9. 4. 2019

Novinka pod lupou: The Code (CBS)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Code
Žánr: Drama / Krimi / Právnický
Stanice: ABC
Premiéra: 9. 4. 2019
Vysílání: úterý ve 21:00
Délka pilotu: 45 minut
Předskokan: NCIS
Konkurence: Black-ish a Splitting Up Together (ABC), Roswell, New Mexico (The CW), The Village (NBC)
Tipovačka: Všechny týmy kromě Optimistů sází na zrušení, s čím souhlasí i Lid s převahou 62 % tipujících.

Kdo?

Tvůrce: Craig Sweeny
Herci: Dana Delany, Luke Mitchell, Anna Wood, Ato Essandoh, Raffi Barsoumian, Phillipa Soo, Jeff Wincott

Ve zkratce

Ti nejchytřejší lidé z armády se vydávají směrem k nejtěžším výzvám v soudní síni i mimo ni. Každý advokát je trénován jako žalobce, obhájce i vyšetřovatel… a taky mariňák.
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

The Code je seriál, který má výhodu v tom, že divákům nabízí pohled na něco nového a neokoukaného. Dramata odehrávající se v prostředí armády nebo námořnictva nejsou sice za poslední roky žádnou novinkou a právnická dramata už vůbec ne, ale kombinace těchto dvou prvků nezní vůbec otřepaně.

Z pilotu (a vlastně i z popisu) vyplývá, že se jednotlivé epizody budou zabývat jednorázovými případy. Mně osobně by se asi spíše líbilo řešení jednoho velkého případu, ale třeba na to časem dojde. V pilotu se hrdinové zabývali vraždou blízkého přítele Aba, jedné z hlavních postav. Během vyšetřování jsme měli možnost vidět, že v armádě to v některých ohledech funguje trochu jinak a zejména nepsaná pravidla mohou být mnohdy překážkou.

Na seriálu se mi líbilo, že se jedná o dosti vážné – vojenské – prostředí, které je ale vybalancováno v rámci interakcí jednotlivých postav. Už několikrát se mi stalo, že jsem koukala na dramata, která postrádala odlehčující prvek a já se po zhlédnutí cítila vycuclá a potřebovala si spravit náladu třeba u nějaké komedie. The Code naštěstí nabízí dialogy, u kterých jsem se místy pousmála a zejména rozhovory mezi Abem a Mayou patřily mezi mé nejoblíbenější scény díky jejich chemii.

Když ale pominu prostředí, tak se vlastně jednalo o vcelku obyčejný právnický seriál. Z mého pohledu seriálu chybělo něco, čím by diváka vtáhl. Potěšilo mě ale obsazení, kvůli kterému jsem si pilot pustila, takže si jako kulisu pustím pravděpodobně i další díly.
  • právnický seriál z vojenského prostředí
  • obsazení
  • Abe a Maya
  • epizodní zápletky
  • vcelku průměr
70 %
Mé hodnocení
gabik.029

Není to tak dávno, co se objevily zprávy o návratu JAGa. Je to zajímavé načasování, že zrovna teď má premiéru jeho nová kopie. The Code je o vojenských právnících, kteří jsou děsní aktivisti a často jezdí na místa činu do válečných zón, aby situaci prověřili na vlastní pěst. Nezní vám to povědomě?

Bohužel musím říct, že do JAGa má tato novinka hodně daleko. Nevím, za celou dobu pilotu jsem si k postavám nedokázala najít cestičku. Hlavní hrdina je takový rozvášněný drzoun, který má zapálení pro spravedlnost, to je fajn. I tak mi ale nepřirostl k srdci a nejsem si jistá, jestli to další epizody změní. Jeho kolegyně stojící na opačné straně barikády pak byla vyloženě nesympatická, a to jak vystupováním, tak i vzhledově. Ostatní ani nestojí moc za zmínku, nikdo nedostal výraznější prostor.

Případ byl průměrný, už jsme ho viděli v desítkách různých verzí, ale to bychom mohli napsat u každé kriminálky, protože originalita už dnes téměř neexistuje, zvlášť v tomto žánru. Jeho řešení a vyústění bylo v pohodě, sledování mě nenudilo, ale rozhodně se nekonaly žádné velké zvraty, které by mě sesunuly ze židle.

Celkově mi The Code přijde ve všech ohledech průměrný. Myslím, že tato novinka nemá dost kvality ani potenciálu, aby přežila déle než do konce této sezóny.
  • hlavní hrdina
  • hlavní hrdinka
  • průměrný případ
  • žádné zvraty ani překvapení
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu The Code? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu