19. 2. 2019

Novinka pod lupou: Doom Patrol (DC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Doom Patrol
Žánr Komiksový, Akční
Stanice DC
Premiéra 15. 2. 2019
Vysílání pátek

Délka pilotu: 58 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Členové týmu Doom Patrol zažili hrůznou nehodu, která jim dala nadpřirozené schopnosti, ale také na nich zanechala fyzické i psychické jizvy. Tým loserů najde znovu smysl svého bytí pod vedením Šéfa, který je vrátil zpět mezi živé, aby prozkoumali nejdivnější existující fenomén, a dále aby chránili Zemi před vším, co při svém zkoumání objeví.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Když vypravěč na začátku mluvil o tom, že tohle není ani tak skupinka superhrdinů, jako spíš superloserů, měl pravdu. Ale jestli je to úplně originální, jak se snažil naznačit, to zase nevím, protože tihle loseři se ve výsledku stejně rozhodli nesedět na zadku někde v bezpečí na pláži u moře, ale zůstali ve městě, kde na ně číhá jedna hrozba za druhou, takže vlastně kopírují stejný vzorec jako všechny ostatní superhrdinské seriály.

Ne že by mi to vadilo. Žánr mi sedí, stejně jako zpracování kombinující akci, humor a drama. Postavičky jsou vážné a dojemné, když je potřeba, a na uvolnění chrlí čas od času dobré hlášky, vtípky a otrávené či zoufalé pohledy, což se mi líbí. Nemůžu říct, že bych mezi nimi našla nějakého oblíbeného hrdinu, kterému bych hned začala fandit. Myslím, že ta s 60+ osobnostmi uvnitř má velký potenciál, který ale pilot naprosto selhal ukázat, nebo byť jen naznačit. Doufám, že se v ní nebudou střídat jen tyto dvě, které byly ukázány v pilotu, ale holka skutečně ukáže, co v ní je, protože to by mohla být zábava. Ostatní jsou celkem obyčejní (průměrní), tedy až na…

Fanfáry, prosím… na záporáka! Ano, pan záporák se totiž v pilotu ukázal v celé své kráse až na konci, ale o to více zaujal. Musím pochválit výborné vizuální efekty, vypadá hodně, hodně dobře. Jeho schopnosti mě ihned zaujaly, stejně jako hlášky. Alan Tudyk opět jednou našel roli, která mu sedne, za což nemůžu být šťastnější.

Škoda, že se pilot soustředil především na ty méně zajímavé hrdiny. Bylo hezké vidět, jak se všichni dostali tam, kde jsou, ale v dalších dílech už bych uvítala více napětí, akce a střetů se záporákem. Pak by to mohla být ta správná jízda.
  • záporák
  • vizuální efekty
  • příjemné tempo
  • nevyužitý potenciál rozdvojené osobnosti
  • celkově hlavní kladné postavy nemají moc co nabídnout
70 %
Mé hodnocení
ragelly

V podstatě ve stejnou dobu začínají dva nové komiksové seriály a Doom Patrol je určitě ten, kterému se před uvedením dostávalo mnohem menší pozornosti. I když pozorným rozhodně neutekl díky tomu, že se vlastně představil už během Titans, seriálu, jehož spin-offem má být.

Líbilo se mi uvedení do příběhu a s ním i rychlé a zajímavé představení všech hlavních postav. To těží z velmi dobrého castingu, mám radost, když vidím známé tváře, a zde jich je více než dost. I tentokrát se představuje drsnější a temnější komiks, což podle mého není na škodu, protože pokud mám sledovat další komiksový seriál, tak musí něčím vybočovat s řady. Parádní třešničkou na dortu je pak uvědomělý komentář, který epizodu provází a který působí tak trochu jako od Deadpoola.

Všechno to vypadá slibně a dobře se na to kouká, takže jsem ve finále měl vlastně jen jeden problém. Přišlo mi, že epizoda nenastínila vůbec žádný cíl či misi pro hrdiny a tak nějak se jen plácají na místě. I když změna i tady v úplném závěru alespoň trochu přišla. Tak uvidíme, jestli to bude dostatek na to, abych viděl i další díly.
  • dobré obsazení
  • uvědomělý kometář
  • představování postav
  • drsnější komiks
  • nenastínění žádného cíle
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Kolombo

Kolombo

Počítám, že ji budou rozvíjet v dalších dílech. Byl to pomalejší rozjezd, ale příslib do budoucna...
před 111 týdny
andrea168

andrea168

Teď jsem zjistila, kdo všechno tam hraje a wow - šup, do watchlistu!
před 109 týdny
Sajgon

Sajgon

Nemůžu jinak než souhlasit se sandokanem555. Po dvou dílech, pocit neskutečné promrhané nudné slátaniny. Co...
před 89 týdny
Další články k tématu