24. 2. 2019

Novinka pod lupou: The Umbrella Academy (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Umbrella Academy
Žánr Superhrdinský, Drama
Stanice Netflix
Premiéra 15. 2. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 58 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Po smrti svého otce se odloučení sourozenci obdaření nadpřirozenými silami opět setkají. Postupně odhalují temná rodinná tajemství a snaží se zabránit zdánlivě nevyhnutelné hrozbě, která dost možná zničí celé lidstvo.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Z dvojice Doom Patrol a Umbrella Academy je druhý zmíněný asi očekávanější, dostal se větší propagace. Je ale lepší? Musím říct, že mě pilot bavil. Opět je to trošku něco jiného, než typický superhrdinský seriál. Pilot obsahoval hodně prvků; některé více, některé méně zábavné. Ale skončil dobrým cliffhangerem, který docela dobře dokáže nalákat na další sledování.

Postav je tu hodně. Každá má svou chvilku slávy, aby se nám ukázala v celé své kráse. Nepřišlo mi, že by jejich představení bylo nějak násilné, i když to pár minut na začátku zabralo. Jsou každý individuální a každý má co nabídnout, takže sledování nenudí. Když se sejdou všichni doma, nepřišlo mi to až tak bombastické, trošku mi mezi nimi chyběla chemie. Možná je to schválně, vím, že tvůrci schválně chtěli vyzdvihnout jejich neshody. I přes hádky se ale dá v postavách najít jiskření, které dodává seriálu šťávu, což jsem zatím neobjevila. Na druhou stranu si myslím, že v dalších epizodách, jak si na ně naplno zvyknu, jsem schopná tento prvek najít, a že čím víc dílů budu mít za sebou, tím více mě to bude bavit.

Bezkonkurenčně nejlepší postavou je podle mě ten malý kluk s mozkem člověka, který má za sebou celý život. Je zábavně držkatý, hraje na výbornou nejen když promluví, ale i samotnými gesty a mimikou – stačí protočení panenek a já se naplno bavím. Ostatní za ním trošku zaostávají, především jediná holka bez schopností (přemýšlím, jestli opravdu bez schopností zůstane, nebo se z ní stane někdo opravdu speciální s nějakou mimořádnou schopností, kterou nikdo nečekal) toho zatím příliš nepředvedla.

Nejvíce mě bavila scéna v restauraci, takový lehký grindhouse si vždycky užívám. Doufám, že další díly se ponesou v tomto duchu a trošku upustí od toho věčného mluvení. Pak to bude jedna velká jízda, kterou si vychutnám od začátku do konce. Rozhodně musím říct, že po pilotu mám chuť koukat dál a dozvědět se, jestli tito rozhádaní sourozenci dokážou zachránit svět.
 • malý kluk
 • krvavé scény
 • cliffhanger na konci
 • postavy zatím vesměs bez chemie
 • místy až příliš nudných dialogů
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Umbrella Academy je tento rok po Deadly Class další seriál, který je natočený podle komiksu, který jsem četl. Na tuto adaptaci jsem byl dost zvědavý a doufal jsem, že se povede. A stalo se. Tedy minimálně z pilotu mám pozitivní pocit.

Při sledování jsem si vzpomněl na Dark Matter, zde také mají hlavní hrdinové přiřazená čísla. Zde jich tu je dohromady sedm. Každý z nich je jiný. Ať už mají různé schopnosti, tak i osobnosti. Čtyřku moc dobře znám z Misfits, kde byl parádní, dále Pětka se jim dost povedl a Sedmička je taky dobře ztvárněná. Jak znám předlohu, tak mě nic moc nepřekvapilo. Kdo nezná předlohu, tak by měl být z nějakých zvratů dost překvapený. Už se těším na další díly, zvláště až se tam objeví Hazel a Cha-Cha, které jsem si v předloze velmi užil. Jejich přítomnost naznačuje, že první série bude adaptací i druhého komiksu.

Jde o zdařilou adaptaci kvalitního komiksu, takže jsem rád, že jde o jeden z mála kvalitních nových komiksových seriálů, protože se u nich už nehraje na kvalitu, ale na kvantitu.

Umbrella Academy nabízí neobvyklou bandu „superhrdinů“. Tento seriál mohu doporučit všem, kteří chtějí vidět něco nového a neotřelého. Doufám, že s dalšími díly se kvalita seriálu nezhorší.
 • 4, 5 a 7 jsou nejzajímavější postavy, jejichž představitele vybrali velice dobře
 • důstojné zpracování předlohy
 • odlišnost od jiných komiksových seriálů
 • hudba
80 %
Mé hodnocení
A.R.G.U.S.

