25. 1. 2019

Novinka pod lupou: Sex Education (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Sex Education
Žánr Komedie
Stanice Netflix
Premiéra 11. 1. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 52 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Nezkušený Otis v sobě probudí skrytého sexuálního terapeuta, zkušenosti, které pochytil od vlastní mámy, která se tímto nezvyklým povoláním živí. Hrdina spojí síly s rebelskou Meave a ve škole si vytvoří tajnou sexuální terapeutickou kliniku.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Než jsem se k pilotu dostala, nevyhnula jsem se několika nadpisům recenzí zahraničních webů. I když jsem nečetla dál, už podle titulků to vypadalo, že jde o velký a vychvalovaný hit, takže mé nároky byly skutečně vysoké. Seriál je dobrý, ale čekala jsem ho ještě trošku lepší.

Netflix a střední škola jdou dohromady. Tato streamovací služba umí ukázat mladé lidi z nového úhlu pohledu, který působí svěže a neokoukaně. I když zde najdeme stejné stereotypy studentů, jaké jsou i v jiných seriálech, tady to tak nějak přirozeně sedí. Rozhodně se vám z nich neprotáčí panenky a nemusíte snášet nějaké nudné typické středoškolské lovestory drama.

Téma je tady skutečně hodně originální, skandální a riskantní. Ale když se přenesete přes prvních pár minut úvodní rozpačitosti a trapnosti, zjistíte, že to sem vlastně všechno zapadá, celé je to postaveno v odlehčeném a přirozeném duchu. Sex je běžnou součástí životů mladých lidí a tento seriál se nebojí věnovat se mu naplno. I když se hlavní pozornost točí na středoškoláky, Gillian a její role jsou zde asi nejgeniálnější. Těším se na další díly, až toho terapeutka předvede více, a nakonec možná své hodnocení ještě zvednu.

Pilot jsem si užila, ale nezaplavila mě během něj ani po skončení sledování vlna nadšení, že tohle je další velký hit, který chci hned vidět celý. Další díly si určitě pustím, ale nehrnu se do nich hned teď okamžitě. Přirovnala bych to trošku k The End of the F…ing World, který je taky trošku ujetý a neobvyklý, ale u něj se ten pocit dostavil a já z něj byla prostě nadšená, což se tady neděje.

Nedokážu to nějak víc popsat, protože když se nad tím zamyslím, nedokážu vymyslet mnoho mínusových bodů tohoto seriálu. Je to zábavné, ze života, má to zajímavé postavy, které mě baví sledovat. Jen se nezažehla jiskra.
  • postavy a herci
  • sex jako hlavní téma
  • nepopadlo mě to na 100 %
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Netflix opět nezklamal a pustil se do něčeho jiného, odvážnějšího, takže na Velké pětce by seriál asi běžel s menšími úpravami. Ale jo, zase tolik tam toho nebylo, co by se asi jiné televize neodvážily pustit v prime-timu.

Nehorázně mě dostávalo jméno Otis, celou dobu jsem prostě viděl výtah, fakt super jméno. Každopádně hlavní hrdina už na první pohled přesně vystihuje to, jaký má být. I když ono není divu, když mu na život dohlíží někdo takovým způsobem.

Pilot je trochu náročnější na rozjezd příběhu, uvedení postav a v podstatě až v závěru dochází k nastínění dalšího vývoje. Takže mi v podstatě pilot přišel jako jakýkoli jiný teen seriál, tentokrát ovšem obohacen o „silnější“ linku sexuality a věcí s ní souvisejících. Ve srovnání například s loňským All Night zase až tak moc nezaujal, každopádně řadil bych ho k těm nadprůměrnějším, které mají nějaký potenciál.

Mimo Otise docela zaujme i Maeve, která rozhodně má co předvést, a nemyslím si, že zrovna ona nemá co skrývat. Co se týče matky, pokud by měla v každém díle sehrát stejnou roli, tak nic moc. Chtělo by to víc prostoru a méně se zabývat partnery.
  • odvážné téma
  • Otis
  • oddechovka
  • rozmanitost
  • pomalý rozjezd
80 %
Mé hodnocení
jesmot

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
jduch

jduch

První série za mnou, těším se na další. Čím déle jsem sledovala, tím víc mi Otis připomínal mladého Mr.Beana...
před 80 týdny
A.R.G.U.S.

A.R.G.U.S.

Výborný seriál, hodně jsem si ho užil, doufám, že bude další série...
před 80 týdny
Bellezza

Bellezza

Tak na toto sa chystám len kvôli skvelej a mojej top herečke Gillian Anderson :)
před 80 týdny
Další články k tématu