28. 4. 2019

Novinka pod lupou: The Victim (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Victim
Žánr Drama, Krimi
Stanice BBC
Premiéra 8. 4. 2019
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 60 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Truchlící matka je obviněna z toho, že online identifikovala muže, o kterém věří, že zabil jejího syna. Jde ale skutečně o známého dětského vraha, nebo jen tragická oběť popletené identity?

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nepřestává mě udivovat, kolik variací na krimi příběh dokáže Velká Británie vymyslet. Tentokrát tu máme novinku z dílny BBC, která opět nezklamala. Příběh je zajímavý a neokoukaný. Pilot uteče jako voda, představí postavy a nastíní tajemný příběh, který prostě chcete vidět vyřešený.

Příběh je to hlavní, co na seriálu táhne. Když tak nad tím přemýšlím, postavy vlastně za tolik nestojí. Koukala jsem z čisté zvědavosti nad tím, která strana je v právu, ne proto, že bych hrdinovi nebo hrdince fandila, mé sympatie si nezískala ani jeden z nich. Ale tohle je seriál, kde jdou postavy do jisté míry stranou, a vše spolehlivě utáhne silná dějová linka, takže v tomto případě jejich průměrnost až tak moc nevadí.

Drama utíká jako voda. I když sledujeme pouze přítomnost, minulost je tak dobře vykreslená, jako by byla přímo ukázaná i v seriálu. Nevím, jak jsou na tom další epizody, možná už tam nějaké flashbacky budou. Ale podle mě nejsou ani potřeba, protože si dokážete udělat obrázek i bez nich.

Na britských kriminálkách je fajn, že jsou serializované a krátké. Po dvou, třech nebo čtyřech dílech se dočkáme uspokojivého zakončení příběhu i celého seriálu, takže nejsme o nic ochuzeni. Sledování je pak o to větší zábava, když vám nezabere mnoho času a víte, že se dočkáte závěru, na který od začátku čekáte. The Victim má silný příběh s velkým otazníkem, který rozhodně někdy dokoukám, protože zvědavost je velká.
  • silný příběh
  • serializovaný děj
  • tajemná rovina
  • nevýrazné postavy
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu