23. 5. 2019

Novinka pod lupou: Gentleman Jack (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Gentleman Jack
Žánr Drama, Historický
Stanice BBC/HBO
Premiéra 19. 4. 2019
Vysílání pondělí, 22:00

Délka pilotu: 59 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh se odehrává ve West Yorkshire v roce 1832 a je inspirován reálným životem a tajnými deníky Anne Llisterové. Seriáls leduje její pokus o zmodernizování zděděného domova Shibdhen Hall. Hrdinka je na svou dobu velmi pokroková. Součástí jejího plánu je pomoc rodině a jejímu osudu tím, že se vdá za zámožnou ženu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Zajímavé téma na historický seriál. Trocha té lesbické romance nikdy neuškodí. Je zajímavé sledovat, jaké to bylo v tehdejší době, v jakých ohledech to bylo lehčí nebo těžší. I když si nejsem jistá, jestli tento seriál vychází z nějakých skutečných faktů, nebo je to čistá science fiction. A ano, vím, že je to podle deníků této ženy. O to mi nejde. Spíš to samotné vykreslení její osobnosti a veřejných vztahů a ukázání vlastní osobnosti, nevím, jestli je to pravda, nebo to je jen upraveno pro dramatické účely.

Každopádně to funguje. Hlavní hrdinka je svérázná. Zatím jsem se nerozhodla, jestli mě baví, nebo ji vlastně nemůžu vystát. Řekla bych, že se uvidí v dalších dílech podle toho, jak se budou rozvíjet její city k zámožné mladé dívce, ovšem pravdou je, že se k seriálu asi už nevrátím.

Epizody jsou na mě moc dlouhé a plné mdlých konverzací, pomalých záběrů a nekonečných pohledů. I když jsem u sledování netrpěla, přišlo mi, že díl příliš neutíká a neměla jsem chuť pouštět se do dalšího.
  • podle skutečných událostí
  • zajímavé téma v kombinaci s historickým žánrem
  • pomalé tempo v kombinaci s dlouhou stopáží
  • chybí tomu jiskra
  • místy mi to přišlo jako trošku fantasy
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Pipa22

Pipa22

... no, ani dalsi roky se s tim Anne "nemazala". A Suranna zase natrenuje chuzi, ktere se...
před 70 týdny
hanee

hanee

...a člověk se hned začne pídit. Jste rádi, že to není až takové drama, přijde mi to krásně odlehčené a...
před 70 týdny
andromache

andromache

No tak sláva. nějaká ta lesbická zábavička na léto (když už já na holku nenarazím jak je život dlouhej...)....
před 70 týdny
Další články k tématu