9. 4. 2019

Novinka pod lupou: Warrior (Cinemax)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Warrior
Žánr Drama, Historický, Akční
Stanice Cinemax
Premiéra 5. 4. 2019
Vysílání pátek, 22:00

Délka pilotu: 60 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh se odehrává v čínské čtvrti v San Franciscu po skončení občanské války. Mladý nadšenec do bojových umění přijíždí z Číny a ocitne se uprostřed krvavých místních válek.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Přiznávám se bez mučení, že se trošku bojím reakcí, které se u článku objeví. Podobné seriály mají docela vášnivé fanoušky, kteří se dokážou nahlas ozvat a vyjádřit nesouhlas k nesouhlasu s jejich názorem. Ale na druhou stranu, tohle není recenze, je to jen můj osobní názor, který stejně nikdo nebere vážně, takže se u něj můžete alespoň pobavit.

Před začátkem sledování jsem byla zvědavá, co z toho vyleze. Poster sliboval, že jde o seriál od tvůrce Banshee, jehož sledování pro mě byla jízda, kterou jsem si užívala od začátku do konce. Warrior má místy hodně podobný styl, to se musí nechat. Přesto mi přijde, že mírou kvality ani zábavnosti nesahá Banshee(mu) ani po kotníky.

V podstatě se tu hodně mluví a málo jedná. Bojové scény, i když jich zde není až tolik, rozhodně patří k tomu nejzábavnějšímu, co pilot nabízí. Ale musím říct, že jak hrdina bojoval v tom nevěstinci a nohy mu lítaly nahoru dolů, přišlo přišlo mi to tak komické, že jsem měla chuť začít se smát nahlas. Nevím, jestli ta scéna byla skutečná, nebo nějak dokreslená, ale ty nohy mi opravdu přišly jako hadrové rekvizity, se kterými se tam jen tak hází a nepřátelé pod nimi padají na zem. V Banshee bylo šílených a až vtipně šílených scén nespočet, ale přišlo mi, že tam tak nějak schválně patřily… tady to na mě působí spíš jako omyl.

Také u postav se dají najít mezi oběma seriály shodné znaky. Warrior se snaží představit sympatického hrdinu a několik badass vedlejších postav v ženské i mužské kategorii. Hrdina u mě selhává na plné čáře, přijde mi absolutně nezajímavý a nudný. To samé platí i o majitelce nevěstince a všech velkých záporácích. Vlastně jediný, kdo mě bavil, byl synek zlého bosse, který mi připomínal Joba.

Celkově se mi pilot vlekl, postavy nezaujaly a bojových scén bylo málo. Škoda, ale upřímně jsem ani nečekala, že by mi něco mohlo Banshee nahradit. A nespraví to ani jméno Bruce Leeho, na které se seriál snaží lákat.
  • synek zlého bosse
  • ostatní postavy
  • málo dobré akce
  • nemám chuť sledovat dál
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Romix

Romix

Banshee samozřejmě nenahradí nic, ale nebylo to tak špatné, jak se z hodnocení v NPL může zdát :)
před 76 týdny
A.R.G.U.S.

A.R.G.U.S.

S Banshee se to moc nedává srovnávat, oba dva seriály jsou jinak pojaté i když základní premisa, že se...
před 76 týdny
Další články k tématu