19. 7. 2019

Novinka pod lupou: The Rook (Starz)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Rook
Žánr Drama, Sci-Fi, Thriller
Stanice Starz
Premiéra 30. 6. 2019
Vysílání neděle, 20:00

Délka pilotu: 50 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Myfanwy Thomas se probudí v deště u Millenium Bridge v Londýně. Nemá vzpomínky na to, kdo je, ani netuší, jak vysvětlit kruh z mrtvých těl s nasazenými latexovými rukavicemi, které jsou kolem ní. Hrdinka posléze přijde na to, že je vysoce postavenou úřednicí v Checquy, britské tajné služby pro lidi s nadpřirozenými schopnostmi. Bude muset navigovat nebezpečný a komplexní svět v agentuře, aby odhalila, kdo jí vymazal paměť a proč je právě ona nyní cílem.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Úvod píšu při začátku sledování. Už když jsem ale spatřila v úvodních titulkách má oblíbená jména, bylo mi jasné, že se mám na co těšit. Přece jen, kdo by nechtěl znovu na obrazovce Olivii Munn?

Tak po zhlédnutí zatím moc nevím, co si o tom mám myslet. Seriál má kolem sebe takovou mlhu tajemna. Na jednu stranu láká na spoustu záhad, na druhou stranu je zde ale tolik otázek, a přitom žádná odpověď. Ve výsledku jsem ale spokojená. Je to zase něco jiného ze superhrdinského světa, možná po vzoru Agents of S.H.I.E.L.D.? Nevím, vsadila bych boty, že mi seriál připomíná ještě nějaký jiný, ale vůbec si nemůžu vzpomenout, o co by se mělo jednat. Alphas? Možná. Nebo možná taky Heroes. To bude ono.

Tohle s tím asi příliš nesouvisí, ale osobně vnímám asociace také s Killing Eve. I když patří oba seriály do jiných žánrů, přijde mi, že mají podobnou atmosféru. Možná to bude taky tím, že u obou jsou v hlavních rolích silné a zajímavé ženy. Ale předpokládám, že tuto podobnost vidím asi jako jediná, takže mě nebere příliš vážně.

Pilot má 50 minut, ale utekl poměrně rychle. Bylo to dáno i tím, že na začátku máme hodně záhad a v každé další scéně čekáme, jestli se dozvíme nějaké odpovědi na ten nespočet položených otázek. Líbí se mi také postavy, všechny mají něco do sebe; především ti čtyři, co sdílí mysl, jsou hodně zajímaví a mají potenciál nabídnout skvělou podívanou. Už jen to, jak všichni mluvili stejné věty najednou, mi přišlo hodně zábavné.

Líbí se mi podobný typ seriálů, u kterého je spousta prvků, které dokáží udržet divákovu pozornost. Máme tu záhady, zajímavé postavy, nadpřirozeno, brutální vraždy, a hlavně nedokážeme předem odhadnout, kdo je klaďas, a kdo naopak záporák. Určitě se budu dívat dál, myslím, že The Rook bude ideální volba pro jednodenní maraton.
  • spousta záhad
  • poutavý styl vyprávění
  • zajímavé a zábavné postavy
  • zatím jsme se vlastně nic nedozvěděli
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Tvůrci sáhli po osvědčeném tématu amnézie, takže by se zprvu zdálo, že nám prostě jen přibyl další seriál na hromadu. Na jednu stranu už má tento typ seriálu nějakou fanouškovskou základnu, na tu druhou přeci jen není to úplně nový nápad. Za sebe jsem tomu ale dával šanci, že se nám předvede třeba něco nového. A vyplatilo se. V podstatě tu máme co do činění se superhrdinským světem, který se již klasicky střetává s tím naším.

Po pravdě, seriál si mě získal už úvodem, grafická stránka opravdu zaujala a navnadila na sledování. Tak by to i mělo být. Potěšilo mě samozřejmě taky zasazení do centra Londýna, čím se ukazuje jakási konkurenceschopnost vůči americkým lokacím, ale ono celkově příběhu sedí víc umístění do Británie. Samozřejmě to místy působí jako klasická kriminálka s konceptem internacionální spolupráce, brzy se ovšem ukazuje, že věci jsou naprosto odlišné. Je fajn, že se nacházíme ve stejné pozici jako hlavní hrdinky, nic netušíme, neznáme minulost a jen čekáme na velké odhalení. Takže žádné zbytečné prostřihy, které by nás měly navnadit, prostě tabula rasa.

Trochu mi vadila předvídatelnost některých scén, třeba událostí v bance, ale ono jde možná jen o to, že už jsem zmlsaný a vidím všude i spojitosti a věci, které tam nejsou, a sem tam se trefím. Až na těchto pár výjimek to šlo bez problému, pilot se nijak zvlášť nevlekl a tempo by si snad mohl držet i celý seriál. Jen se obávám, že tu bude spoustu odboček a rozuzlení se hned tak nedočkáme, jestli vůbec.
  • superhrdinské pozadí
  • úvod/grafika
  • Londýn
  • vše není jak se zdá
  • postupné pronikání
  • předvídatelnost
80 %
Mé hodnocení
jesmot

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
sandokan555

sandokan555

Tak na tuto NPL som cakal ..sam neviem ci sa mi to pacilo. Teda pacit ano .. horsie je zopar nie moc...
před 61 týdny
pozitkar

pozitkar

Za mne moc složité a zmatené. Děsně nesympatická hlavní hrdinka, u které jsem doteď nepřišel na to,...
před 61 týdny
ragelly

ragelly

Těšila jsem se, ale ve výsledku docela nuda. Pilot byl asi nejlepším dílem, pak už se toho vlastně ani nic...
před 9 týdny
Další články k tématu