1. 3. 2019

Novinka pod lupou: Baptiste (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Baptiste
Žánr Drama, Krimi
Stanice BBC One
Premiéra 17. 2. 2019
Vysílání neděle, 21:00

Délka pilotu: 58 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Spin-off seriálu The Missing.

Julien Baptiste se vydává do kriminálního podsvětí, kde odhalí komplexní spleť podvodů a lží.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

The Missing se začal vysílat v době, kdy jsme NPL ještě nedělali pro většinu seriálů, takže tento kousek mě minul. Proto pro mě byl Baptiste nováčkem na poli krimi žánru. Naštěstí nevadí, že neznáte původní seriál, protože tato novinka stojí sama o sobě a abyste příběh pochopili, rozhodně nemusíte mít žádné předchozí znalosti.

Jde o typickou kriminálku, tentokrát se pro změnu odehrává ve Francii. Míchá se tu angličtina a francouzština, což by mi ani tak nevadilo. Spíš mě celkově nezaujaly postavy. Hlavní hrdina je takový nesympatický bručoun, ne ani bručoun, ale prostě mu chybí jakákoliv jiskra. Na internetu se po první epizodě ale vynořily především názory na hlavní ženskou hrdinku, které se týkal jeden ze závěrečných zvratů. Ten mi nijak nevadil, v dnešní době už to přece jen není v televizní tvorbě (ani reálném životě) nic neobvyklého.

Největší naděje vkládám do záporáka, i když pro mě byl průhledný od začátku. Upřímně nechápu, že mu někdo tu hru na ustrašeného strýčka sežral, protože to opravdu nebylo věrohodné. Každopádně pilot tímto ukázal, že nejde o epizodní kriminálku, ale o serializovaný příběh, u kterého by se tempo (a počet mrtvol) mohlo s přibývajícími epizodami výrazně stupňovat. Britské věci navíc mívají i zakončení, což je rozhodně plus.

Přesto mi tu chybělo jakékoliv nadšení. Pilot jsem odsledovala bez problémů, nudit jsem se víceméně nezačala, ale další díly nutně vidět nepotřebuju. Nemá to tu správnou jiskru.
  • serializovaný příběh
  • několik zvratů v pilotu
  • hlavní hrdina není moc sympatický
  • postrádá to šťávu
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Furiant

Furiant

Jen upozornění, děj se neodehrává ve Francii ale v Holandsku. :) Jinak mně se první díl celkem...
před 81 týdny
Rašík

Rašík

Nevím, uvidíme. Celkově mám britské seriály ráda a tomuto dám šanci a na pilot se podívám. Díky za další...
před 81 týdny
Calderon

Calderon

Včera jsem rozjel 2.řadu seriálu Missing, tak jsem zvědav jaké to bude ve výsledku. Pak bych dal šanci...
před 57 týdny
Další články k tématu