27. 5. 2019

Novinka pod lupou: The Virtues (Channel 4)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Virtues
Žánr Drama, Minisérie
Stanice Channel 4
Premiéra 15. 5. 2019
Vysílání středa, 21:00

Délka pilotu: 46 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Joseph využívá alkohol, aby utlumil bolest z osamění, která se na něj valí. Rozhodne se konfrontovat svou minulost a špatná rozhodnutí z mládí. V rodném městečku najde milující domov u své sestry, kterou neviděl již 30 let, a vytvoří hluboký duchovní vztah se svou švagrovou. Na povrch se však začínají dostávat temná tajemství z dětství a Joseph se musí rozhodnout, zda zvolí pomstu, nebo odpuštění.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Přiznám se, že seriál mě moc nebavil. Na druhou stranu musím ocenit, že vypráví syrový lidský příběh, který se skutečně stává. Osobně znám někoho, kdo si něčím hodně podobným prošel, a při sledování pilotu se mi neustále vytvářely až hrůzostrašné podobnosti o tom, jak jsou si oba muži a jejich životní osudy podobné.

Každopádně emoční zasažení je jedna věc. Podstatná, spoustu lidí může ovlivnit. Ale stejně tolik lidí se nemůže ztotožnit a věřím, že na ně nebude mít novinka žádný dopad. Je tu jen od pohledu nesympatický hlavní hrdina, který se topí v tragédii vlastního života a snaží se utlumit bolest alkoholem. Bylo mi zle, když se tam ráno probudil ve vlastních zvratkách. Asi už jste poznali, že já nejsem příliš empatický člověk, nedokážu moc pochopit, jak se lidi můžou dostat do takových s***ek, v jakých často jsou. Takže i tady mě hrdina spíše lezl na nervy, než abych ho politovala, že mu nic nevychází.

Epizoda se tak točí okolo hrdinova tragického osudu, že nenabízí v podstatě téměř žádný příběh. Celých 45 minut se tak neuvěřitelně vleče, přičemž ve výsledku si ani nevybavíte, o čem to vlastně bylo (protože to nebylo o ničem). Jde o minisérii, takže příběh bude asi nějak zakončen, ale po pilotu netuším, jak (kromě smrti) by to mělo být, a upřímně mě to ani trošku nezajímá. Pilot bohatě stačil, víc vidět nepotřebuju.
  • mnoho lidí dokáže sympatizovat a ztotožnit se s hrdinou
  • jako vystřižené ze skutečného života
  • syrové zpracování
  • téměř absence děje
  • vražedně pomalé tempo
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu