12. 4. 2019

Scéna měsíce: Březen 2019

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

The Good Doctor
epizoda
2×17 – Breakdown (4. 3. 2019)
herci
Freddie Highmore (Dr. Shaun Murphy), Daniel Dae Kim (Dr. Jackson Han), Antonia Thomas (Dr. Claire Browne)
scéna
Zhroucení se
allyska

Tak nějak jsem čekala, že má scéna měsíce bude ze seriálu Good Doctor, jelikož je to pro mě jeden z nejlepších seriálů, co se nyní vysílá a v březnu měl naplánované finále. Má scéna je nakonec z předposledního dílu, kdy jde Shaun bojovat za to, co chce. Nový šéf chirurgie doktor Han ho totiž před pár díly přemístil na oddělení patologie, protože si nemyslí, že má na to být dobrý chirurg. Ne jako autista, který nezvládá emoce. Shaun ho konfrontuje s tím, že si zaslouží být chirurgem, ale Han si trvá na svém, že ne. Načež Shaun začne opakovat a nakonec i řvát, že je chirurg. Han ho varuje, že bude vyhozen, na to ale Shaun nedbá. Nakonec ho vidíme u skříněk, jak hledá chirurgický nůž, který kdysi dostal od bratra a ve svém emočním vypětí ho omylem rozbije. U celé scény mě málem slzička ukápla a to díky brilantnímu hereckému výkonu Freddieho Highmora.

A.R.G.U.S.

Love, Death & Robots
epizoda
herci
Chris Parnell (The Cat)
scéna
Kočky vyhubily lidstvo
A.R.G.U.S.

Love, Death & Robots je zajímavý seriál od Netflixu. Každá epizoda je dějově jiná a animace se také mění díl od dílu. Druhá epizoda nabídla příběh, jak se tři roboti prochází po zpustošené Zemi. Lidstvo bylo vyhubeno. Poté je odhaleno, že geneticky upravili kočky. Ty získaly palce a řeč a mohly si už samy otevírat konzervy. Lidi už nepotřebovaly, tak se jich zbavily. Na konci epizody jsou roboti nuceni hladit všechny příchozí kočky. V tomto jediném jim vyhubení lidstva uškodilo, že se s nimi nemá kdo mazlit. Nyní jsou kočky spokojené, že si našli někoho, kdo o ně bude pečovat.

Furiant

The Walking Dead
epizoda
herci
Norman Reedus (Daryl), Melissa McBride (Carol), Danai Gurira (Michonne), Avi Nash (Siddiq), Eleanor Matsuura (Yumiko), Alanna Masterson (Tara), Katelyn Nacon (Enid), Matt Lintz (Henry) a další.
scéna
Hlavy na kůlech
Furiant

Po zhlédnutí předposlední epizody deváté série The Walking Dead jsem měl o březnové scéně měsíce jasno. Po delší době se mi totiž stalo, že když epizoda skončila, tupě jsem zíral do zdi a v duchu si říkal, že tohle byl fakt dost velký masakr. Už když se Daryl, Carol, Michonne, Yumiko a zraněný Siddiq drápali do kopce, na jehož vrcholu se nacházelo deset kůlů s deseti hlavami, bylo mi jasné, že to bude něco extrémního. Ale tohle jsem fakt nečekal. Komiks jsem již dávno přestal číst, takže mě tam tohle minulo (a navíc tam prý byly na kůlech jiné postavy). Možná proto jsem byl tak šokovaný. A snad poprvé v historii TWD jsem opravdu potřeboval „terapii“ s Talking Dead. Na každém z kůlu byla totiž nasazena hlava deseti lidí, které Whisperers v čele s Aplhou zabili – Ozzy, DJ, Alec, Frankie, Tammy, Addy, Rodney, Enid, Tara a Henry. A kromě hudebního podkresu se mi také i hodně líbilo to prolínání, kdy tvůrci u téměř každé nabodnuté postavy ukázali, jak je ostatní v Království hledají. No, byl to masakr. A Alpha snad zemře krutou smrtí!

Gabik.029

Grey's Anatomy (Chirurgové)
epizoda
herci
Camilla Luddington (Jo Karev), Khalilah Joi (Abby)
scéna
Podpora
gabik.029

Kdo seriál sleduje, určitě mi dá za pravdu, že prakticky celá tato epizoda by se dala klasifikovat jako jedna velká scéna měsíce. Jednalo se o velmi silnou, krutou a emotivní dějovou linku, která byla rozdělena na dvě části. V první se Jo ve flashbacích z předchozího dne dozvědala informaci, kdy jí její biologická matka sdělila, že byla počata následkem znásilnění. V té druhé se potom zabývala případem Abby, která přišla do nemocnice poté, co byla znásilněna. Scénář, režie i herecké výkony byly neuvěřitelné a já jako scénu měsíce z tak širokého výběru volím nakonec tu, kdy Jo svolala všechny ženy z nemocnice, aby se seřadily podél chodby, kterou byla následně Abby převážena na sál. Abby tak neměla před očima tvář svého násilníka, ale dívala se do tváří žen, které při ní stály a podporovaly ji.

24ron24

Sword Art Online
epizoda
3×24 – My Hero (30. 3. 2019)
herci
Yoshitsugu Matsuoka (Kirito), Nobunaga Shimazaki (Eugeo), Ai Kayano (Alice)
scéna
Môj hrdina
24ron24

Tak tento mesiac sa opäť nazbieralo viacero zaujímavých scén – Legacies, Gotham, Grey's Anatomy, This Is Us. No nakoniec padla voľba na anime Sword Art Online. Moju srdcovú záležitosť, vôbec prvé anime, čo som videl. A všeobecne vie anime servírovať neskutočne emotívne scénky. V tomto hrané seriály silno zaostávajú za anime, ale veľmi silno, aspoň u mňa teda jednoznačne! Na 3.sériu sme čakali dlhé 4 roky a očakávania boli rozhodne veľké. A finále prvej polovice Alicization arcu prinieslo obeť, bohužiaľ. Zomiera Eugeo, najlepší kamarát hlavnej postavy, Kirita. Ťažko sa hľadajú slová, ktoré by to dokázali popísať. Ako sa ho Kirito snažil ešte vyliečiť, ale už sa proste nedalo. Ako mu Eugeo ukázal asi jeho najkrajšiu spomienku z detstva, pomocou špeciálneho kryštálu. So slovami ""lásku by človek nemal hľadať, ale lásku by človek mal dávať"". Jeho spomienky mu navždy ostatnú v srdci a navždy budú najlepší priatelia. Keďže sme vo virtuálnej realite, tak mu Eugeo postupne mizne v jeho náručí a na záver vidíme detské verzie Alice a Eugeona, ako spoločne kráčajú do svetla, kde našli pokoj. Pre mňa skrátka výnimočná scénka, do ktorej, ako to u anime býva zvykom, hrá nádherná hudba, ktorá ešte zvyšuje intenzitu celej scénky


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Kdo nesdílí není Čech! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Aneyka

Aneyka

Souhlasím, dlouho mě takhle nic nedostalo..
před 85 týdny
andromache

andromache

Je vidět, že i veteráni občas ještě umí... A jinak jsem zapoměla dodat, že hudba konkrétně...
před 85 týdny
Idlady

Idlady

Taky co jsem ten díl viděla mi bylo jasno, že se tady ta scéna objeví.. A že to zpracovala zrovna gabiik...
před 85 týdny
Další články k tématu