7. 6. 2019

Novinka pod lupou: When They See Us (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název When They See Us
Žánr Drama
Stanice Netflix
Premiéra 31. 5. 2019
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 64 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh podle skutečné události vypráví o známém případu pěti teenagerů tmavé barvy pleti. Tito mladí lidé byli odsouzeni za znásilnění, které nikdy nespáchali.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak to je další masakr. Seriál podle skutečné události a není tam zrovna napsáno, že by mělo jít o nějaké dramatické přikrášlování. Jestli to takhle skutečně probíhalo, tak je mi zle z toho, jací lidi, obzvlášť lidi v takových významných funkcích, můžou být.

Pilotní díl v podstatě sleduje vyhrožování nezletilým a manipulaci s jejich vystrašenou a poměrů neznalou myslí. Policie jim naprosto jasně vkládá do pusy vyjádření a vydírá je, aby ho potvrdili a podepsali. Dokonce zajdou tak daleko, že do celého případu zapletou někoho, kdo je náhodou na stanici a nebyl nikde poblíž události (oni ani ostatní tam nebyli, ale i tak).

Nejhorší na tom všem je, že seriál ani nenabízí žádný konkrétní motiv, proč se snaží zločin na tuto skupinku mladíků navalit. V parku byly desítky lidí, tak si vybereme náhodné čtyři nebo pět, které jsme zadrželi k výslechu kvůli úplně něčemu jinému a řekneme, že byli na druhé straně parku a znásilňovali běžkyni. Vždyť všem zúčastněným muselo být jasné, že ti kluci jsou nevinní. To tak zoufale chtěli mít případ z krku, že je nezajímala pravda? To je neskutečně smutné, člověk aby se bál, co se mu může náhodou stát, a snad ani raději nevylézal z baráku. Jako přijde mi vrchol, že ti kluci jasně řekli, že nikoho z těch ostatních neznají, protože jejich jména jim nic neříkala. Jejich příběhy neseděly, ale policie si stejně našla způsob, jak z nich udělat partu nejlepších kamarádů a násilníků, kteří by měli být na dlouhé roky zavření, i když jasně nic neudělali.

Úplně se mi z toho vaří krev. Je dobře, že televize přináší podobné minisérie a dramata podle skutečných událostí. Člověk kolikrát objeví takové věci, o kterých ani netušil, že jsou vůbec možné.
  • podle skutečné události
  • herecké výkony
  • působivá, leč lehce hrozivá atmosféra
  • nepochopím, že se tohle opravdu dělo (děje)
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Caroline115

Caroline115

Tak na tohle se určitě podívám!
před 61 týdny
Další články k tématu