28. 5. 2019

Novinka pod lupou: Hatton Garden (ITV)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Hatton Garden
Žánr Drama, Krimi
Stanice ITV
Premiéra 20. 5. 2019
Vysílání víkend, 21:00

Délka pilotu: 45 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh podle skutečné události sleduje uskutečnění krádeže šperků a hotovosti v srdci londýnského diamantového okrsku. Krádež provedla skupinka stařík v dubnu 2015 a událost se do dějin zapsala jako největší krádež v dějinách Británie.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Pokud jsem to správně pochopila, jde o krimi drama podle skutečné události. Upřímně mi to celé ale přišlo spíše k smíchu. Vážně si parta dědoušků usmyslela, že na stará (umělá) kolena půjdou vykrást banku? Proč? Vždyť hrozí, že tam půlka dostane infarkt, a navíc ani nebudou mít ve zbytku svého života dost času na to, aby si ty peníze užili. Nechápu. Jako jo, nechápu kohokoliv, kdo se rozhodne jít do loupeže. Ale u mladých bych ještě dokázala tolerovat, že ty peníze chtějí proto, aby si celý život užili v přepychu a bohatství.

I když jsem se snažila, seriál si nedokázal udržet mou pozornost. Cítila jsem se trapně, když mi celou dobu evokoval komedii, a přitom bylo jasné, že se bere hrozně vážně. Vybraní herci měli kamenné výrazy a celá snaha o navození napínavé dramatické atmosféry byla zřetelná na první pohled. Nicméně jsem se nedokázala ponořit do děje a nemohla jsem se dočkat, až to konečně skončí.

Dramata nebo kriminálky podle skutečné události obecně miluju. Tady je mi ale jasné, že další díly si rozhodně nepustím. To raději budu těch pár hodin přemýšlet, proč mají tohle někteří zapotřebí… A ještě se tam musí rozhádat jako psi, aby toho drááámatu nebylo málo.
  • podle skutečné události
  • kdo tohle vymyslel (akci, ne seriál)
  • nesympatické a nudné postavy
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu