26. 1. 2019

Novinka pod lupou: Watership Down (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Watership Down
Žánr Animovaný, Dobrodružný
Stanice BBC / Netflix
Premiéra 22. 12. 2018
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 45 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh se odehrává v idylické přírodě na jihu Anglie. Sledujeme skupinku králíků, kteří se snaží utéct od industrializace, jelikož člověk hrozí zničením jejich domova i jich samých. V čele s bratrskou dvojicí se vydávají na cestu ze své domoviny v Sandleford Waren ve snaze najít zemi zaslíbenou a vytvořit zde lepší společenství. Po cestě se však musí potýkat s predátory a další řadou nebezpečí, která číhají na každém rohu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tohle bylo tak trošku utrpění. A ne, výjimečně to není tím, že jde o animák. Vlastně animace je tady to nejlepší (a asi jediné plus), co na seriálu nacházím.

Pořád nemůžu z hlavy dostat otázku, kdo by se na to mohl dívat. U seriálu není napsán dětský žánr, ale pro nikoho jiného to snad ani být určeno nemůže. Jistě, příběh je místy dospělejší a trošku strašidelný, ale opravdu nevím, koho jiného by bavilo sledovat cestu party králíků z jednoho místa na druhé.

Jak říkám, animace je povedená. Vypadá moderně a je propracovaná do sebemenšího detailu, to se seriálu rozhodně upřít nedá. Ale rozhodně nedokáže zachránit obyčejný příběh s otravnými zvířecími postavami. A to ani nemluvím o tom, že u těch králíků už vůbec nemáte šanci poznat, kdo je kdo. Za ten pilot tam padlo několik jmen, i tak jsem se v nich ale dokonale ztrácela, protože jsem si prostě nemohla přiřadit jméno ke tváři. Kdyby to alespoň byla pohádka o různých zvířátkách, něco po vzoru Doby ledové, tak by to šlo. Takhle jsem ale ráda, že už mám pilot za sebou, názor pomalu taky a k seriálu už se nikdy nebudu muset vracet.
  • animace
  • otravné postavy
  • příběh max. pro děti do pěti let
20 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
BuBBleS

BuBBleS

Myslím, že takové výpady jsou zbytečné. Názory a zviditelnění některých seriálů je fajn. Je jedno, jak...
před 80 týdny
KamilkaP.

KamilkaP.

Četla jsem jen knižní předlohu, ale podle komentářů se serialova a filmova verze moc neliší. Urcite to neni...
před 79 týdny
migilko

migilko

Tak pod to se podepíšu.
před 76 týdny
Další články k tématu