21. 6. 2019

Novinka pod lupou: How to Sell Drugs Online (Fast) (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název How to Sell Drugs Online (Fast)
Žánr Drama, Komedie
Stanice Netflix
Premiéra 31. 5. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 32 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Moritzova holka se po roce vrací z USA a on zjišťuje, že už ji vlastně skoro nezná. To ovšem neznamená, že se jí jen tak bez boje vzdá a zahodí veškerá společně prožítá léta. Když Lisa (ona přítelkyně) zasadí jejich vztahu poslední ránu a odkopne ho, Moritze napadne geniální plán, jak se zbavit jejího nového „nápadníka“ (a školního dealera drog) Dana a svou dívku získat zpět. A tak se z něj pomalu ale jistě stává internetový prodejce extáze. Jeden z největších v Evropě.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Němce není radno podceňovat. Možná je to vliv toho, že jsme sousedi, tudíž je mezi námi mnoho věcí podobných, ale minimálně co se týče komedií, co jsem v rámci NPL tento týden zhlédla, je How to Sell Drugs Online (Fast) zdaleka nejlepší kousek. Mimochodem, název je dost dobrá otázka, sice nemám drogy (a upřímně ani nechci mít a nikdy mít nebudu), ale člověk by ani nevěřil, kolik za všechen ten merch a koncerty dá peněz, jako kde na to mám furt brát :'(.

Ehm, ale zpátky k tématu. Překvapuje mě, jak rychle mě seriál chytnul. Už od počátku epizody mě překvapovalo, že se tvůrci pouštěli do věcí, které mohly dopadnout hodně špatně (čti trapně). Kupodivu jim to ale (alespoň u mě) procházelo a ještě k tomu to bylo zábavné. Třeba to počáteční „pomrknutí“ na diváky ve stylu mockumentary.

Sice se říká „nesuď knihu podle obalu“, ale podle plakátu jsem nečekala, že mě budou hlavní postavy tak bavit. Lenny byl sice v pilotu výrazně méně než Moritz, ale i tak jsem si každou scénu s ním užila a flashback do dětství mě nenechal chladnou. Moritz mě taky bavil, líbí se mi, že není vykreslen jako úplně prvoplánový loser, a upřímně mi přišlo vtipné, jak jsem na něj byla že začátku pokaždé pyšná, když sice fakt moc chtěl, ale odolal a na Lisin facebookový účet se nepřihlásil.

Celkově je to… docela šílenost, ostatně jak je (alespoň podle toho, co jsem sama viděla) u německých komedií zvykem, ale vážně jsem se bavila. Upřímně jsem ale ráda, že je to jen půlhodinovka, protože, sama ani nevím proč, ale přišlo mi to jako mnohem delší, možná jako hodinovka. Ale možná to v tomto případě není nic špatného, protože jak říkám, pilot mě měl kolem svého imaginárního prstu omotanou už od začátku a já s napětím sledovala od první vteřiny až do samotného konce. Tak možná proto. Každopádně doporučuju. Dala bych 85 %, ale prý máme zaokrouhlovat na desítky, tak takhle.
  • hlavní dvojka
  • způsob vyprávění, zajímavé prvky
  • bylo to kratší, než se zdálo
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
ragelly

ragelly

Tak já nesdílím nadšení DQ :D Přišlo mi to jako hodně nepovedený vtip, dala bych 30 %. Atmosférou mi seriál...
před 56 týdny
Další články k tématu