9. 1. 2019

Novinka pod lupou: The Protector (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Protector
Žánr Drama, Fantasy, Dobrodružný
Stanice Netflix (Turecko)
Premiéra 14. 12. 2018
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 58 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Mladý muž po náhlé a násilné smrti svého nevlastního otce dostane do rukou nezvyklý talisman, který mu dodá mystické síly. Hrdina se vydává do boje proti tajemným silám a po cestě odhaluje tajemství své vlastní minulosti.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tohle bylo hodně zajímavé. Upřímně musím říct, že jako vždy, i tentokrát jsem do pilotu šla bez jakýchkoliv předchozích znalostí žánru a děje. Během sledování by mě ani ve snu nenapadlo, kde první epizoda nakonec skončí. Vypadalo to jako běžné drama říznuté solidním herectvím, ovšem vyvinulo se to v zábavné akční fantasy, které mám sto chutí sledovat dál.

Nadpřirozené složky se v pilotu skutečně příliš nedočkáme, vše si tvůrci šetřili na finálový cliffhanger dílu a myslím, že to bylo velmi dobře vymyšlené. Pokud někdo sleduje jako já, tedy bez vidění traileru a přečtení obsahu, pak ho čekalo solidní překvapení. I když chápu, že většina ostatních není tak šílená, aby si zapínala seriál bez toho, aniž by věděla, o co jde. Takže jsem si to příjemné překvapení vlastně užila jako jediná :-)

Jinak ale chválím. Na to, že jde o turecký (cizojazyčný) seriál, sledoval se mi dobře a snadno. Příběh má celou dobu šťávu, i když se akce rozjíždí až ke konci. Sympatické obsazení je také plus. Postav je tady tak akorát, abyste mohli tipovat, kdo patří na dobrou, a kdo zase na špatnou stranu. Upřímně zatím nedokážu hádat, jak jsou všechny tyto postavy propojené, ale těším se, až to zjistím.

Vlastně jediné mínus, které mě napadá, je zase opět ten jazyk. Prostě sledování něco, kde se mluví jinak než anglicky nebo česky, mi je proti srsti, protože tomu musím věnovat 100% pozornost a na to většinou nemám čas. Ale věřím, že tento problém má minimum diváků, a pro většinu turečtina s titulky nebude žádnou překážkou.
  • herecké obsazení
  • fantasy zvrat v závěru epizody
  • spousta akce
  • turečtina (i když nevadí tak moc, jak jsem si myslela)
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Ani nevím, proč jsem si pustil tenhle pilot. Asi jsem chtěl vyzkoušet nějaký turecký seriál. Popis zněl jako něco, co jsme už v seriálech mohli vidět mockrát. Celkově je seriál samé klišé. Podobný pocit jsem měl u čtení komiksu Baltimore. Je to mix všeho možného. Dost zvratů jde brzo odhadnout. Ale zase jde o seriál, který si na nic nehraje. A mě neskutečně bavil. I ten komiks mě bavil, kdyby to někoho zajímalo.

Pilot shledávám nejslabším. Hned ten úvod, který je konec pilotu, si mohli tvůrci odpustit. Takové laciné navnadění diváka není nic pro mě, ale pořád lepší než ukázat záběr z finále série. Následuje představení hlavního hrdiny a pak jen čekáme, jak se připlete do vyšší hry. Hodně se mi líbilo zasazení do Istanbulu, to klasické seriály nenabídnou.

Herci jsou sympatičtí, zápletka je jasná, ale přesto jsem se těšil na další díly, s čím přijdou. Druhá série je neoficiálně potvrzená, což je super.
  • sympatické hlavní postavy
  • i když víte, co bude dál, jsem si pustil další díly
  • Istanbul
  • začátek je konec epizody
80 %
Mé hodnocení
A.R.G.U.S.

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
sandokan555

sandokan555

dufam ze mam ten spravny serial .. je aj v anglictivne vonku .. verzia HINDI/eng ako som preklikol tak...
před 97 týdny
Nira

Nira

Díky, to bych snad mohla zkusit :-)
před 97 týdny
phoboska

phoboska

Môžem potvrdiť. Na Netflixe je to predabované do angličtiny a okrem toho aj do nemčiny a poľštiny, takže...
před 97 týdny
Další články k tématu