Facebook Twitter E-mail
16. dubna 2019

SARS: Game of Thrones boří další rekordy

V neděli večer se v USA vrátil po dlouhých dvaceti měsících jeden z nejočekávanějších a nejpopulárnějších seriálů současnosti. Game of Thrones (Hra o trůny) představil úvod své závěrečné série, který rozhodně nepřešel bez povšimnutí fanoušků.

HBO má na svém kontě další prolomený rekord. Sledovanost úvodní epizody přímo na HBO sice nebyla největší – epizoda získala 11,8 milionu diváků. Rekord tedy prozatím stále drží finále sedmé řady, které si na své konto připsalo 12,1 milionu sledujících.

To ale nic neznamená. Když se totiž přičtou čísla ze všech platforem HBO, tedy kabelovka + HBO GO + HBO NOW, sledovanost šplhá na celkových 17,4 milionu diváků. A to už rekord je! Vlastně je to rekord, který ten předchozí překonal o půl milionu diváků. Finále sedmičky mělo 16,9 milionu zhlédnutí na všech platformách. To jen dokazuje, že stále více diváků dává přednost online sledování před klasickou televizí.

Kabelovka uvedla, že pro ni byl nedělní večer na streamu nejrušnější v celé historii. U HBO NOW stoupla sledovanost oproti finále sedmičky o 50 % a téměř se zdvojnásobila (97 %) oproti úvodnímu dílu sedmé série.

Zbývá posledních pět epizod. Dá se očekávat, že sledovanost ještě do konce seriálu nějaký ten rekord zboří, především co se finálové epizody týče. A co vy? Už jste viděli první díl osmé řady? Jak jej hodnotíte? Zaslouží si tak vysokou sledovanost?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Janulka93
před 5 týdny
Wow! Jsem si pomalu myslela, že jsem jediná svého druhu. :D
CrazyGeek
před 5 týdny
Já na GRRM koukám pořád jako na člověka. Nejsem jako někteří fanoušci,...
Moryart
před 5 týdny
Ještě aby GoT nebořilo :D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY