22. 6. 2019

Křesťané požadují konec Good Omens. Po Netflixu.

Křesťané požadují konec Good Omens. Po Netflixu.

Good Omens (Dobrá znamení) si sice svou premiéru odbyly teprve před třemi týdny, 31. května 2019, seriálu se ovšem už i za tuto krátkou dobu podařilo dostat se do křížku s částí amerických občanů, a má tak na krku petici za zrušení.

Americké křesťanské uskupení Return to Order (Návrat k Řádu) vytvořilo relativně úspěšnou petici (v současné době čítá necelých 21 tisíc podpisů), ve které žádá streamovací službu, která má seriál na svědomí, Netflix, aby tuto rouhačskou televizní sérii hned z několika důvodů zrušila.

Jen připomeňme, hlavními hrdiny Good Omens, šestidílného seriálu z produkce Amazon Prime, který vychází z románu Terryho Pratchetta a Neila Gaimana, jsou anděl Aziraphale a démon Crowley. Oba na planetě Zemi žijí už dlouhá staletí, stali se z nich něco jako přátelé a zvykli si na jistý životní styl, kterého se nechtějí jen tak vzdát. Proto když má nastat Armagedon a na Zemi je vyslán Antikrist, dvojice se snaží udělat vše proto, aby konci světa zabránila. Až téměř pozdě ovšem zjistí, že celých jedenáct let sledují špatného chlapce a nemají tušení, který je ten správný.

Ale zpět k tématu. Organizaci je trnem v oku například to, že anděl Aziraphale a démon Crowley jsou v seriálu vykresleni jakožto dobří přátelé, kteří se společnými silami snaží zastavit příchod Antikrista, neboť se jim na Zemi líbí, nelíbí se jí ani vyobrazení Antikrista jako normálního dítěte (jehož příchod mají na starost satanistické jeptišky) a čtyř jezdců Apokalypsy jako skupinky motorkářů. Problémem je i to, že Boha navíc hraje žena. Seznam důvodů, proč seriál nepatří na obrazovky, petice završuje textem o tom, že seriál je popřením existence dobra a zla a mimo jiné i morálky, vysmívá se Boží moudrosti a je dalším krokem k tomu, aby se satanismus jevil jako normální a přijatelný.

Celá petice má ovšem jeden malý háček. Ano, modří už vědí… Netflix nemůže Good Omens zrušit už jen z jednoho prostého důvodu – nemá totiž se seriálem vlastně vůbec nic společného. Seriál s Davidem Tennantem a Michaelem Sheenem v hlavních rolích totiž vzniká pod taktovkou Amazon Prime Video a BBC.

Vše má ale dobrý konec, Netflix se přece jen rozhodl organizaci Return to Order vyhovět a slíbil, že více epizod už vskutku nenatočí. Toto vyjádření se ale vůbec nelíbilo Amazonu, který pohrozil, že pokud budou zrušeny Good Omens, Amazon na oplátku zruší (seriál Netflixu) Stranger Things.

Název je sice již opravený, ale i tak je petice stále mnoha lidem pro smích. Sice se nedá očekávat, že by byly z petice vyvozeny nějaké důsledky, ale jedno je jisté, petice nevznikla zbytečně. Její vznik pobavil mimo například jejího tvůrce i tisíce dalších lidí.

Tvůrce seriálu: Tohle je nádhera. Prosím, že jim to neřeknete?


Viděli jste už seriál? Jaký je váš názor na vzniklou petici?

Magnetky na kliknutí. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře73zobraz všech 73 příspěvků
Eviik

Eviik

Díky za pěkný článek, dobře jsem se pobavila a zároveň mě to na seriál docela nalákalo :).
před 53 týdny
mayas

mayas

Díky :D Vidím to podobně, jsem katolička a nikomu to nevnucuju, stejně jako mě nikdo nic nevnucuje a...
před 53 týdny
Makronka

Makronka

A ze strany biologického otce mám rodinu Židů, jen pro detail. Přesně tak, pokud někdo v něco...
před 53 týdny
Další články k tématu