28. 1. 2019

Novinka pod lupou: The Long Song (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Long Song
Žánr Drama, Historický, Minisérie
Stanice BBC
Premiéra 18. 12. 2018
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 58 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci Andrea Levy (předloha)
Herci Tamara Lawrance,

Jack Lowden, Hayley Atwell

O čem to je?

Příběh se odehrává na Jamajce v 19. století, v posledních letech otroctví. Hlavní hrdinkou je mladá a tvrdohlavá July, kterou vlastní na plantážích její paní Caroline Mortimer. Na ostrov přijíždí okouzlující Robert Goodwin, který má dohled nad územím. July i Caroline jsou uneseny nejen jím, ale i tím, jak se snaží vylepšit plantáže pro otroky i jejich pány. Příběh vypráví stará July, která se poohlíží za svým životem.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak trošku jsem si připadala, že opět sleduju Roots. Jen tato novinka na mě neměla takový dopad. Vlastně si nejsem úplně jistá, jestli se seriál snaží být vážné dráma drama, anebo sází spíše na odlehčenější vtipnější notu, která má vyvážit tu závažnou zobrazenou problematiku. Protože místy to působí tak, a po chvíli zase opačně. Střídá se to tady jako na houpačce a to není úplně dobře.

Hayley tady má takovou zvláštní, lehce karikaturní roli. Zhostila se jí na výbornou, ostatně co od této herečky čekat jiného. Ale postava namyšlené a bláhové paničky je taková, že si ji prostě asi nemáte šanci oblíbit. Občas se z jejího chování pousmějete, občas protočíte panenky, ale to je všechno. Příběh se nicméně soustředí hlavně na její služebnou (otrokyni), která jako hlavní hrdinka je trošku přijatelnější, ale upřímně ne o moc. Její chování je mnohdy taky na facku a upřímně mě za celý pilot bavila nejvíc tehdy, když ukazovali flashback do její minulosti, kdy ji jako dítě vzali matce.

Naději vidím do dalších epizod. Konec pilotu naznačil, že by se tu mohl rozvíjet milostný trojúhelník, takže se do směsi žánrů přidá ještě romantický, což byste na začátku rozhodně netipovali. Sice je to klišé, ale pokud mezi postavami bude alespoň trošku nějaká chemie, jinak poměrně matoucímu a mdlému seriálu to dodá trošku jiskry.

Celkově se to nesledovalo zle, ale BBCčkovská šedesátiminutová délka je tady hodně znát. Neříkám, že seriál je monotónní, za pilot se toho stane opravdu hodně. Ani tak mi ale příliš rychle neutíkal, což je škoda.
  • tvořící se milostný trojúhelník
  • shledání matky a dcery
  • postavy
  • matoucí střídání vážného a odlehčeného dramatu
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
andromache

andromache

Ne vážně Ragelly.. upřímně mi řekni, co tě k**a furt tak fascinuje na milostných trojúhelnících? Vždyť je to...
před 79 týdny
Další články k tématu