31. 7. 2019

Den v seriálech: Outlander, Lucifer, Orville, Gossip Girl...

Castingy

Genevieve Angelson: Titans (DC)
Alexis Denisof: Legacies (Odkaz) (The CW)
Jason Momoa: Sweet Girl (Netflix)
Cristin Milioti: Made for Love (HBO Max)
Anne Hathaway: Made for Love (HBO Max)
Deborah Ayorinde a Ashley Thomas: Them (Amazon)
Jeff Bridges: The Old Man (FX)
Steven Pasquale: Filthy Rich (Fox)
Janelle Monáe: Homecoming (Amazon)
Jake Abel: Supernatural (Lovci duchů) (The CW)
Sendhil Ramamurthy: The Flash (The CW)
Julie Gonzalo a Staz Nair: Supergirl (The CW)
Charlie Barnett: Arrow (The CW)
Burt Ward se objeví v crossoveru Arroverse
David Ajala: Star Trek: Discovery (CBS All Access)
Brent Spiner, Jonathan Del Arco, Jonathan Frakes, Jeri Ryan: Star Trek: Picard (CBS All Access)
Ali Larter: The Rookie (Zelenáč) (ABC)
Thomas Doherty: Legacies (Odkaz) (The CW)
Annet Mahendru: nový seriál ze světa Walking Dead
Christine Lahti: Evil (CBS)
Ted Danson: nepojmenovaná komedie od NBC (objednaná pro seriál)
Josh Charles: Away (Netflix)
Ben Lewis: povýšen mezi stálé postavy v Arrow (The CW)
Paul Adelstein: Chicago P.D. (NBC)
Joseph Morgan: Animal Kingdom (TNT)
Morris Chestnut: The Resident (Doktoři) (Fox)
Colin O'Donoghue: The Right Stuff (NatGeo)
Katherine McNamara: povýšena mezi stálé postavy v Arrow (The CW)
Angelica Ross: American Horror Story (FX)
Darren Criss: Royalties (Quibi)
Carrie-Anne Moss a Danielle Campbell: Tell Me a Story (Nepohádky) (CBS All Access)
Katherine Heigl: Firefly Lane (Netflix)
Alana De La Garza: FBI (CBS)
Ryan Destiny: Grown-ish (Freeform)
Amy Farrington: S.W.A.T. (CBS)
David Koechner a Lennon Parham: povýšeni mezi stálé postavy ve druhé řadě Bless This Mess (CBS)

Premiéry

Get Shorty: 6. října na Epixu
Transparent: muzikálové finále se bude vysílat 27. září na Amazonu
Dollface: 15. listopadu na Hulu
Reprisal: 6. prosince na Hulu
Runaways: 13. prosince na Hulu
Our Boys: 12. srpna na HBO
Silicon Valley: v říjnu na HBO
Room 104 (Pokoj 104): 13. září na HBO
Titans: 6. září na DC
The Deuce (The Deuce: Špína Manhattanu): 9. září na HBO
Mindhunter: 16. srpna na Netflixu

Nové projekty a seriály

RTVS od července natáčí nový seriál Hniezdo. Příběh se točí kolem tří manželských párů z malého města, jejichž životy jsou vzájemně propleteny a nyní do nich zasáhne novorozené dítě. Celým příběhem by navíc měla prostupovat kriminální zápletka. V hlavních rolích se objeví Soňa Norisová, Alexander Bárta, Marián Mitaš, Andrea Karnasová, Marek Geišberg, Katarína Šafaríková, Zuzana Frenglová, Pavel Višňovský a Juraj Hrčka.

Joj natáčí nový seriál podle kanadské předlohy Jenny. Jedná se o rodinný dramatický seriál popisující život teenagerky trpící leukémií. Tvůrci chtějí příběhem, se kterým se dá snadno soucítit, upozornit na závažné téma. Ač se má jednat o odlehčené a optimistické zpracování, slibují smích, pláč, naději i napětí. S uvedením seriálu televize počítá ještě v závěru letošního roku.

Česká televize pracuje na nové minisérii Herec, koprodukčně se k ní přidala také RTVS. Děj příběhu je zasazen do padesátých let, kdy se ambiciózní ochotnický herec Stanislav Láník snaží prosadit. Místo toho začíná pracovat jako údržbář na univerzitě, kam byl dosazen státní bezpečností, aby sledoval profesora matematiky. Ke všemu se Stanislav musí popasovat se svou homosexuální orientací, která je v důsledku režimu trestná. V hlavních rolích se objeví Jan Cina, Martin Finger, Pavel Batěk, Andrian Jastraban a Jenovéfa Boková.

RTVS pracuje na nové verzi projektu Vo štvorici po Slovensku, kterou přebírá po Markíze. Oficiální název je S úsmevom po Slovensku, jelikož na původní název Markíza vlastní ochrannou známku. V obnovené verzi bude čtveřice sestávat z dvou mužských a dvou ženských osobností z řad herců. Z obsazení jsou známi Juraj Tabaček, Marián Čekovský, Jana Kovalčíková a Dominika Kavaschová. Pro oživení obsadili tvůrci také hokejistu Borisa Valábika, který se ujme role řidiče a průvodce úvodem epizody. Osm nových epizod televize uvede na začátku září.

