8. 6. 2019

Seriálové osudy: The Good Place, Swamp Thing a další

Seriálové osudy: The Good Place, Swamp Thing a další

Stanice NBC během noci oznámila, že nadcházející čtvrtá série komedie The Good Place bude pro seriál poslední. Zprávu potvrdil tvůrce a výkonný producent Michael Schur.

„Když byl seriál prodloužen pro druhou řadu, sedli jsme si se scenáristy a začali jsme mapovat tu nejlepší trajektorii celého seriálu. Už v té době jsem si představoval čtyři série pro všechny nápady a tempo, kterých jich chceme dosáhnout. Něco přes 50 epizod pro nás byl ideální plán.“

Schur dále dodal, že ho lákalo překročit čtyři série, ale nakonec se rozhodl držet původního plánu. „Nechci vařit z vody jen proto, že ta voda je tak příjemně teplá. Proto jsme se rozhodli, že nadcházející čtvrtá řada bude pro nás poslední.“

Méně příznivé zprávy přišly velmi brzy pro fanoušky novinky Swamp Thing. Po pouhé jedné odvysílané epizodě byl seriál streamovací služby DC Universe zrušen. Celá řada bude samozřejmě odvysílaná. Objevilo se hned několik různých informací i teoretických důvodech tohoto kroku. Nový majitel streamovací platformy WarnerMedia neměl seriál od začátku v lásce, v dubnu proto došlo k redukci epizod ze 13 na 10. Mluvilo se také o tom, že seriál nedostal původně plánované daňové úlevy, které měly přijít ruku v ruce s natáčením v Severní Karolíně.

Stanice CBS zrušila po první sérii novinku The Red Line. Seriál končí po osmiepizodní sérii a nyní je charakterizován jako minisérie. Od příštího týdne navíc bude z programu stažena kvůli nízké sledovanosti novinka The Code, která se dá tedy neoficiálně také počítat jako zrušená.

Kompletní přehled

The Good Place: nadcházející 4. série bude poslední
Swamp Thing: zrušeno po 1. sérii
The Red Line: zrušeno po 1. sérii
The Code: neoficiálně zrušeno po 1. sérii

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
minion93

minion93

och The Good Place výborný seriál :) zhltla som všetky tri série za menej ako 10 dní :D teším sa na poslednú...
před 67 týdny
Kolombo

Kolombo

Problém s financemi. Už se to řešilo v diskuzi u novinky pod lupou.
před 67 týdny
SparkySpeirs

SparkySpeirs

The Good Place bude chybět, ale - jak už zde bylo mnohokrát v diskuzích řečeno - je mnohem lepší...
před 66 týdny
Další články k tématu