19. 6. 2019

Novinka pod lupou: Euphoria (HBO)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Euforie (Euphoria)
Žánr Drama, Teen
Stanice HBO
Premiéra 16. 6. 2019
Vysílání neděle, 22:00

Délka pilotu: 55 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Euphoria vypráví příběhy skupiny středoškoláků, kteří se v dnešním uspěchaném světě plném tlaku a úzkosti snaží najít si své místo. Drogy, závislosti, vztahy, sex, přátelství, zrady, alkohol, sociální sítě, traumata,… cesta do dospělosti není snadná, a když už se zdá, že je vše v pořádku, může přijít další pád. Štěstí totiž nikdy netrvá věčně. Nic na střední netrvá věčně.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Hm, tohle byl zajímavý zážitek.

Vážně už jsem v tom věku, kdy jsem starší než hlavní postavy? To je hrozné :D. Každopádně zas tak daleko k tomu období nemám, takže můžu říct, že v hodně věcech má Euphoria pravdu. Možná má pravdu ve všem, nevím, takhle blbě jsem na tom, díkybohu, nikdy nebyla. Každopádně ten tlak ze všech stran, ta bezradnost a další věci, jo tohle znám. I proto je Euphoria během sledování dost působivá, protože se člověk dokáže (alespoň do nějaké míry) vcítit.

Co se týče herců, upřímně nikoho víceméně neznám. Jediné jméno, co mi alespoň něco říká, je Zendaya, kterou vím, že jsem loni viděla u ragelly doma v The Greatest Showman (parádní film, btw). Každopádně i když herce vidím víceméně poprvé, musím ocenit jejich práci. Celý ten příběh i epizoda jsou hodně „syrové“ a výkony herců tohle jen podporují a člověk nemá nejmenší důvod o uvěřitelnosti jejich postav pochybovat.

Líbí se mi, že ač jsou postavy relativně různorodé (i když je to vlastně jen jeden typ, ač docela široká skupina), nejsou úplně stereotypní. Nejsou nijak extrémně přitažené za vlasy, takže ani nemůžu říct, že by mi kterákoliv z nich vadila.

Zpracování je za mě hodně dobré. Jak už jsem naznačovala, ze sledování mi často bylo docela úzko, dobře zachycené (natočené) byly i zážitky hlavní hrdinky pod vlivem drog, co se týče soundtracku, dokonce jsem si vyshazamovala jeden song.

Ale ať jen nechválím. Euphoria mě za celou dobu nedokázala úplně kompletně pohltit, takže mě ani v nejmenším netrápilo, že jsem několikrát seriál pauznula. Plus teď, když už nejsem „pod vlivem seriálu“ (epizoda už skončila), nemůžu ani říct, že by na mě pilot zanechal nějaký větší dojem. Nevím, čekala bych, že mě to donutí přemýšlet nebo nějak otřese víc.
  • postavy, herci
  • člověk se dokáže do postav vcítit
  • syrovost, zpracování úzkosti/vlivu drog
  • příběhově by mohl zapůsobit víc
  • ve výsledku nezanechá větší dojem
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Destinytte

Destinytte

Začátek se mi líbil, ale moje nadšení postupně upadalo, ke konci i pozornost...
před 65 týdny
ragelly

ragelly

Za mě pilot tak 60. Byly to jen drogy a sex - muž mi několikrát řekl, že už to porno mám konečně vypnout :D...
před 62 týdny
Další články k tématu