10. 3. 2019

Scéna měsíce: Únor 2019

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Burden of Truth
epizoda
herci
Kristin Kreuk (Joanna Hanley), Peter Mooney (Billy Crawford)
scéna
Zůstat
allyska

V únoru se mi nejvíce líbila scéna ze seriálu Burden of Truth. Nebyla nijak dramatická, nejednalo se o perfektní zvrat v ději, ale zahřála u srdce a potěšila moji romantickou dušičku. Odehrála se v úplném závěru druhé řady, kdy vidíme Joannu, jak opět, jako na konci minulé řady, utíká pryč do jiného města. Pak ale volá Billymu a svěří se mu se svými strachy. I nahlas vysloví otázku, zda uvažoval nad tím, že by ji požádal, aby zůstala s ním. Billy, který se právě už jednou spálil, se začne vymlouvat. Ona ho přeruší tím, že ale stále nezodpověděl její otázku. To už po velmi povedeném střihu vidíme, že není na letišti, ale u něho v baráku. Zůstanou stát naproti sobě a k tomu dohrává moc pěkná písnička. Poté už jsou jen závěrečné titulky a já doufám, že se dočkáme další řady i proto, že se mi celé řada byla moc povedená.

A.R.G.U.S.

Shameless
herci
Emmy Rossum (Fiona Gallagher), William H. Macy (Frank Gallagher)
scéna
Rozhovor Franka a Fiony
A.R.G.U.S.

Shameless jsem si minulý rok dal maratonem, celých osm sérií jsem zvládl zhlédnout ani ne za měsíc. Seriál se mi velice líbil. Bohužel poté přišly zprávy, že ze seriálu odejde Ian a Fiona. S Ianem jsme se už rozloučili. Stále zůstává otázka, jak odejde Fiona. Ze začátku to s ní vypadalo dobře. Ale pak se všechno pokazilo. Přišla o všechno. A začala pít. Jak celý život byla proti otci, kterého zajímalo jen pití a ona se musela starat o své sourozence, tak se mu svým chováním začala dost podobat a svým chováním už naštvala dost lidí. Lip ji dokonce vyhodil z domu. Největší překvapení bylo, když k ní přišel Frank a řekl jí, že je špatný opilec. Že s těmi dobrými je zábava. Zato ona je na všechny zlá. Nikdo asi nečekal, že Fioně promluví do duše právě on.

Furiant

Counterpart (Dva světy)
epizoda
herci
J.K. Simmons (Howard Silk), Olivia Williams (Emily Burton-Silk))
scéna
Emily zjistí pravdu o Howardovi
Furiant

Dlouho jsem přemýšlel, jakou scénu pro tento měsíc zvolit, jelikož jsem měl více favoritů – NCIS, True Detective, Russian Doll. Nakonec však padla volba na Counterpart, konkrétně závěr osmé epizody, kdy Emily z našeho světa zjistí, že Howard, který se vydával za jejího manžela, je vlastně Howard z druhého světa. Celou epizodou se prolínalo sbližování naší Emily s jejich Howardem a jejich Emily s naším Howardem, takže tak byly ukázány rozdíly mezi jednotlivými verzemi obou postav, což se mi hodně líbilo. Vše vygradovalo tím, když do bytu Emily a Howarda v našem světě pronikli dva zabijáci, které musel Howard zneškodnit. A jelikož ten náš by toho nebyl schopen, Emily došlo, že se jedná o druhého Howarda, a tak ho šokovaná a s pistolí v ruce vyhodila z bytu. J.K. Simmons i Olivia Williams ztvárnili obě verze svých postav opravdu výtečně, což předvedli i v této scéně, takže když už byl seriál zrušen, rád bych jim vzdal hold alespoň takhle.

Pajky

The Umbrella Academy
herci
Tom Hopper (Luther), David Castaneda (Diego), Emmy Raver-Lampman (Allison), Robert Sheehan (Klaus), Ellen Page (Vanya)
scéna
I Think We're Alone Now
pajky

V únoru jsem měl o scéně měsíce jasno a překvapivě přišla od seriálu, kde jsem to vůbec nečekal. V rámci Novinky pod lupou jsem se chystal podívat na novinku od Netflixu – Umbrella Academy, a ta hned v první epizodě nabídla scénu, kterou jsem po zbytek měsíce nedokázal dostat z hlavy. Hlavní postavy se sejdou v domě svého otce kvůli pohřbu. Každý z nich si raději než společnost ostatních užívá chvilku samoty a pak začne hrát písnička I Think We're Alone Now, na kterou všichni začnou tančit. Taneční kreace jsou k nezaplacení a na závěr písničky se kamera oddaluje, aby odhalila dům v záběru jako na otevřený dům panenek a my viděli, že všichni tančí ve stejnou chvíli.

24ron24

NCIS
epizoda
16×13 – She (12.2.2019)
herci
Emily Wickersham (Ellie Bishop), Mark Harmon (Leroy Jethro Gibbs)
scéna
Odhalenie tajomstva
24ron24

Tak vo februári sa opäť našlo dosť výborných scén. No NCIS vytiahol ťažký kaliber, ktorý úplne zatienil všetko ostatné. Celá epizóda sa točila okolo 10 rokov starého prípadu, ktorý vyšetrovala Ziva, ktorá už je mŕtva. Jej náhradníčka Ellie, ktorá je v seriáli od 11. série, objavila jej utajené miesto, o ktorom nikto nevedel, ani Gibbs. Čo bolo zaujímavé, je, že tam našla hromadu zošitov, do ktorých si zapisovala veci o každom jej prípade, hlavne také osobné pocity. Čo sme teda ako diváci vôbec netušili, že až takto prežívala každý prípad. Vyzerala vždy tak vyrovnaná. Ellie sa do prípadu začala až veľmi angažovať, preto sa strhla poriadna hádka medzi ňou a Gibbsom, ktorý, posadnutý svojimi pravidlami, na ňu vytiahol asi jeho najdôležitejšie „pravidlo č. 10“ – „Nikdy sa v prípade osobne nezainteresuj.“ O to šokujúcejšia scénka nastala na konci, kde vytiahol krabičku s „pravidlami“ a č. 10 spálil. To som rozhodne nečakal. Ale to hlavné ešte len malo prísť, a to odhalenie veľkého tajomstva – odkaz pre Ellie, ktorý napísala samotná Ziva. „Eleanor Bishopová, pre bezpečie mojej rodiny, prosím, zachovaj moje tajomstvo.“ Takže sa ukázalo, že je po celý čas živá, a nepovedala to nikomu, ani Tonymu, s ktorým má dcéru, ani Gibbsovi, ktorého pokladá za svojho otca! No a toto bolo pre mňa už totálne K.O. Naozaj dávno ma v seriáloch všeobecne niečo neprekvapilo viac, ako práve toto. Preto jasná scéna mesiaca a som zvedavý, či to časom budú v seriáli ešte riešiť.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
hacker3985

hacker3985

Souhlasím ta scéna byla hodně šokující
před 74 týdny
Odyssea

Odyssea

Umbrella Acandemy naprostý souhlas :D
před 74 týdny
SparkySpeirs

SparkySpeirs

Nad některými zvraty občas na chvíli zůstávám stát s otevřenou pusou, ale NCIS vydýchávám doteď, a asi...
před 74 týdny
Další články k tématu