27. 2. 2019

Novinka pod lupou: The Enemy Within (NBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Enemy Within
Žánr: Drama / Krimi
Stanice: NBC
Premiéra: 25. 2. 2019
Vysílání: pondělí ve 22:00
Délka pilotu: 43 minut
Předskokan: The Voice
Konkurence: The Good Doctor (ABC), Bull (CBS)
Tipovačka: Všechny týmy kromě Optimistů tipují zrušení, s čímž vy ovšem nesouhlasíte s převahou 60 % hlasů.

Kdo?

Tvůrce: Ken Woodruff
Herci: Jennifer Carpenter, Morris Chestnut, Raza Jaffrey, Cassandra Freeman, Kelli Garner, Noah Mills

Ve zkratce

Erica Shepherd je bývalá agentka CIA. Známá je ale především jako zrádkyně Spojených států a díky tomu si momentálně odpykává doživotní trest v nejpřísněji střežené věznici. Přestože je to proti všemu, v co kdy věřil, je agent FBI Will Keaton nucen požádat o pomoc právě tuto ženu. Nikdo jiný mu chytit lidi, které ona zná tak dobře, nemůže pomoci. Koneckonců, chytit špiona může jedině ten, kdo umí přemýšlet jako špion…

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

The Enemy Within je hodně přirovnáván k Blacklistu, ale kdyby toho nebyl plný internet, tak bych si tohle spojení asi nevytvořila. Sice jsou tam podobné prvky (ale ty už jde po tolika odvysílaných seriálech najít snad u jakýchkoliv dvou seriálů), ale dynamika a charaktery postav jsou dost odlišné.

Pilot začal velmi nadějně. Úvodní minuty mě skutečně vtáhly do děje a byla jsem upřímně překvapená, že Jennifer Carpenter působí jakžtakž věrohodně (přeci jen jsem po Dexterovi a Limitless měla obavy, jak se popere s rolí nemilosrdné zrádkyně). To se však v průběhu epizody otočilo a brzy se z jednotlivých zápletek stala jedna předvídatelnost za druhou. I samotný závěr epizody, který měl být asi velkým zvratem, jsem brala úplně automaticky, protože přesně to mi z děje nějak tak vyplývalo.

Zklamaná jsem byla i v jedné podstatné věci týkající se motivu Ericy (ale nebudu to rozepisovat kvůli spoilerům – kdo viděl, tak asi tuší). Jinak jde ale o zajímavou postavu, která má nadání na profilování. V tomto ohledu musím pochválit práci s kamerou. Líbila se mi práce s detaily a mimikou herců, když Erica sbírala informace o svém okolí a lidech.

Pilot nebyl špatný, seriál má určitý potenciál (i když s dohledným koncem, na případnou druhou sérii budou muset asi vymyslet něco nového), jen se mi nelíbila některá rozhodnutí týkající se směru, kterým se tvůrci rozhodli vydat.
  • práce s kamerou
  • zajímavá hlavní postava
  • slibný začátek
  • překvapivě předvídatelné
  • celkem zklamání
70 %
Mé hodnocení
gabik.029

Tohle je typické drama z Velké pětky. Ničím nepřekvapí, ničím nezklame, pokud jste fanoušci tohoto typu seriálů. Láká hlavně na Debru, i když Jennifer mi až tak dobrá nakonec nepřišla. Ne že by to bylo jejím hraním, spíš samotná postava mohla nabídnout trošku víc.

Možná se to změní v dalších dílech, kdy se z ní stane takový další Mentalista. Mrzí mě, že z ní nakonec udělali dobráka, o poznání víc se mi líbilo, když ji celý díl vykreslovali jako velkého zloducha. Tím, že odhalili, co se tenkrát stalo, z ní hned odkryli takové to tajemno a napětí, stala se z ní prostě obyčejná postava, která nemá čím zaujmout.

Přiznám se, že případ si vlastně ani moc nevybavuju. Celkově ve mně seriál nezanechal téměř žádné dojmy, jako by šel jedním okem tam a druhým hned zase ven a vůbec se nezastavil v hlavě. Nevím, jestli jsem jen nebyla na sledování správně naladěná, nebo jestli příběh skutečně postrádal jiskru. Obecně mám ale podobná dramata ráda, takže se bojím, že jde o možnost číslo dvě.

V porovnání s Whiskey Cavalier to možná bylo víc přiblížené realitě, ale na druhou stranu tomu chyběla šťáva. A ani slavné tváře ji nemůžou nahradit. Tím, že jsem fanouškem žánru, dávám konečné hodnocení lehký nadprůměr – jako jednohubka po práci je to fajn. Ale nečekejte od toho zamilovanost, se kterou se nebudete moct dočkat dalšího dílu týden co týden.
  • nic tam není vyloženě špatného
  • epizoda plyne jako po másle
  • ničím ale moc nezaujme
  • zničení záporáckého charakteru hrdinky
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu The Enemy Within? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Longsword

Longsword

Byla doba, kdy jsem si chtěl Jeninku vzít, už ne. V Dexterovi měla šťávu, vypadala zajímavě, ale tady? Od...
před 81 týdny
sandokan555

sandokan555

70% aj to za..vlastne ani nevime za co ... Predvidatelne, klise , klise , klise. zaver emocionalny odpad...
před 78 týdny
Další články k tématu