Seriál Umbrella Academy jsem zaregistroval už pár měsíců zpátky, protože mu dělal Netflix docela slušnou propagaci. O komiksu, na kterém je děj založen, jsem nikdy předtím neslyšel, ale podle prvních trailerů to nevypadalo úplně špatně.

Jako první se mi zamlouvalo obsazení. Známé tváře jako Ellen Page nebo Robert Sheehan doplňují tváře úplně neznámé a klape jim to. Líbilo se mi i to, že má jít o další z řady komiksů, které necílí na teen obecenstvo a mě osobně se tahle dysfunkční rodinka trefila do noty. Postavy jsou zajímavé a ani flashbacky nejsou nijak rušivé. Navíc to má fajnovou hudbu.

Jestli se mi něco nezamlouvalo, tak to byl digitální rodinný sluha/opičák. Nevím proč, asi mě to u něj moc bilo do očí. Naopak musím pochválit závěrečné odhalení, které rozhodně splnilo funkci a na další epizody nalákalo. Navíc přinesl pilot úžasnou scénu, kdy všichni tančí při písničce I think we're alone now. Už kvůli té stojí se minimálně na pilot podívat.
 • vyvážené obsazení
 • I think we're alone now
 • závěrečné odhalení
 • hudba
 • digitální opičák
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Netflix porušil všechny své marvelovké projekty a nyní přichází s něčím úplně jiným, neotřelým, co má značný potenciál na úspěch. Na jednu stranu se superhrdinů zbaví, zároveň ale začíná s úplně novými.

Mě osobně ke sledování tedy nabudil trailer nikoli samotná tematika, dynamika proma mi v pilotu chvílemi značně chyběla, jenže potom vždy přišlo něco jako kompenzace. Zatím jsem viděl pouze úvodní epizodu, během které mi jelo hlavou tolik věcí, okolo kterých by se mohl příběh odvíjet, 46 neznámých postav, smrt jednoho z hrdinů, „obyčejnost“ čísla 7 (i když to asi rozebíráno bude) a najednou přijde závěr a já si uvědomím, že ač vždycky nadávám na stopáž, jelikož to není nic, co člověk vměstná do volné chvíle, že to prostě chci celé vidět.

Je super, že se nejedná o další klasický hrdinský seriál (ne že by na nich bylo něco špatného) s jednou hlavní postavou, ale s mixem nejrůznějších charakterů, ve kterých se člověk možná při přechodech do minulosti ztrácí. Trochu mě zklamalo uvedení, kdy jsem zkrátka asi chtěl víc než jednu rodící Rusku, jen osobní problém. Seriál má spoustu možností, kam se do budoucna ubírat, takže pokud je závěr sezóny příznivý, jakože doufám, že je, tak se nejspíš na co těšit i v nadcházejících letech.

Když se ještě zaměřím na efekty, tak si tedy musím postěžovat na záběry z Měsíce, kde mi to opravdu přišlo strašně nerealistické, což se například u Poga nestalo. Scéna s v bistru byla celkem zbytečná, když věděl, že po něm někdo půjde, proč se čipu nezbavil už před tím, ale to je zase jen můj osobní problém. Teda celkem by mě taky zajímalo, co celé ty roky dělal v minulosti, když tam nic není, tak kam se to vlastně dostal.

Jak jsem už zmínil, je toho spoustu, co může projekt nabídnout, už pilot je zajímavý a nabudí sledovat dál, postavy jsou rozmanité… Jedna z povedených věcí letošní sezóny, co víc říct.
 • napětí, zvraty
 • rozdílnost postavy
 • rychlí spád
 • vtáhne
 • spoustu věcí, co nabídnout
 • Měsíční scéna + celý Luther
90 %
Mé hodnocení
jesmot

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Longsword

Longsword

Zvládl jsem celý set během jednoho dne a můžu říct, že toho nelituji. První díl je dobře lákající, byť...
před 82 týdny
Goldeenka

Goldeenka

Další bod pro Netflix, skvělá podívaná. Seriál jsem dala asi během 2 dnů, tak mě to chytlo. Co u mě...
před 82 týdny
Rašík

Rašík

Seriály o superhrdinech nesleduji tolik jako ostatní žánry a celkově je ani moc nemusím. Teď je těchto...
před 82 týdny
Další články k tématu