1. 4. 2019

Novinka pod lupou: What We Do in the Shadows (FX)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název What We Do in the Shadows
Žánr Komedie, Mockumentary
Stanice FX
Premiéra 27. 3. 2019
Vysílání středa, 21:00

Délka pilotu: 30 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Dokumentární štáb natáčí denní (nebo spíše noční) rutinní životy tří upírů, kteří společně žijí na Staten Islandu už stovky a stovky let.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Ehm. Je pravda, že když jsem viděla fotku k seriálů (víc jsem o něm předem nevěděla), netušila jsem, co od toho očekávat. Pilot je jedna velká šílenost od začátku do konce. Je to natočeno v mockumentary stylu, pokud vám tato informace pomůže k rozhodování, jestli novince dát šanci.

Osobně mockumentary nemusím, i když pilot Modern Family mě tenkrát hodně příjemně překvapil. Tohle ale není takový běžný kousek svého žánru. Seriál běží na stanici FX, ti, kteří se trošku vyznají, asi tuší, že tohle bude tak trošku zvláštní seriál. A opravdu. Upřímně netuším, koho tento styl baví, ale jelikož FX podobné věci stále točí, asi je americký trh plný podobně zvrácených individuí, kteří se tomuto ze srdce upřímně smějí a považují to za nejlepší typ komedií.

Já jsem se osobně nezasmála ani jednou. Postavy jsou nepříjemné, škaredé, osobnostně odpudivé a mají přízvuk, který vás nutí nejen vypláchnout uši, ale i vyškrábat oči, které s ním vlastně nemají vůbec nic společného. Jistě, chápu, že všechny tyto prvky jsou zvoleny záměrně, ale nemůžu si pomoct, hrozně mě to celé sledování vytáčelo.

Na druhou stranu se seriálu nemůže odepřít, že upírskou tematiku pojímá zase z úplně jiného úhlu, který jsme tu ještě neměli. Vlastně beru zpět, jednou jsem se usmála! Nejlepší část pilotu pro mě byla monolog nového příchozího pána, který se v jednu chvíli zadrhl a ostatní mu vysvětlovali, že to je jen štáb, který je natáčí, a že má dělat, jako by tam nebyli. A on se po chvilce přemýšlení zase vrátil zpět ke své řeči a opět se rozezněla ta dramatická hudba, která je zde mimochodem také přes celý pilot používána jako extra prvek pro navození zábavnosti a vtipu (a mě celý pilot štvala, jak jinak).

Dál sledovat nebudu, ale pokud hledáte něco neobvyklého a už vás nebaví opakované kriminálky a procedurálky Velké pětky, možná právě tohle je seriál, který hledáte.
  • monolog upírského pána
  • ten obraz ze třpytek byl působivý
  • postavy
  • hudba
  • mockumentary
  • přízvuk
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
banan75

banan75

Jako sorry, ale to je těžký, když tu seriály recenzujou děcka (viz třeba hodnocení seriálu Suburra)....Film...
před 99 týdny
verca.sotek

verca.sotek

Seriál na mě vyskočil na jedné stránce a tak si říkám, proč ne. Upírský filmy/seriály to já můžu (i když ne...
před 99 týdny
sandokan555

sandokan555

4 casti a spokojnost ... nie je to zazrak a ten styl je fakt zly ale su tam vtipne scenky ..
před 95 týdny
Další články k tématu