Česká televize připravuje šestidílný seriál Zrádci zabývající se obchodem s pervitinem v České republice, který bude podle skutečných událostí. Na jeho realizaci bude spolupracovat také s Národní protidrogovou centrálou. Hlavním hrdinou je David, mladý drogový dealer, který se i přes svoji nevoli stane informátorem policie. Svými činy se tak ocitá na hraně mezi policií a česko-vietnamskou drogovou mafií. V hlavních rolích se objeví Lenka Krobotová, Cyril Dobrý, Václav Neužil a David Novotný.

Amazon objednává nepojmenovanou koedii od Tracy Oliver (dříve Harlem). Příběh sleduje životy čtyř černých žen, které se zkamarádily během studií na NYU. Hrdinky řeší sex, vztahy a jdou si za svými sny.

IMDB má svůj první seriál. You're Not a Monster ukazuje, že i filmové příšerky mají citové problémy. Protože ještě horší, než být nemrtvý, je být nemilovaný. Kelsey Grammer propůjčí hlas hlavnímu hrdinovi – terapeutovi a upírovi, který dělá mentora svému pra-pra-pravunkovi Maxovi, terapeutovi, který zdědil jeho ordinaci.

Paramount objednává prequel Sexy Beast. Seriál vyprývá příběh o původu postav z britského filmu z roku 2000. Gal Dove je skvělý zloděj, který je vtažený do šíleného londýnského krimi světa. Musí řešit svůj komplikovaný vztah se zákeřným gangsterem Loganem, který je jeho parťákem. Dále uvidíme začátky jeho spojenectví s Bassem a počátky zamilovanosti s DeeDee, porno herečkou, která se později stane jeho manželkou.

Warner Bros. vyvíjí reboot The Flintstones (Flintstoneovi), mělo by jít o komedii pro dospělé. V projektu půjde o nový příběh, ale budou se zde objevovat postavičky z původního seriálu.

Amazon objednává adaptaci komiksu Paper Girls. Čtyři mladé dívky roznáší ráno po Halloweenu v roce 1988 noviny. Dostanou se však nechtěně do konfliktu mezi frakcemi cestovatelů časem a samy se vydávají na dobrodružnou cestu za záchranou světa. Cestují mezi přítomností, minulostí a budoucností a setkávají se s budoucími verzemi sebe sama. Jde o emotivní dobrodružství, které není jednoduché, ale dívky ve výsledku posílí, stejně jako zpevní jejich přátelství.

ITV objednává thriller Because the Night. Jde o příběh vraždy a sleduje tichý teror muže, který se snaží utéct své minulosti. Nathan se na veřejnosti umí chovat, ale neví, jakým směrem má svůj život ubírat. Navíc s sebou nese hrozné tajemství, které však nezůstane skryté navždy. Jeho život s novou rodinou ohrozí Bob, známá a nevítaná tvář z minulosti, která s sebou nese šokující zprávy.

Showtime vyvíjí nepojmenované hudební drama, které produkuje Alicia Keys a tým stojící za La La Landem. Seriál vypráví komplexní rodinný příběh, který prolíná současnost a Detroit v roce 1959. Mladá hudebnice se přestěhuje zpět do svého rodného městečka, kde odhalí velké tajemství.

NBC objednává novou komedii s Tedem Dansonem v hlavní roli. Danson ztvární bohatého obchodníka, který kandiduje na starostu Los Angeles ze samých špatných důvodů. Nakonec vyhraje, ale musí si ujasnit, za čím stojí, získat respekt svého personálu, navázat vztah se svou dospívající dcerou a navíc ještě kontrolovat rozvířenou populaci svého města.

Hulu vyvíjí seriálovou verzi sci-fi klasiky The Hitchhiker's Guide to the Galaxy. Za projektem stojí showrunner Carlton Cuse a scenárista Jason Fuchs.

FX objednává novinku The Old Man s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. Bridges ztvární bývalého CIA agenta v důchodu, který si žije v tichosti svůj život. Jednoho dne se u něj však objeví zabiják, který se ho snaží odstranit. Aby si zajistil budoucnost, musí se hrdina vypořádat se svou minulostí.

Amazon objednává drama The Banker's Wife podle bestselleru od Cristiny Alger. Jde o thriller z prostředí globálních financí. Dvě ženy hledají odpovědi, když je záhadná nehoda letadla pošle na souběžný hon za pravdou. Postupně odkrývají zahraniční účty, které měly vždy zůstat v temnotě, a dostanou se do nebezpečí, když odhalí velkou konspiraci zahrnující praní špinavých peněz, mocné politiky a síť teroristů a kriminálníků.

FX objednává pilot Platform. Jde o půlhodinovou antologii od B.J. Novaka. Antologie zkoumá odvážná témata naší doby. Nechodí okolo horké kaše, ale jde rovnou k věci ve vyprávění samostatných příběhů o světě, ve kterém dnes žijeme.

