26. 1. 2019

Novinka pod lupou: The ABC Murders (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The ABC Murders
Žánr Krimi, Historický, Minisérie
Stanice BBC
Premiéra 26. 12. 2018
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 58 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh na motivy románu od Agathy Christie je zasazen do 30. let minulého století, do doby, kdy je země nebezpečně rozdělena a na povrch se dostává vlna podezření a nenávisti. Poirot čelí sériovému vrahovi, který si říká ABC. Nejdříve udeří v Andoveru, poté v Bexhillu. Počet vražd narůstá a jediným vodítkem je kopiie příručkou k ABC železnici. Poirot vyšetřuje každý roh, ale nepřítel je přesvědčen, že ho přechytračí. Pokud se detektivovi podaří dohnat svého protivníka, bude muset zároveň zpochybňovat svou autoritu, integritu, minulost a identitu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Přiznejme si na rovinu, že kombinace BBC a Agathy Christie prostě nemá šanci zklamat. Nikdy. Jistě, někdy jsem ze sledování nadšenější než jindy (Černoušci vs. třeba tohle), ale ve výsledku pořád panuje maximální spokojenost. Na Černoušky asi žádná adaptace už mít nebude, ta byla prostě nejlepší a jediná svého druhu. I tak je ale tato minisérie skutečnou pastvou pro oči a must-see TV pro každého milovníka slavné spisovatelky a krimi žánru obecně.

Celý pilot je zahalen do temné a tajemné atmosféry. Je zde naznačeno několik různých dějových linek, které mi prozatím jakožto neznalci předlohy mnoho neříkají. Ale jsem si jistá, že v rámci minisérie budou všechny otázky zodpovězeny a vrah postaven před spravedlnost. Happyend musí být!

Seriál vyniká mimořádným obsazením. Malkovich nedokáže udělat herecký krok vedle, i zde exceluje na plné čáře. Nicméně musím vyzdvihnout i Eamona Farrena v roli Poirotova protihráče. Je zajímavé sledovat příběh honu kočky s myší s tím, že my jakožto diváci předem víme, kdo vrah je. Oba pánové jsou ve svých rolích výborní a já jim věřím každý pohyb i gesto na sto procent, takže o to je sledování příjemnější.

Přes to všechno musím říct, že mě pilot nedokázal pohltit naplno. Pořád jsem se na něj dívala tak nějak s odstupem, nedokázal mě vtáhnout do příběhu. I tak ale určitě plánuju zhlédnout zbylé dvě epizody a kdo ví, možná nakonec hodnocení zvýším.
  • herecké výkony
  • hra kočky s myší
  • seriál mě nedokázal naplno pohltit
  • místy až moc temné a depresivní
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
marvio

marvio

Vydržel jsem koukat asi půl hodiny a pak to vypnul. Pro mě je Hercule Poirot prostě David Suchet.
před 80 týdny
Jenny17

Jenny17

Co je od Agáty Ch. musím kouknout a porovnávat. Jasně nejlepší Poirot je herec David Suchet a nikdo lepší...
před 80 týdny
Caroline115

Caroline115

Knihy jsou prostě nejlepší :-) Navíc detektivky Christie už jsou prověřený klasiky, nevím, proč mají...
před 79 týdny
Další články k tématu