13. 2. 2019

Novinka pod lupou: Russian Doll (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Russian Doll
Žánr Komedie, Drama
Stanice Netflix
Premiéra 1. 2. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 30 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Je den jejích 36. narozenin, ovšem takhle prožít si ho Nadia rozhodně nepředstavovala. Neustále totiž v tento den umírá a po smrti se vrátí zpět na oslavu. Je uvězněná v časové smyčce, což ji donutí přehodnocovat svůj vlastní život a stát tváří tvář smrtelnosti.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Seriál je na zahraničních webech hodně vychvalován. Naštěstí jsem viděla jen nadpisy, takže jsem netušila, do čeho jdu. Musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem se v tom zorientovala a než jsem pochopila, o co vlastně jde. Vlastně ani po pilotu si nejsem tak úplně jistá, že to chápu. Je to poměrně velký bizár, ale hádám, že se musí vymýšlet šílené seriály, které dokážou vystoupit z davu, protože se toho točí tolik, že většina věcí splívá v jedno.

Russian Doll je seriál, který si jen tak s něčím nespletete. Žánrově v sobě míchá komedii, drama a sci-fi, pokud jsem to dobře pochopila. Je to skoro jako Happy Death Day, jen tady (zatím) není žádný vrah, ale hrdince se jen shodou blbých náhod nedaří přežít jeden den. A když umře, „probudí se“ v ten samý den, o pár hodin dříve, vždy ve stejné koupelně v bytě svých přátel, kteří pro ni pořádají oslavu.

Nejsem si úplně jistá, jak tenhle příběh může být rozdělený do celé série, pokud se neustále bude opakovat jedno a to samé. V pilotu jsme tento večer viděli tuším dvakrát a už jsem měla dost. Jasně, sice oba probíhaly naprosto odlišně, ale i tak už mi ty opakující se části začínaly lézt na nervy.

Hlavní hrdinka je šíleně nesympatická, takže předpokládám, že až budeme tipovat na další Emmy, máme tu zaručenou vítězku, protože přesně tento typ ženských tyto sošky bere. Předpokládám, že si ze svých smrtí postupně začne brát ponaučení, což ji nakonec donutí změnit svůj život k lepšímu, protože začíná opravdu dost tragicky. Ale že bych se těšila, až se na to její dospívání budu dívat, to se opravdu říct nedá. Prostě mi nepřirostla k srdci a seriál taky ne.
 • zajímavé sci-fi téma
 • téma je ale zasazené do nepříjemného prostředí
 • nesympatická hrdinka
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Jakmile jsem zjistil, že existuje seriál, který uvrhne moji oblíbenou herečku z Orange Is the New Black do časové smyčky, tak jsem se na to docela dost těšil. I když časové smyčky jsou dávány jen na jeden díl, tak existuje výjimka v podobě seriálu Day Break, který je také jen o časové smyčce. Tak jsem doufal, že dojde k podobnému povedenému provedení.

No a bylo to strašné zklamání. Herečka sympatická, ale její postava není vůbec zajímavá, ani ji divák nedokáže fandit, ať přijde na to, co se děje. Ostatní postavy ještě více nezajímavé. Epizoda měla jen 25 minut, ale mě přišla nekonečná, takhle hodně jsem se už dlouho nenudil. V seriálu dojde ke dvěma jejím smrtím a obě dvě jsou velice lacině provedené.

Takže Russian Doll u mě vyhrává v kategorii Jak pokazit super téma, které mám rád. A to jsem si myslel, že nejhorší časová smyčka byla v Z Nation. Nezbývá, než si spravit náladu nějakou kvalitní epizodou, kde z tohoto téma dokázali vytěžit maximum, jako například Xena, Person of Interest nebo Blindspot. A u nových nadějných seriálů budu krotit svá očekávání, abych už nikdy nepocítil tak velké zklamání jako dnes.
 • hlavní herečka
 • kocour
 • všechny postavy jsou nesympatické a nezajímavé
 • laciné smrti hlavní postavy
 • naprosto nezajímavé využití časové smyčky
30 %
Mé hodnocení
A.R.G.U.S.

Russian Doll je další z řady seriálů, které na nás v poslední době chrlí neúnavný kolos jménem Netflix. Některé mají větší reklamu a některé menší a tenhle podle mě mohl dostat i silnější podporu, protože patří k těm zajímavějším.

Trailer k Russian Doll mě zaujal několika věcmi. V prvé řadě má seriál nabízet zápletku podobnou situaci ve filmu „Groundhog Day“ nebo o dost novější (a přesnější) „Happy Death Day“. V druhé řadě má známou tvář v podobě Natashy Lyonne, která po Prcičkách udělala díru do světa jako Nicky z OITNB. A ve řadě třetí má mezi tvůrci jméno Amy Poehler, jejíž humor mě osobně baví. Shrnuto a podtrženo to vychází jako seriál, který by mě měl bavit.

Samotný úvod mi dal trošku zabrat. Hlavní problém jsem měl, že v Nadii jsem prostě viděl Nicky. Ale postupem času jsem nějak otupěl a přijal to. Zápletka s opakováním narozeninového dne mě zaujala a těšil jsem se na to, kolik různých variací nabídne. K tomu, abych se do příběhu naplno dostal, mi rozhodně nestačí první epizoda, a jsem rád, že se můžu podívat dál, protože jsem zvědav na to, jakou zábavu to přinese.
 • nápad a zápletka
 • obsazení a tvůrci
 • rozhodně mi nestačí pilot
 • Nicky
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Adriana3442

Adriana3442

Tak se tak nějak stalo, že jsem to zhlédla jedním dechem celé. Pro všechny, kdo třeba o seriálu...
před 106 týdny
Destinytte

Destinytte

Ve mě to moc nezanechalo. Po dvou týdnech si toho ze série moc nepamatuju. To neustálý opakování mě trochu...
před 106 týdny
Nira

Nira

Konečně jsem si našla čas, dokoukala celé a můžu potvrdit. Přes počáteční váhání a nesympatie...
před 105 týdny
Další články k tématu