27. 1. 2019

Novinka pod lupou: Roswell, New Mexico (The CW)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Roswell, New Mexico
Žánr Drama, Sci-Fi
Stanice The CW
Premiéra 15. 1. 2019
Vysílání úterý, 21:00

Délka pilotu: 42 minut

Předskokan The Flash
Konkurence Black-ish + Splitting Up Together (ABC), FBI (CBS), The Gifted (Fox), This Is Us (NBC)
Tipovačka Všechny týmy kromě Pesimistů věří v prodloužení. Lid se k tomuto názoru přiklání těsně s 56 % hlasů.

O čem to je?

Reboot slavného teen seriálu Roswell.

Liz se po letech vrací do svého rodného městečka Roswell. Tato dcera ilegálních imigrantů se nyní dozvídá šokující pravdu o své středoškolské lásce Maxovi, který nyní pracuje jako policista. Max je mimozemšťan, který celý život skrýval své nadpřirozené schopnosti. Hrdinka chrání jeho tajemství a společně začnou zkoumat jeho kořeny. Pak ale násilný útok odhalí větší přítomnost mimozemšťanů na zemi. Do hry se dostává politika strachu a nenávisti, která hrozí odhalením Maxe a zničením jejich prohlubující se romance.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Můj názor ani nemá cenu číst, když jde o CW. V tomto ohledu jsem pořád jen jedno přerostlé děcko, které z podobného typu seriálů nikdy nevyroste. Sice mi tu několik věcí nesedí, ale celkově se mi pilot líbil.

Je to hodně jednoduché. Vlastně se to dost podobá původnímu seriálu, jen postavy jsou o deset let starší. Dokonce mají stejná jména, za což ale moc vděčná nejsem. Protože kdykoliv někdo jméno řekl, v hlavě mi naskočila tvář původní postavy a vesměs mi přijde, že zdejší herci, i když mi do rolí sedí, nedokážou ty původní tak dobře zastoupit. To byly časy, když jsem tenkrát letěla domů a sledovala tento (a pár dalších seriálů), když jsem naprosto nemusela Maxe, ale zato jsem milovala Michaela a Mariu, a taky Isabel. Všichni jsou i tady, ale prostě už to není ono.

Každopádně co pro mě bylo nejlepší na pilotu, to byla chemie mezi hlavní dvojicí. Obecně mi přijde, že Jeanine je výborná tanečnice (v SYTYCD jsem jí fandila od začátku), ale s herectvím už je to horší. Kdykoliv se v nějakém seriálu objeví, nekončí to dobře. Ani tady mi její Liz úplně nesedla. Ale je pravda, že s Maxem jí to hodně slušelo. Cítila jsem mezi nimi ty jiskry, což je určitě jeden z hlavních cílů, které si CWčko u svých seriálů dává, takže mise splněna.

Samozřejmě i sem se musela promítnout dnešní doba, takže tu nechybí nenávist vůči imigrantům a změna jednoho vztahu na homosexuální. Ale tak s tím se musí už dnes počítat, no ne? Dávno pryč jsou doby, kdy v seriálu nebyli zástupci LGBT komunity a nikomu to nepřišlo zvláštní ani pobuřující. Nepřekvapuje mě to, a vlastně mi to ani nevadí, protože už jsem si na tento fakt prostě zvykla.
 • chemie mezi postavami
 • Isabel je sympaťačka
 • starší (ale ne vyzrálejší) postavy
 • herci na ty původní nemají
 • příběh nemá nic zajímavého navíc
 • nevymyká se z kolejí CW dramat
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Asi jsem opět doufal v něco víc, než jen romantický seriál s nadpřirozenem a dokonce snad i krimi žánrem dohromady. Když jsem viděl poster a pilot, první co mě napadlo, že se z toho stane telenovela. Ono to bude tím místem a vztahem hlavních postav, ale fakt to tak na mě působilo.

Musím uznat, že se mi líbily efekty, jednak otisky po oživení a také plavidlo a „kokony“. Co bylo strašně vtipné, když se rozebírala havárie ve čtyřicátém sedmém, fotky mimozemšťanů a do toho víte, že mezi lidmi jsou mimozemšťané, kteří ovšem vypadají úplně normálně a ne jako vrásčitá těla s velkou hlavou.

To co zatím bylo prozrazeno a částečně naznačeno by mohlo slibovat zajímavý příběh do budoucna, ale něco tomu chybí. Seriál nemůže utáhnout jedno úmrtí, mimozemšťané a snaha o jejich odstranění, alespoň ne v tomto provedení. Celé je to až moc uhlazené a na to, kolik se toho na úvod stalo, mi nakonec přijde, že se nic moc nestalo. Roswell si ke mně cestu nenašel a nemyslím si, že bych se někdy v budoucnu vrhl na maraton. Je to sice spíš taková oddechovka – nic, nad čím musí člověk přemýšlet, ale zároveň to ničím, snad až na efekty, neupoutá.
 • jiné pojetí historie
 • efekty
 • smrt sestry
 • scéna se stolem
 • blbí pocit telenovely
70 %
Mé hodnocení
jesmot

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Goldeenka

Goldeenka

No, asi tomu šanci ještě dám, i když jsem skalní fanoušek původního Roswellu. Z postav se mi asi zatím...
před 80 týdny
monika097

monika097

pôvodný Roswell som tiež nevidela, ale podľa mňa je to celkom v pohode zatiaľ seriál, zaujímajú ma...
před 80 týdny
andrea168

andrea168

Puvodni serial neznam, ale slysela jsem na nej samou chvalu - a protoze jsem stejne jako Ragelly prerostly...
před 80 týdny
Další články k tématu