11. 6. 2019

Novinka pod lupou: NOS4A2 (AMC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název NOS4A2
Žánr Horor, Drama, Fantasy
Stanice AMC
Premiéra 2. 6. 2019
Vysílání neděle, 22:00

Délka pilotu: 55 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Vic je mladá umělkyně z chudé rodiny, která zjistí, že má nadpřirozenou schopnost. Dokáže vysledovat zdánlivě nesmrtelného Charlieho Manxe. Manx se živí dušemi dětí. To, co z nich zbyde, zanechá v Christmaslandu – zvrácené vánoční vesničce své vlastní imaginace, kde je každý den Štědrý den a neštěstí je protizákonné. Vic se musí pokusit porazit Manxe a zachránit všechny děti, aniž by přitom přišla o rozum nebo se sama stala Manxovou obětí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Pilot mě hodně zaujal. Mám ráda hororové seriály a tady se těch strašidelných prvků dalo několik najít. Na druhou stranu se dá shrnout, že většinu času šlo o rodinné drama. Doufám, že se v dalších dílech dočkáme méně problémů s rodiči a více záhad a napjaté atmosféry.

Hlavní hrdinka je docela sympatická. Neskáču z ní nadšením do stropu, ale taky mi vyloženě nevadí, což je fajn. Občas je přehnaně dramatická a všechno si bere moc osobně, ale koukat se na ni dá. Manx je na druhou stranu perfektní. Miluju podobné záporáky, kteří nepotřebují žádná velká gesta – prostě jejich samotná přítomnost dokáže zježit chlupy na těle. Musím říct, že bych Zacharyho na začátku rozhodně nepoznala. Až když začal mládnout, objevila jsem svého oblíbeného Sylara. Role mu sedne parádně, každou jeho scénu jsem si užívala naplno.

Mezi Vic a Manxem jsme v pilotu zatím žádnou přímou interakci neviděli, což je škoda. Jsem zvědavá, jak se ti dva mezi sebou vypořádají. Pilot nabídl více postav, ale přišlo mi, že jsou všechny jen do počtu. Vlastně ani moc nerozumím tomu, proč zde byl tak velký důraz kladený na neštěstí v rodině. Jasně, právě nešťastná hrdinka rozezvoní Manxův radar, ale jinak mi tam ti rodiče přišli naprosto nadbyteční.

Celkově ale pilot rychle utekl a bavila jsem se od začátku do konce. První díl zaujal a dokázal nalákat na další sledování.
  • hororová atmosféra
  • oddělení vizážistů odvedlo perfektní práci s make-upem
  • solidní tempo
  • spousta scén působila hodně výplňově a nadbytečně
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Jej, Vánoce. Teď otázka, proč to dělat, proč z něčeho takového dělat ujetost? Ale ne, tak není to nic příšerného, jen prostě pro úplné nadšence Vánoc to možná nebude ono.

Tvůrci nám přinášejí zajímavý příběh, který se v podstatě odvíjí na dvou odlišných místech spojených současnými a blížícími se událostmi. Musím přiznat, že pokud by následující díly měla opět být jedna dějová linka o přejíždění z jednoho světa do druhého na motorce, nijak zvlášť nezaujme; třetí přejezd už opravdu začínal být nudný a zdlouhavý. Moc mě ani nezaujala tato postava, zajímavě rozhodně působila „věštkyně“, která by v následujících epizodách mohla mít více prostoru.

Příjemný byl také hudební podkres, v úvodu sestávající z vánočních skladeb, které se dostaly až do úvodních titulků, opět zajímavé hudebně i graficky. Možná nemuselo být použito tolik skladeb v úvodu a více jen používat při prolínání mezi světy, ale to jde nejspíš o můj malý detail.

Úplně si nedokážu představit, kam se příběh bude ubírat, protože opravdu pochybuju, že by v závěru byl nějaký happyend. Zatím jsme neměli příležitost více proniknout do nového světa, takže to by určitě byla jedna z možných cest, kam se ubírat. Každopádně i když se nejedná vysloveně o žádnou katastrofu a seriál je na celkem fajn úrovni, proti jiným v letošní sezóně tolik nezaujal, takže za mě spíš ne, možná maratonem někdy v nedohlednu.
  • soundtrack
  • Maggie
  • tajemno
  • přejezdová scéna
  • rychle zapomenete
70 %
Mé hodnocení
jesmot

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Camfourek

Camfourek

Když čtu příspěvky, tak sledování vynechám. Knížka se mi moc líbila, opravdu Jo Hill je správným nástupcem...
před 66 týdny
Destinytte

Destinytte

Nic pro mě...
před 66 týdny
chisko6

chisko6

Zní to zajímavě, ale času je málo, Seriálů hodně. Takže uvidíme, jestli zbyde čas.
před 62 týdny
Další články k tématu