Facebook Twitter E-mail
12. ledna 2019

Scéna měsíce: Prosinec 2018

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Travelers (Cestovatelé časem
epizoda
3×10 – Protocol Omega (14. 12. 2018)
herci
Reilly Dolman (Philip), Patrick Gilmore (David), MacKenzie Porter (Marcy Warton)
scéna
Prolínání realit
allyska

Po roce jsem si opět mohla vychutnat maraton další řady seriálu Travelers, z něhož jsem vybrala tu pro mě nejlepší prosincovou. Zničená Marcy po Davidově smrti odejde domů. Philip, který má v poslední době velké problémy vnímat jen tu aktuální realitu, po zjištění, že odešla, běží za ní. Má strach, že spáchá sebevraždu. Naštěstí tato realita není ta správná, Marcy si na život nesáhla. Následně vidíme ty šťastnější verze budoucnosti, což bylo moc pěkně zpracované. Jinak doufám v prodloužení, mně osobně se nápad restartu líbí a jsem na něj zvědavá. Hlavně, že nepřijdeme o postavu Davida. K čemu jsem akorát měla výtku bylo, že Marcy mohla zastřelit Jeffa a ne sebe, bylo by po problému.

A.R.G.U.S.

Flash
epizoda
herci
Grant Gustin (Barry Allen) a Stephen Amell (Oliver Queen)
scéna
Nostalgie
A.R.G.U.S.

Prvně musím napsat, že jsem velmi nespokojený s tím, co se stalo s seriálem Doctor Who. 11. série byla obrovské zklamání a jedná se o velký pokles kvality. Nikdy se mi nestalo, aby mě tento seriál takhle nebavil. Flashe už dávno nesleduji. Iris je mi pořád strašně nesympatická, naštěstí se v této epizodě nezdržela moc dlouho. Už třetím rokem je tradice, že se spojí všechny CW superhrdinské seriály. Této rok byla změna a seriál Legends of Tomorrow se crossoveru nezúčastnil. Supergirl už také nesleduji, takže mě takhle donutili si pustit 2 epizody seriálu, který jsem ukončil. Samotné prohození rychlíka s šípákem slibovalo fajnovou zábavu. A tu jsme dostali. Ale co se CW hodně povedlo, byla scéna, když tato dvojka aktivuje portál, aby navštívili Supergirl a požádali ji o pomoc. Začne hrát kultovní znělka ze seriálu Smallville a ukázali nám Kentovic farmu. Šlo o velkou nostalgii.

Furiant

Fortitude (Městečko Fortitude)
epizoda
3×01 – Episode 1 (6. 12. 2018)
herci
Richard Dormer (Dan Anderssen)
scéna
Danův tanec s mrtvolou
Furiant

Oproti listopadu jsem měl tento měsíc celkem problém vybrat jenom jednu scénu měsíce. Zajímavé byly různé zvraty v Tell Me A Story či smrt Joa Whitea v Hawaii Five-0. Volba však padla na Fortitude a jednu z nejbizarnějších scén, co jsem kdy viděl – Danův tanec s mrtvolou dr. Khatriové. Dan nebyl po nakažení parazitem normální, to věděli všichni, ale když z jeho bytu odešla Petra a on si sedl na pohovku a začal z velké žluté tašky vytahovat ohořelé torzo dr. Khatriové, vypadal fakt šíleně. A když s ní začal navíc i tancovat, bylo mi fakt celkem špatně. Obdivuji odvahu tvůrců takovou scénu vůbec natočit a tleskám Richardu Dormerovi, jelikož jeho Dan byl opravdu výborně zahraný.

Pajky

The Ranch
herci
Ashton Kutcher (Colt Bennett), Sam Elliott (Beau Bennett), Elisha Cuthbert (Abby) a Debra Winger (Maggie Bennett)
scéna
Colt přijímá skutečnost
pajky

Prosinec byl na seriály pro mě docela chudý a nejsem si jistý, jestli by se mohl započítat Bandersnatch od tvůrců Black Mirror, který rozhodně nabídl několik scén a nápadů, které za zmínku stojí. Místo toho jsem tam zvolil The Ranch, u nás poměrně neznámý a podle mě podhodnocovaný seriál od Netflixu. Ten se v letošní sérii musel vypořádat se skandálem jednoho z hlavních herců, a tak ho nechal odstranit. Rooster se pohřešuje a všechno ukazuje na to, že je po smrti. Jenže to odmítá Colt přijmout a snaží se ho najít. Pak však obdrží dopis, který mu bratr poslal, a až jeho přečtení ho donutí přijmout krutou pravdu a rozhodne se dorazit na rozloučení, které jeho rodina připravila. Samotné čtení dopisu pak bolí a věřím jim každou vteřinu.

24ron24

Hawaii Five 0
herci
Alex O'Loughlin (Steve McGarrett) a Terry O'Quinn (Joe White)
scéna
Západ Slnka
24ron24

Na začiatok musím spomenúť, že Outlander mal vynikajúce scénky tento mesiac. Hlavne preto, lebo sme sa konečne dočkali cestovania časom Brianny. 200 rokov do minulosti, do doby jej biologického otca Jamieho, aby varovala svojich rodičov. Jej púť rozhodne nebola jednoduchá. Cestou stihla prísť o panenstvo so svojou láskou, aby chvíľu na to bola znásilnená iným mužom. No a samotné prvé stretnutie so svojím otcom, ktorý močí pri múre, stálo jednoznačne za to. :-) Ale potom prišla epizóda Hawaii Five-0 a ja som mal úplne jasno o scéne mesiaca. Hawaii mal tento mesiac iba jednu epizódu, ale tá stála rozhodne za to! Už úvodná bojová scénka Stevea s nájomným vrahom bola vynikajúca. Potom nastala prestrelka na ranči Joea, kam ich vylákali. Podarilo sa im ich zlikvidovať, ale Joe bol postrelený. Keďže autá neboli schopné jazdy, tak sa rozhodli ísť pre pomoc na koňoch. Joe ale dobre vedel, že už nemá šancu. Preto zaviedol Stevea k borovici, o ktorej mu rozprával, že patrí k najstarším stromom v Štátoch. Toto si zvolil ako miesto, kde naposledy vydýchne. A nastalo samotné rozlúčenie, kde Steve ďakoval Joeovi, že mu zmenil život. Keď ako mladistvý ukradol auto, tak sa Joe postaral o to, aby vyviazol iba s varovaním. A vtedy nastal zlom u Stevea, vďaka ktorému sa mohol pridať k Sealom a následne k Five-0. A Joe mu na len odpovedá, aký je na neho pyšný. Ako teraz Steve pomáha svojim ľuďom, rovnako ako Joe pomohol jemu. Joe mu na záver pokladá poslednú otázku, že či videl niekedy taký nádherný západ slnka? A Steve mu so slzami v očiach odpovedá, že nevidel, a Joe mu zomiera v náručí. A toto bola pre mňa emotívna bomba! Joe bol pre Stevea prakticky ako druhý otec. Tu sa ukázalo, ako ho Joe ochraňoval počas celého jeho života. Silno ma zasiahla táto scénka, považujem ju za jednu z najsilnejších v celom seriáli a možno aj najsilnejšiu.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Caroline115
před 47 týdny
No aspoň byl Outlander zmíněn :-) Na to jsem čekala dlouho a nezklamalo mě to...
minion93
před 47 týdny
Hawaii Five-0 výborná scéna súhlas sama som si poplakala
Micuda98
před 47 týdny
Smallville! U Travelers chybí jedna závorka a u Fortitude je odkaz na...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY