26. 1. 2019

Novinka pod lupou: Les Misérables (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Les Misérables
Žánr Minisérie, Drama, Historický
Stanice BBC
Premiéra 30. 12. 2018
Vysílání neděle, 21:00

Délka pilotu: 60 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Nová epická adaptace literární klasiky, kterou podporuje výborné obsazení. Hrdinové se musí pokusit přežít ve válce rozpolcené Francii. Bídníci jsou příběhem o lásce, nespravedlnosti, vykoupení a naději.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Od Agathy Christie až po Victora Huga. BBC nás v prosinci zásobila pořádnými kousky! A rozhodně nešetřila hvězdným obsazením. I zde se jedná o herecký koncert, který dělá z této nové adaptace slavné literární klasiky výbornou podívanou.

První díl je spíše takovým představením postav a nastíněním dalšího vývoje. Většina lidí asi ví, o čem Bídníci jsou, ale pokud náhodou neznáte předlohu nebo některé z řady dalších seriálových či filmových zpracování, vůbec nic se neděje. Myslím, že s přehledem pochopíte, o co tu jde a půjde, a sledování si užijete i tak, pokud máte rádi historická dramata.

Obsazení je samozřejmě největším lákadlem a musím říct, že herci odvádí výbornou práci. Především West je v hlavní roli naprosto perfektní, moc se těším, co předvede v dalších dílech a jak zvládne vývoj charakteru své postavy. Škoda, že Lily Collins celý pilot hraje mladou a bezstarostnou verzi Fantine, až ke konci vidíme důsledky její naivity a předpokládám, že také ona bude muset v dalších epizodách své herectví posunout na novou úroveň. Myslím, že potenciál určitě má a jsem zvědavá, jak se této těžké role zhostí.

Samozřejmě nesmím opomenout ani luxusní vykreslení prostředí, perfektní kostýmy a obecně celou technickou stránku seriálu. BBC prostě historická dramata zvládá na jedničku a nebojí se do nich investovat finance, což jde vidět na první pohled. Je to skutečně pastva pro oči v každém ohledu.

Otázkou tedy zůstává, jestli jste fanoušci žánru či herců a pokud vám nevadí pomalejší tempo, které je, předpokládám, dáno předlohou. Pilot toho skutečně neukáže mnoho, zvlášť v porovnání s tím, co všechno se má s osudy těchto hrdinů ještě stát a jaká časová doba má celkově uplynout.
  • herecké obsazení a výkony
  • kostýmy, scénografie
  • pomalejší tempo
  • pilot je spíše jen představení
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Romix

Romix

Lily a Dominic.. to prostě musím zapnout :)
před 80 týdny
Tulrika

Tulrika

Úžasný příběh. Ale říkám si v kolika verzích to ještě natočí.
před 80 týdny
milosh

milosh

Bídníky mám rád, verze s Depardiem je prostě klasika. Tohle taky nevypadá vůbec zle, ale... nechci...
před 80 týdny
Další články k tématu