10. 7. 2019

Novinka pod lupou: City on a Hill (Showtime)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název City on a Hill
Žánr Drama, Krimi, Retro
Stanice Showtime
Premiéra 16. 6. 2019
Vysílání neděle, 21:00

Délka pilotu: 61 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh se odehrává na začátku 90. let v Bostonu. Asistent státního návladního vytvoří nečekanou alianci se zkorumpovaným FBI veteránem Jackiem Rhodesem. Společně se začnou zabývat případem, který nakonec změní celý kriminální právní systém ve městě.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Když seriál začal textem o nějakých brutálních vraždách, zaradovala jsem se. To je přesně ten typ kriminálek, ze kterých běhá hrozivý mráz po zádech a které jsou zábavné ke sledování. Upřímně ale moc nechápu, proč tam ten text byl, protože celý pilot byl nakonec úplně o něčem jiném a žádnou souvislost jsem tam nenašla.

Pilot utekl rychle, ale zároveň nijak extra neoslovil. Má Kevina, který pro mě pomalu přestává být plusovým bodem. Přijde mi, že jeho nejlepší televizní projekt byl hned ten první a od Followingu už to šlo jen z kopce (I Love Dick). Jde vidět, že hrát umí stále skvěle, ale vybírá si projekty, které mě vůbec neoslovují.

Možná, že se směr seriálu nakonec trošku změní. Pilot se zabýval případem, který (jestli jsem to správně pochopila) s hlavní dějovou linkou nijak nesouvisí; měl pouze dát dohromady obě hlavní postavy. Hrdinové se vydají vyšetřovat větší věc, která byla také naznačena, ale opět mě nijak moc nezaujala. Jasně, byly tady brutální vraždy, ale vše je to zaobalené do takového kabátku, který ve mě nedokáže vyvolat emoce.

To je to správné shrnutí, které jsem v hlavě hledala – emoce. Jde vidět, že je to dobře vymyšlené, natočené i zahrané. Ale z obrazovky směrem ke mně nedojde žádná atmosféra. Sledování mě nechávalo ledově chladnou, což ve výsledku znamená, že se k dalším epizodám pravděpodobně nikdy nedokopu.
  • kvalitní zpracování
  • herectví
  • hlavní záporák
  • chybí tomu emoce
  • nedokáže nalákat na další epizody
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Hodně vzdáleně mi to připomnělo The Wire. Problém je, že i když zmíněný hit byl opravdu hitem své doby, tak dnes by nejspíš této pozice nedosáhl. Tempo i způsob vyprávění za tu dobu prošly evolucí a i když je všechno víceméně správně, dnes už to na zaujetí diváka v nepřeberné hromadě seriálů prostě nestačí. Proto si myslím, že u seriálu vydrží do dalších dílů (no co si budeme povídat, možná do konce první epizody) jen zarytí fanoušci žánru či některého z hlavních hrdinů. A tak se nám tu nový hit bohužel nerodí.Je to škoda, protože jak už jsem řekl, všechno je vcelku tak, jak má být. Dialogy odsýpají a zároveň nesklouzávají k těm otřepaným větám, které zní z každé druhé detektivky. Herci hrají první ligu, kameře taky není co vytknout, prostě vše je tak, jak má být. Ale chybí tomu jiskra. Člověk by řekl, že za to může scénář, ale ten je taky dobrý i nějakého toho nalákání na příště se dočkáme. Ale divný feeling zapomenutých seriálů pořád trvá a člověk si raději najde něco jiného.

  • připomene The Wire
  • znázornění Bostonu dané doby
  • je to dobré, ale nenadchne
  • z tématu se asi víc vytřískat nedá
70 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu