Rhys :)
před 114 týdny
Další články k tématu