15. 12. 2018

Novinka pod lupou: Nightflyers (Syfy)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Nightflyers
Žánr Sci-Fi, Horor, Thriller
Stanice Syfy
Premiéra 2. 12. 2018
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 50 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci George R. R. Martin (předlohová kolekce povídek)
Herci Eoin Macken,

David Ajala, Jodie Turner-Smith, Angus Sampson, Sam Strike, Maya Eshet, Brian F. O'Byrne, Gretchen Mol

O čem to je?

Příběh se odehrává v roce 2093. Jde o psychologický thriller sledující tým vědců, kteří cestují na nejpokročilejší vesmírné lodi Nightflyer. Vydávají se na cestu najít další živočišné formy. Jejich mise je zavede až na pokraj solárního systému, na pokraj nepříčetnosti, kde se dozví, že skutečný horor na ně nečeká tam venku, ale už se zabydluje přímo v jejich lodi.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Četla jsem vaše první reakce a komentáře v diskuzích a vím, že se k tomuto dílku, ostatně jako k většině produkce Syfy z posledních let, stavíte spíše negativně. Já jdu proti proudu, ale mně se to opravdu líbilo. Mám ráda sci-fi thrillery a horory odehrávající se na vesmírných lodích, a tohle mě dokázalo zaujmout hned na začátku a nepustilo až do samého konce.

Vlastně mi to přijde hodně podobné, jako před časem viděná novinka Origin. Vždyť oba seriály jsou snad úplně o tom stejném, ne? A oba mě bavily asi tak stejně. Jasně, tohle je Syfy, zase tady máme snahu příběh tragicky shazovat těmi stále se opakujícími rodinnými bláboly a emocemi. Ale naštěstí – minimálně v pilotu – je toho pouze minimum, takže se to dá unést.

O poznání více si užívám tu míru tajemna, kterou obklopuje samotné poskládání časových rovin. Začínáme na konci a vidíme důsledky, pak se vracíme na začátek, kde všechno vypadá naprosto jinak, a já si nedokážu ani představit, jak se to dokáže z bodu A dostat do bodu B. Začátek totiž nabízí zcela jinou hrozbu a já se nemůžu dočkat, až uvidíme, jestli se skutečně jako hrozba projeví, nebo tato postava bude představovat neočekávaného hrdinu, který může nakonec lidstvo zachránit.

Příběh má pro mě vše, co ke slušnému maratonu požaduju. Nechybí mu spád, akce, spousta tajemna a zajímavé zápletky, které si dokážou udržet mou pozornost. Herci jsou taky super, každá postava do příběhu vnáší něco svého. Za mě spokojenost velká a těším se, až se na to podívám komplet.
  • poutavý příběh
  • horor, thriller se spoustou akce a napětí
  • postavy a herci
  • technická stránka
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
madPav3l

madPav3l

No, před tímto článkem jsem netušil, že tento seriál existuje, ale dám tomu šanci, sci-Fi mám rád.
před 114 týdny
007.dany

007.dany

Nevapadá to špatně. :)
před 114 týdny
DoctorQQ

DoctorQQ

Já se většinou s názory Ragelly vůbec neshodnu, ale tady zřejmě výjimka potvrzuje pravidlo :o) Je to...
před 114 týdny
Další články k tématu