22. 5. 2019

Novinka pod lupou: The Bad Seed (TVNZ)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Bad Seed
Žánr Drama, Krimi
Stanice TVNZ
Premiéra 14. 4. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 43 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

The Bad Seed vypráví příběh dvou bratrů ze stejné nefunkční rodiny, kterým se podařilo utéct ze zoufalých dnů svého dospívání. Nicméně brzy zjistí, že jejich nově vytvořené životy se začnou postupně rozpadat, když se jeden z nich stane podezřelým z vraždy.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Novozélandských seriálů tu moc nemáme, ale tento se mi v radaru objevil. Bad Seed je kriminálka říznutá thrillerem, jedna z mých nejoblíbenějších kombinací. Navíc jde o adaptaci knižních románů, což do jisté míry značí také kvalitu a zábavnost.

Seriál si ale nedokázal udržet mou pozornost. Snažila jsem se, ale za celou dobu jsem se pořádně nedokázala ponořit do děje. A to je pak pro mě docela problém, protože pak ztrácím přehled a názory se píšou o to hůř, protože ani pořádně nevím, co se vlastně stalo.

Seriál představuje trošku více postav, ale to nevadí. Mnohé z nich se ani nesetkají, ale všechny mají očividně nějakou spojitost, takže bude zajímavé sledovat, jak se jejich příběhové linky budou prolínat. Pilot ukázal několik záhadných náznaků a podal několik otázek, na které nenabídl odpověď, takže určitě spousta diváků bude sledovat dál. Nechyběla zde ani dávka dramatu a lehké soap akce, která určitě bude v budoucnu hrát velkou roli. Ale nebojte, seriál má do soapkovitosti daleko.

Jak jsem ale řekla, seriál si nedokázal udržet mou pozornost. Ztrácela jsem se v příběhu i postavách a moc mě nezajímalo, co se na obrazovce vlastně odehrává. Myslím, že kdybych zkoušela maraton, zbytečně bych se do toho nutila a zabíjela čas, který by se dal věnovat řadě zábavnějších seriálů. Existuje řada povedenějších kriminálek, kterým stojí za to dát šanci. Tato novozélandská novinka je navzdory dobrému mixu žánrů spíše uspávačka.
  • krimi thriller
  • serializovaný příběh
  • spousta dějových linek, které se postupně budou spojovat
  • nedokáže si udržet mou pozornost
  • jedním okem tam a druhým ven – nezanechá žádný dojem
  • postavy jsou mdlé, nezajímá mě, co s nimi bude
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu