14. 1. 2019

Novinka pod lupou: Coroner (CBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Coroner
Žánr: Drama / lékařský / Krimi
Stanice: CBC
Premiéra: 7. 1. 2019
Vysílání: pondělí ve 21:00
Délka pilotu: 43 minut
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Morwyn Brebner
Herci: Serinda Swan, Roger Cross, Tamara Podemski, Alli Chung, Ehren Kassam, Lovell Adams-Gray, Saad Siddiqui, Éric Bruneau, Paniz Zade

Ve zkratce

Jenny Cooperová je bývalou lékařkou a čerstvě ovdovělou svobodnou matkou. Právě získala místo koronerky v Torontu, kde se snaží za každou cenu pomáhat mrtvým, kteří se ocitli na jejím stole.

Seriál vychází se stejnojmenné knižní série, kterou napsal autor M. R. Hall.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Když u nás před pár lety vyšla stejnojmenná knížka, ze které seriál vychází, tak na mě hned vyskočila v podobě nějaké reklamy. Titul a autora jsem si poznačila a říkala si, že si knížku určitě přečtu. Z nedostatku času jsem se k ní stále nedostala (ale pořád to mám v plánu), ale při objednávce seriálu jsem si na ni hned vzpomněla. Podle popisu jde poznat, že v seriálové adaptaci některé věci pozměnili, zatím ale nemohu posoudit, zda jde o změny vítané.

Celkově musím říct, že mě seriál až tak neoslovil. Neměla jsem problém pilot dodívat, ale zároveň jsem si říkala, že jde o naprosto obyčejnou záležitost, která ničím nevyniká. Samotnému ději chyběl spád a řešení případů se vcelku táhlo. Také mi dost vadilo, že vlastně o nikom nic nevíme – po osobní stránce bylo vše soustředěno pouze na hlavní hrdinku, jinak jsme se o nikom nic nedozvěděli. I samotné oběti byly spíše na pozadí, upřímně ani nevím, jak dotyční vypadali, v kriminálkách se na ně obvykle soustředí víc.

Co se týče hlavní hrdinky, mám smíšené pocity. Jenny je taková nemastná neslaná. Už v Inhumans jsem měla se Serindou Swan problém, co se sympatií týče, tady je v jiné roli a stejně jsem si ji neoblíbila. Líbí se mi ale, že je Jenny trochu divná – scény v autě nebo na rande jsme si užívala. Jo, ale z toho psa jsem zmatená, snad nám to osvětlí, podle traileru je u mrtvých vídá asi pravidelně.

Na druhý díl se ještě podívám, snad bude záživnější a přesvědčí mě, abych ve sledování pokračovala.
  • knižní předloha
  • takové utahané
  • ničím nenadchne
  • žádné informace o postavách
50 %
Mé hodnocení
gabik.029

Další kanadské drama, které nijak nevybočuje ze zaběhnutých kolejí. Mně to nevadí, protože přesně tento typ seriálů mám ráda. Ale pro mnohé to dost možná může být jen obyčejný průměr. Seriál nemá nic navíc, kvůli čemu byste si chtěli pouštět další díl, pokud vyloženě nevyhledáváte epizodní případy.

Tentokrát se příběh odehrává na pitevně. Tedy částečně. Hlavní hrdinka pracuje na pitevně, ale je hodně aktivní a jezdí po městě za případy. A dokonce je tak aktivní, že se zapojuje do řešení případů. Další postava, která strká nos až tam, kam by neměla. Ale takoví hrdinové být musí, abychom měli šanci sledovat zábavný seriál.

Hrdinka je jinak sympatická. Herečku znám z několika předchozích seriálů, ve kterých vždy hraje zcela odlišné role. Ale tato vážná postava jí sedí. Bavila jsem se od začátku do konce a věřila jsem jí všechny emoce. A že jich měla opravdu hodně.

Seriál míchá hrdinčin osobní a pracovní život. I když se soustředí na případy, toho osobního je zde taky hodně a vypadá to, že se jich jen tak nezbavíme, protože to bude dlouhodobější záležitost. To má být možná ozvláštnění, ale podle mě je to zde zbytečné. Vůbec by mi nevadilo, kdybychom o ní znali stejné množství informací jako o vedlejších postavách, a příběhy se naplno soustředily na mrtvoly a řešení případů.

Jinak ale spokojenost. Jako fanouška žánru mě seriál potěšil. Nemá sice nic navíc, ale nemá ani nic, co by mu nějak mělo škodit.
  • sympatická hrdinka
  • zajímavé řešení případu
  • typická kriminálka
  • osobní život hrdinky
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu Coroner? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
marvio

marvio

Vyzkouším jak je mým zvykem první 3 díly a uvidíme ;-)
před 81 týdny
Nira

Nira

Plánovala jsem sledovat, i podle vašeho hodnocení to vypadá, že bych tomu měla dát šanci, teď už jen...
před 81 týdny
Další články k tématu