Další střípky

Stardance: Když hvězdy tančí zná všech deset párů pro letošní jubilejní sérii:
Gabriela Koukalová a Martin Prágr
Karel „Kovy“ Kovář a Veronika Lišková
Veronika Kubařová a Dominik Vodička
Miroslav Hanuš a Adriana Mašková
Matouš Ruml a Natálie Otáhalová
Nora Fridrichová a Jan Kohout
Ondřej Ládek (Xindl X) a Markéta Dostálová
Tonya Graves a Michal Bureš
Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský
Jakub Vágner a Michaela Nováková
Kromě toho víme, že druhý večer ponese název Pocta legendě a soutěžící budou tančit na hity Karla Gotta, který nedávno oslavil osmdesátiny. V porotě se nově objeví Jan Tománek a Richard Genzer, kteří vystřídají Václava Kuneše a Radka Balaše.

Good Omens (Dobrá znamení) by mohl mít na Amazonu pokračování. Vše záleží na Neilu Gaimanovi, zda se mu do něj bude chtít.

Máme tu hned několik zpráv o hercích, kteří se již v dalších epizodách svých seriálů nevrátí:
Afton Williamson: The Rookie (Zelenáč)
Rose Leslie: The Good Fight (Dobrý boj)
Mehcad Brooks: Supergirl
Danai Gurira: The Walking Dead (Živí mrtví)

Naopak Colin Donnell se vrátí do Chicago Med, aby zde svou dějovou linku uzavřel.

Nové série Outlander (Cizinka) se dočkáme až v roce 2020.

Závěrečná série Power bude rozdělena na dvě části.

Poslední série Lucifer se zvětšila o třetinu! Fanoušci se dočkají celkem 16 epizod.

Skandál s podplácením škol se dočká vlastního zpracování v podobě televizního filmu na Lifetime.

Úvodní epizoda nové řady Riverdale je připravená jako pocta pro Lukea Perryho. V epizodě bude hostovat Shannen Doherty, která hrála jeho lásku v Beverly Hills 90210.

The Orville už na Foxu neuvidíme. Seriál se stěhuje na novou stanici, resp. na streamovací službu Hulu. Premiéra bude na konci roku 2020, takže fanoušci budou muset přežít dlouhé čekání.

V chystaném crossoveru Arrowerse se objeví ne jeden, ale dva Supermani! Ztvární je Tyler Hoechlin a Brandon Routh. A ano, oba obléknou supermanovský kostým.

USA Network připravuje revival Nash Bridges (Detektiv Nash Bridges).

Obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byla stažena.

HBO Max objednává reboot Gossip Girl (Super drbna) a ukáže novou generaci teenagerů v prestižní newyorské soukromé škole, kteří budou muset čelit sociálnímu dohledu Gossip Girl.

Netflix upravil drsnou scénu sebevraždy ze závěru první série 13 Reasons Why, a to v důsledku velkého množství stížností.

The Walking Dead (Živí mrtví) hledá způsob, jak vrátit zpět do příběhu Lauren Cohan alias Maggie.

Milovaný pes Stewart, který hrál v Brooklyn Nine-Nine (Brooklyn 99) Cheddara, zemřel v úctyhodném věku 13 let.

Netflix oznámil, že třetí série Stranger Things lámala rekordy již čtyři dny po začátku streamování. Netflix uvádí, že čtyři dny po premiéře vidělo seriál již 40,7 milionu lidí a 18,2 milionu v té době zvládlo již dokoukat celou sérii.

Ve věku 84 let zemřel herec Eddie Jones, známý jako Jonathan Kent ze seriálu Lois & Clark: The New Adventures of Superman (Superman).

Sarah Paulson bude mít poprvé od první série American Horror Story menší roli v deváté řadě. Je to kvůli tomu, že se soustředí na hlavní úlohu v novince Ratched od Ryana Murphyho na Netflixu.

Lee Daniels oznámil, že se Star vrátí ve formě dvouhodinového filmu, aby ukončil příběhové linky.

Trailery

Trailer na ruský Černobyl. Na YT není, ale jak mi dával echo jesmot, tak tam krátce byl a získal 15 000 negativních reakcí a okolo 300 pozitivních…

Slovania (JOJ)


Marie Terezie


Peaky Blinders (Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu)


American Horror Story


Sanditon (ITV)


Jack Ryan


Transparent


Why Women Kill


Mr. Robot


Our Boys (HBO)


Mindhunter


Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Lill

Lill

Colin Donnell končí v Chicago Med? :( To mi je ľúto, už tam je viac postáv, čo mi idú na nervy, on bol...
před 59 týdny
Dadulinka

Dadulinka

Cizinka až v roce 2020? Proč jako? :( A pokračování Good Omens? Tak z toho mám dost smíšené...
před 59 týdny
ragelly

ragelly

Outlander: Prý je to jen kvůli programovému schématu - prostě na to dřív není místo, takže se dostane do...
před 59 týdny
Další články k tématu